پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالاشتباه‌ سرسام‌آور کاربر بیت کوین: پرداخت کارمزد ۵۱۰ هزار دلاری برای تراکنش ۲ هزار دلاری
اشتباه‌ سرسام‌آور کاربر بیت کوین: پرداخت کارمزد ۵۱۰ هزار دلاری برای تراکنش ۲ هزار دلاری عکس

اشتباه‌ سرسام‌آور کاربر بیت کوین: پرداخت کارمزد ۵۱۰ هزار دلاری برای تراکنش ۲ هزار دلاری

September 11, 2023
6
0

یک کاربر بیت کوین اخیرا برای انتقال ۰.۰۷۴ بیت‌کوین معادل کم‌تر از ۲ هزار دلار، بیش از ۱۹ بیت کوین، به ارزش بیش از ۵۰۰ هزار دلار کارمزد پرداخته است. این در حالی است که کارمزد تراکنش در شبکه بیت کوین کم‌تر از ۳ دلار بوده است.

داده‌های پلت‌فرم‌های تجزیه و تحلیل فعالیت‌های بلاک‌چین نشان می‌دهد که این کاربر روز یکشنبه (۱۹ شهریور) برای انتقال ۰.۰۷۴ بیت کوین به ارزش کم‌تر از ۲ هزار دلار، ۱۹ بیت کوین، به ارزش حدود ۵۱۰ هزار دلار به عنوان کارمزد پرداخت کرده است.

بر اساس داده‌های پلت‌فرم وای‌چارتز (Ycharts)، میانگین کارمزد تراکنش در شبکه بلاک‌چین در زمان انجام این انتقال ۲.۱۷۶ دلار بوده است. به این ترتیب، کاربر مورد نظر بیش از ۴۸۰ هزار برابر رقم واقعی کارمزد پرداخت کرده است. این میزان در واقع بالاترین کارمزدی است که تا به حال در شبکه بیت کوین ثبت شده است.

 

کاربر بیت کوین

 

جیمسون لوپ، هم‌بنیان‌گذار پلت‌فرم کاسا هودل (CasaHODL) که این اتفاق عجیب را بررسی کرده، عنوان کرد که این اشتباه احتمالا به دلیل باگ نرم‌افزاری آدرس صرافی یا پیکربندی نادرست در نرم‌افزار تراکنش رخ داده است. لوپ می‌گوید، این آدرس بیش از ۶۰ هزار تراکنش دریافت و ارسال انجام داده است و احتمالا خروجی را اشتباه محاسبه کرده که همین باعث شده که در کارمزد شبکه اشتباهی رخ دهد. لوپ در این‌باره گفت:

آدرسی که این خطای کارمزد را انجام داده خصوصیات یک کیف پول داغ منحصرا برداشت متعلق به یک نهاد را دارد. ظاهرا این آدرس هر از چند گاهی برای رسیدن به یک حد نصاب رمزارز دریافت می‌کند.

چون وانگ، یکی از بنیان‌گذاران استخر ارز دیجیتال F2Pool گفت که هزینه ۲۰ بیت کوین موقتا در شبکه خواهد ماند. کاربری که این تراکنش اشتباه را انجام داده ۳ روز فرصت دارد تا درخواست بازگشت مبلغ تراکنش کند. در صورتی که فردی این وجه را تقاضا نکند، استخراج‌کنندگان این مبلغ را دوباره توزیع خواهند کرد. با این حال، ظاهرا کاربر بیت کوین همچنان متوجه اشتباه خود نشده است؛ چرا که همچنان ارسال رمزارزها از این کیف پول ادامه دارد.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:CryptoSlate