پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالنهنگ‌های بیت کوین طی ۷ هفته اخیر ۴٫۷ میلیون دلار بیت کوین انباشته‌اند
نهنگ‌های بیت کوین طی ۷ هفته اخیر ۴٫۷ میلیون دلار بیت کوین انباشته‌اند عکس

نهنگ‌های بیت کوین طی ۷ هفته اخیر ۴٫۷ میلیون دلار بیت کوین انباشته‌اند

July 10, 2023
68
0

به گزارش شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین سانتیمنت (Santiment)، نهنگ‌های بیت کوین یا دارندگانی که بین ۱۰ تا ۱۰ هزار بیت کوین در کیف پول‌های خود نگهداری می‌کنند از پایان ماه آوریل امسال بیش از ۱۵۴٫۶۰۰ بیت کوین به ارزش ۴٫۷۵ میلیون دلار خریداری کرده‌اند. انباشت بزرگ‌ترین ارز دیجیتال جهان از لحاظ ارزش بازار به خصوص پس از آنکه بلک راک، بزرگ‌ترین شرکت مدیر دارایی جهان درخواست ثبت ETF اسپات بیت کوین (صندوق قابل معامله در بورس) ارائه کرد اتفاق افتاد.

پرونده ETF اسپات بیت کوین بلک راک باعث شدت گرفتن فعالیت‌ها در فضای ارز دیجیتال شد و حتی موجب افزایش قیمت بیت کوین به ۳۱ هزار دلار، بالاترین قیمت در یک سال اخیر نیز شد. ویلی وو، تحلیلگر مشهور ارزهای دیجیتال نیز فاش کرد که عقیده دارد این ارز دیجیتال پرچم‌دار می‌تواند در شرایط خاصی یک افزایش قیمت ۱۰ برابری داشته باشد و با قیمتی بالای ۳۰۰ هزار دلار نیز معامله شود.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

هجوم سرمایه‌گذاران به بازار ارزهای دیجیتال با عبور قیمت بیت کوین از ۳۰ هزار دلار

طبق گزارش آرک اینوست، مؤسسات بیش از هر زمان دیگری بیت کوین نگه می‌دارند

وو که تجزیه‌وتحلیل‌های خود را با بیش از یک میلیون دنبال‌کننده‌اش در توییتر سهیم مي‌شود، عنوان کرد که اگر ۸ مؤسسه‌ای که در حال حاضر به میزان مختلفی در حوزه بلاکچین و توکن‌سازی ورود کرده‌اند، ۵ درصد از دارایی‌های تحت مدیریت (AUM) خود را به بیتکوین انتقال دهند، قیمت این ارز دیجیتال به ۳۱۰ هزار دلار می‌رسد.

سخنان وو در حالی انجام گرفت که این غول‌های مالی جهان مجموعا رقم نجومی ۲۷ تریلیون دلار را مدیریت می‌کنند. این شرکت‌ها پس از شروع رقابت برای ثبت اولین ETF اسپات بیت کوین در آمریکا، به فضای بیت کوین و ارزهای دیجیتال نیز وارد شده‌اند. این غول‌های مالی که شامل بلک راک، فیدلیتی، جی‌پی‌ مورگان، مورگان استنلی، گلدمن ساکس، بی‌ان‌وای ملون، اینوسکو و بانک آمریکا می‌شوند به صورت جدی تلاش دارند که به بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال دسترسی پیدا کنند.

اواخر سال گذشته وو در مورد پیش‌بینی‌هایی که عنوان می‌کردند قیمت بیت کوین ممکن است به ۱ میلیون دلار برسد اظهارنظر کرد. در چند ماه اخیر افرادی مانند رائول پال، مدیر سابق گلدمن ساکس و یک تحلیلگر شرکت آرک اینوست چنین پیش‌بینی‌های کرده بودند. با این حال، به نظر ویلی وو، بیت کوین می‌تواند به چالش جدی برای پول فیات بدل شود. در صورتی که بیت کوین به چنین محدوده‌ی قیمتی برسد، پول فیات سقوط می‌کند.

منابع:cryptoglobe