پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالکیف پول مرموز ظرف سه ماه به سومین دارنده بزرگ بیت‌ کوین تبدیل شد
کیف پول مرموز ظرف سه ماه به سومین دارنده بزرگ بیت‌ کوین تبدیل شد عکس

کیف پول مرموز ظرف سه ماه به سومین دارنده بزرگ بیت‌ کوین تبدیل شد

August 23, 2023
25
0

یک کیف پول مرموز توانسته در عرض ۳ ماه به سومین دارنده بزرگ بیت کوین در جهان تبدیل شود. همین موضوع باعث به راه افتادن موجی از فرضیه‌ها در مورد مالک این کیف پول شده است. داده‌های پلت‌فرم بیت‌اینفوچارتز (BitInfoCharts) نشان می‌دهد که برای اولین بار در تاریخ ۸ مارس (۱۷ اسفند ۱۴۰۱) بیت کوین به این آدرس ارسال شده است. پس از آن در طی ۳ ماه و دو هفته بعدی ۱۱۸ هزار بیت کوین به ارزش ۳.۰۸ میلیار دلار (با محاسبه قیمت فعلی بیت کوین) به این آدرس واریز شده است.

انباشت سریع حجم زیادی رمزارز بیت کوین در یک آدرس کیف پول معمولا باعث گمانه‌زنی‌های زیادی می‌شود. برخی از کاربران حوزه کریپتو عقیده دارند که احتمالا یک صرافی ارز دیجیتال جابه‌جایی‌های اخیر رمزارز را انجام داده است. در همین حال، برخی از کاربران تصور می‌کنند آدرس مرموز را شرکت بلک راک (BlackRock) در اختیار دارد. هر چند کاربران برای اثبات این فرض هیچ مدرکی ندارند، اما عده‌ای از کاربران با پست عکس‌هایی از یک سنگ سیاه تلویحا از بزر‌گ‌ترین شرکت مدیریت سرمایه‌ و دارایی جهان حمایت کردند.

بنا به گزارش‌ها، هم‌اکنون در فهرست بزرگ‌ترین دارنده‌ بیت کوین در جهان به ترتیب صرافی‌های بایننس و بیت‌فینکس هستند که هر دو از کیف پول‌های سرد استفاده می‌کنند. کیف پول مرموز اخیر نیز در رتبه سوم بزرگ‌ترین دارنده بیت کوین قرار می‌گیرد. پس از آن در رده‌ بعدی یک کیف پول سرد دیگر از صرافی بایننس قرار دارد.

شرکت بلک راک روز ۱۵ جون (۲۵ خرداد) درخواست ثبت صندوق قابل معامله‌ (ETF) نقطه‌ای بیت‌کوین را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) ارائه داد تا موجی از خوش‌بینی به بازار ارزهای دیجیتال تزریق شود. در صورت تأیید این درخواست بلک راک صاحب اولین صندوق قابل معامله بیت‌کوین در آمریکا می‌شود.

پس از اینکه بلک راک درخواست خود را به کمیسیون ارائه داد، شرکت‌های بزرگ دیگری از وال استریت از جمله فیدلیتی، اینوسکو، ویزدوم تری و ولکری نیز برای ثبت صندوق‌های قابل معامله بیت‌کوین وارد عمل شدند. پس از این درخواست‌ها تحلیل‌گران از اوج گرفتن قیمت ارزهای دیجیتال به خصوص بیت کوین گفتند. تام لی، مدیر مرکز تحقیقات مؤسسه فاندسترت (Fundstrat) در همین خصوص گفته بود که بیت کوین می‌تواند پس از رویداد هاوینگ آوریل ۲۰۲۴ (فروردین ۱۴۰۳) به قیمت ۱۵۰ هزار دلاری برسد.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Cointelegraph