پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالبیت کوین آماده روند صعودی بعدی؛ ۸۰ درصد دارندگان بیت‌کوین سود کرده‌اند
بیت کوین آماده روند صعودی بعدی؛ ۸۰ درصد دارندگان بیت‌کوین سود کرده‌اند عکس

بیت کوین آماده روند صعودی بعدی؛ ۸۰ درصد دارندگان بیت‌کوین سود کرده‌اند

October 24, 2023
46
0

گلس‌نود (Glassnode)، شرکت تجزیه و تحلیل بلاک‌چین، در گزارش جدید خود خبر از وقوع انفجار نوسانات بیت‌کوین در روز سه‌شنبه داد. این پلت‌فرم در گزارش تحلیلی خود عنوان کرد:

نسبت قابل‌تأملی بین عرضه و سرمایه‌گذارانی وجوددارد که حالا از میانگین نقطه‌ی سر به سر بالاتر هستند.

تحلیل‌گران گلس‌نود اشاره کردند، باتوجه به اینکه سطح قیمت بیت کوین حالا به قیمت یک‌سال قبل خود نزدیک می‌شود، بیش از ۸۰ درصد از کل دارندگان هم‌اکنون سود کرده‌اند. اما در همین حال، سرمایه‌گذاران دراز مدت بیت‌کوین تأثیر زیادی از این صعود قیمت اخیر بیت‌کوین ندیده‌اند. در واقع، بنا به ادعای تحلیل‌گران، تقریبا ۳۰ درصد از دارایی‌های این دسته از دارندگان بیت کوین همچنان در ضرر قرار دارد.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

پیش‌بینی تحلیل‌گران: قیمت بیت ‌کوین به زودی به ۷۰ هزار دلار می‌رسد

گلس‌نود در ادامه افزود، وضعیت کنونی مالکان بیت کوین مشابه دوره‌های دیگری از جمله اواخر سال ۲۰۱۵، اوایل سال ۲۰۱۹ و همین‌طور ابتدای مارس ۲۰۲۰ است. با این حال، دارندگان فعلی بیت‌کوین وضعیت به نسبت مستحکم‌تری نسبت به دارندگان چرخه‌های قبلی بیت کوین دارند.

تحلیل‌گران در ادامه گزارش گلس‌نود نوشته‌اند:

بخش قابل‌ملاحظه‌ای از عرضه و سرمایه‌گذاران بیت‌کوین هم‌اکنون بالاتر از نقطه سر به سر به در محدوده‌ی ۲۸ هزار دلاری قرار دارند. همین نیز زیربنای کافی برای آغاز روند صعودی سال ۲۰۲۳ را فراهم کرده است.

در همین حال، تحلیل‌گران شرکت بت فینیکس (Bitfinex) نیز با بررسی معیارهای بلاک‌چین مانند شاخص عمر خروجی‌های تراکنش خرج‌شده (SOAB) مشخص کرده‌اند که در ماه‌های آینده حمایت بیش‌تری از نوسانات بیت‌کوین می‌شود. با توجه به اینکه بیت کوین به سرعت از محدوده ۳۴ هزار دلاری عبور کرده، به نظر می‌رسد که بازار ارزهای دیجیتال اکنون بیش از هر زمان دیگری به اخبار مرتبط به ارزهای دیجیتال متکی است.

در واقع، قیمت بیت کوین تنها مدت کوتاهی پس از انتشار اخبار مثبتی در خصوص صندوق معامله بورسی (ETF) بیت‌کوین شرکت بلک راک به بالاترین سطح سالانه خود رسید. گزارش‌ها حاکی از آن است که این شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری به‌زودی مجوز راه‌اندازی ETF نقطه‌ای بیت‌کوین خود را دریافت می‌کند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Crypto.News