پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالقیمت بیت کوین همزمان با تحرکات نهنگ‌های بزرگ وارد منطقه سبز شد
قیمت بیت کوین همزمان با تحرکات نهنگ‌های بزرگ وارد منطقه سبز شد عکس

قیمت بیت کوین همزمان با تحرکات نهنگ‌های بزرگ وارد منطقه سبز شد

August 9, 2023
285
0

قیمت بیت کوین در ماه گذشته نوسان‌های زیادی را پشت‌سر گذاشته، اما حالا تحرکات جدید نهنگ‌ها باعث شد تا قیمت بزرگ‌ترین ارز دیجیتال جهان دوباره افزایش پیدا کند. آمار و ارقام سانتیمنت (Santiment)، پلت‌فرم تجزیه ‌و ‌تحلیل بلاکچین نشان می‌دهد که تعداد تراکنش‌های نهنگ‌های بزرگ بیت‌کوین (کسانی که حداقل معادل ۱ میلیون دلار رمزارز بیت‌کوین نگهداری می‌کنند) در ۲۴ ساعت اخیر یک رشد ناگهانی را تجربه کرده است. بر اساس اطلاعات این پلت‌فرم تجزیه و تحلیل بلاکچین، تعداد تراکنش‌ نهنگ‌های بیت‌کوین از ۱۰۱۳ دیروز،‌ به ۱۵۷۹ تراکنش تا این لحظه رسیده است.

اگرچه افزایش فعالیت نهنگ‌های ارز دیجیتال به لحاظ تاریخی همیشه با نوسان بالا در بازار همراه است، تعداد آدرس‌های فعال بیت‌کوین در مدت ۲۶ روز اخیر، کاهش پیدا کرده و به ۱.۸۳ میلیون آدرس رسیده است. تعداد کیف‌ پول‌های فعال همچنان در ۳۰ روز گذشته به میزان ۲۴۰ هزار آدرس افزایش پیدا کرده است. علاوه بر این، بیت‌کوین در یک شاخص دیگر، ارزش واقعی یا ارزش تحقق‌یافته بازار (MVRV) نیز ۱.۶ درصد کاهش پیدا کرده است. آمار و ارقام سانتیمنت نشان می‌دهد که بیت کوین باید به قیمت ۲۹،۶۰۰ دلار برسد تا ارزش واقعی خود را حفظ کند.

قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته ۰.۴ درصد افزایش پیدا کرده و هم‌اکنون با قیمت ۲۹،۱۵۰ دلار در بازار معامله می شود. وضعیت صعودی فعلی بیت‌کوین در ۲۴ ساعته اخیر با افزایش حجم معاملات ۶۵ درصدی نیز همراه بود که حالا به رقم ۱۳.۶۳ میلیارد دلاری رسیده است. در همین حال، حرکت بیت‌کوین در منطقه سبز همواره حجم بازار بیش‌تری را به همراه می‌آورد.

بر اساس اطلاعات پلت‌فرم کوین‌مارکت‌کپ (CoinMarketCap) با روند صعودی قیمت بیت‌ کوین، حجم بازار ارزهای دیجیتال نیز ۰.۳۵ درصد رشد پیدا کرد تا از ۱.۱۶۳ تریلیون دلاری نیز گذر کند. بر اساس گزارشی که روز شنبه منتشر شد، قیمت بیت کوین باید از ۱۰۰ هزار دلار عبور کند تا استخراج‌کنندگان این ارز دیجیتال بتوانند همچنان در سال ۲۰۲۴ نیز سودده باقی‌ بمانند. تجزیه‌ و ‌تحلیل اخیر در حالی انجام گرفته که قیمت بیت کوین در ماه اخیر ۴ بار به پایین‌تر از محدوده ۲۹ هزار دلاری رسیده است.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Crypto News