پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالبا رشد آدرس‌های نهنگ، قیمت بیت کوین دوباره وارد کانال ۲۷ هزار دلاری شد
با رشد آدرس‌های نهنگ، قیمت بیت کوین دوباره وارد کانال ۲۷ هزار دلاری شد عکس

با رشد آدرس‌های نهنگ، قیمت بیت کوین دوباره وارد کانال ۲۷ هزار دلاری شد

October 16, 2023
49
0

اخیرا سرمایه‌گذاران بیت‌کوین دور تازه‌ای از انباشت پادشاه ارزهای دیجیتال را آغاز کرده‌اند. داده‌های پلت‌فرم سانتیمنت (Santiment) نشان می‌دهد که در مجموع ۱۶ کیف پول جدید وارد دسته سرمایه‌گذارانی شده‌اند که بین ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ بیت‌کوین نگهداری می‌کنند. این روند حکایت از افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران به برترین سکه دیجیتال از لحاظ ارزش بازار دارد.

در همین حال، کیف پول‌های کوچک‌تر نیز در حال انباشت بیش‌تر بیت‌کوین هستند. این تحولات نشان می‌دهد، هرچقدر که سرمایه‌گذاران مهم‌تر دارایی‌های خود را افزایش دهند، احساسات بازار نیز مثبت‌تر می‌شود. نهنگ‌های بیت کوین بیش از ۶ ماه قبل در تاریخ ۱۵ مارس ۲۰۲۳ (۲۴ اسفند ۱۴۰۱) تکاپوی زیادی داشتند و در عرض ۴۸ ساعت بیش از ۲۱ هزار بیت کوین را به صرافی‌ها انتقال دادند. افزایش فعالیت نهنگ‌ها همزمان با افزایش قیمت بیت کوین بود و باعث شد که قیمت برترین سکه دیجیتال از محدوده ۲۶ هزار دلاری عبور کند.

پلت‌فرم وال آلرت (Whale Alert) که فعالیت نهنگ‌های بازار را دنبال می‌کند، در این بین ۷ تراکنش بزرگ را ردیابی کرد. در یکی از این تراکنش‌ها یک آدرس ناشناس ۱۰۰۰ بیت کوین را به صرافی گیت (Gate.io) منتقل کرده بود.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

قیمت بیت کوین ۲ درصد رشد کرد، اما موجودی‌اش در صرافی‌ها افزایش داشت

قیمت بیت کوین همزمان با تحرکات نهنگ‌های بزرگ وارد منطقه سبز شد

در تازه‌ترین تغییر و تحولات بنا به آنچه پلت‌فرم گلس‌نود (Glassnode) گزارش می‌دهد، سرمایه‌گذاران کوچک‌تر بیت‌کوین نیز با سرعت بی‌سابقه مشغول انباشت هستند. در این گزارش عنوان شده است که دارندگانی که کم‌تر از ۱ بیت‌کوین دارند،‌ در مجموع ماهانه حدود ۲۸ هزار بیت‌کوین به ذخایر خود می‌افزایند. این حجم از انباشت در بین مالکان کوچک بیت‌کوین تا به حال در تاریخ شبکه بیت‌کوین مشاهده نشده بود.

در همین حال، شاهد افزایش روزافزون پذیرش بیت کوین در امور مالی هستیم. اخیرا شرکت ایتالیایی سازنده خودروهای لوکس، فِراری اعلام کرد که قرار است امکان خرید محصولاتش با استفاده از بیت کوین را فراهم کند. این شرکت به‌زودی با همکاری درگاه پرداخت ارز دیجیتال بیت پی (Bitpay) پذیرش بیت‌کوین و اتریوم را برای خریداری خودروهای لوکس خود در آمریکا آغاز می‌کند. پس از آمریکا در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ مشتریان اروپایی نیز می‌توانند خودروهای فراری را با ارزهای دیجیتال خریداری کنند.

انریکو گالیرا، مدیر بازاریابی و فروش فراری تأکید کرد، حجم زیادی از مشتریان این شرکت سرمایه‌گذران جوانی هستند که تکاپوی زیادی در بازار ارزهای دیجیتال دارند. گالیرا به سرمایه‌گذاران سنتی‌تر خود نیز اشاره کرد که با خرید ارزهای دیجیتال به فکر تنوع بخشیدن به سبد سرمایه‌ خود هستند.

هم‌اکنون قیمت بیت کوین ۲۷،۸۴۸ دلار است. با این قیمت، بیت‌‌کوین نسبت به ۲۴ ساعت گذشته ۳.۶۴ درصد رشد داشته است. قیمت بیت ‌کوین در نمودار هفتگی نیز رشد ۰.۵ درصدی را پشت سر گذاشته است. بیت کوین با وجود ۲۰ میلیون توکن در گردش، ارزش بازاری معادل ۵۲۴،۷۸۶ میلیارد دلار دارد.

خوش‌بینی‌های زیادی وجود دارد که قیمت بیت‌کوین در ماه‌های آتی دوباره وارد یک روند صعودی شود. تأیید احتمالی چندین درخواست شرکت‌های بزرگ حوزه سرمایه‌گذاری و مدیریت مالی برای ایجاد صندوق معامله بورسی (ETF) بیت‌کوین و همین‌طور نزدیکی رویداد هاوینگ بر خوش‌بینی‌ سرمایه‌گذاران افزوده است.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Crypto.News