پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالجسد جان فورسایت، میلیونر صنعت ارزهای دیجیتال پیدا شد
جسد جان فورسایت، میلیونر صنعت ارزهای دیجیتال پیدا شد عکس

جسد جان فورسایت، میلیونر صنعت ارزهای دیجیتال پیدا شد

June 1, 2023
20
0

دکتر جان فورسایت، یکی از بنیان‌گذاران پروژه کریپتوی ارجاعی آن‌فو، از حدود یک هفته قبل گم‌شده بود، حال پلیس اعلام کرده که جسد او را در نزدیکی یک دریاچه پیدا کرده‌اند. علت مرگ جان فورسایت گلوله‌ای که به سر او اصابت کرده است، اما پلیس به قتل او مشکوک نیست.
دکتر جان فورسایت، یکی از حامیان پروپاقرص ارزهای دیجیتال و پزشک اورژانس بود. او روز ۲۱ می (۳۱ اردیبهشت) سر شیفت کاری خود در بیمارستان مرسی در شهر کاسویل، ایالت میزوری حاضر نشد.

کمی بعد اعضای خانواده او رسما ناپدید شدن او را اعلام کردند. در آن زمان، ریچارد، برادر کوچک‌تر او در مصاحبه با خبرگزاری آنلاین Daily Beast گفت که جان فورسایت هیچ‌وقت شیفت‌های کاری خود را از دست نمی‌دهد، بنابراین شواهد از یک اتفاق ناخوشایند برای او خبر می‌داد.

اخبار دنیای کریپتو را از پارسیان کریپتو دنبال کنید:

دستگیری نیما مومنی، کارآفرین ایرانی‌تبار به اتهام قتل باب لی

باب لی، خالق سرویس پرداخت همراه کرش‌اَپ به قتل رسید

پلیس روز ۲۸ می خودروی سواری جان فورسایت را در فاصله حدود یک کیلومتری بیمارستان مرسی، محل کار او پیدا کرد که گوشه‌ای پارک شده بود. وسیله ‌نقلیه‌ی او قفل نشده بود و تمام وسایل او از جمله کیف پول، پاسپورت، لپتاپ و کیف‌پول در آن بود. برادر فورسایت در این رابطه گفت: «این مورد هم عجیب بود، چون او همیشه تلفن‌ همراهش را با خودش برمی‌داشت.»

ریچارد فورسایت روز ۳۰ می به آسوشیتدپرس گفت: «به نظر نمی‌رسد کسی خواسته باشد با برنامه آنجا را ترک کند.» با این حال، جسد جان فورسایت همان روز در دریاچه‌ی بیور در شمال غربی آرکانزاس پیدا شد. علت مرگ به وضوح حراجتی بود که بر اثر ضربه‌ی گلوله به جان فورسایت وارد شده بود. با این حال، پلیس از دادن اطلاعات بیش‌تر در مورد قتل خودداری کرده و مشخص نیست مرگ جان فورسایت قتل بوده یا اینکه او خودکشی کرده است.

دکتر جان فورسایت ۴۹ ساله در سال ۲۰۲۰ توکن آن‌فو را به همراه ریچارد برادرش راه‌اندازی کرد. آن‌فو به کاربران اجازه می‌داد از طریق ارجاع به دیگر کاربران سکه کریپتو به دست بیاورند. شرکت این روش را استخراج شبکه‌ای می‌نامید.

دریاچه بیور در شمال غربی آرکانزاس، محلی که جسد دکتر جان فورسایت کشف شد

آن‌فو معمولا در ویدیوهای تبلیغاتی خود را به تصویر کشیدن سقوط دلار آمریکا توکن خود را تبلیغ می‌کرد. با این حال این شرکت نزدیک به ۱ سال است که ویدیوی جدیدی در کانال یوتیوب خود منتشر نکرده است.

نشریه فوربس در سال ۲۰۲۰ به جان فورسایت لقب «میلیونر بیت‌کوین» داد. فورسایت زمانی که در رشته‌ی ریاضیات تحصیل می‌کرد با بیت‌کوین و فناوری بلاکچین آشنا شد. جان فورسایت یکی دیگر از افراد حامی کریپتو و بنیان‌گذاران این صنعت است که به طرز مرموزی جان می‌سپارد. اوایل ماه آوریل (۱۵ فروردین) خبر مرگ باب لی ۴۳ ساله، مدیر ارشد فناوری شرکت اسکویر (Square) و خالق سرویس پرداخت همراه کرش‌اَپ (Cash App) اعلام شد. پلیس چند روز بعد نیما مومنی، کارآفرین ایرانی‌تبار را به جرم قتل او بازداشت کرد، اما متهم همچنان از انگیزه قتل صحبت نکرده است.

منابع:cointelegraph