پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالرسیدن نرخ هش بیت کوین به بالاترین سطح تا به امروز
رسیدن نرخ هش بیت کوین به بالاترین سطح تا به امروز عکس

رسیدن نرخ هش بیت کوین به بالاترین سطح تا به امروز

July 10, 2023
209
0

در حالی که برخی از شرکت‌های بزرگ استخراج بیت کوین در آمریکا از جمله ماراتن دیجیتال هولدینگز (Marathon Digital Holdings) به دلیل شرایط نامساعد آب‌وهوایی با کاهش چشمگیر خروجی بیت کوین در ماه جون مواجه شده‌اند، افزایش نرخ هش بیت کوین نیز نشان می‌دهد که این روند در ماه جولای رو به بهبود دارد.

حال اطلاعات مؤسسه هش‌ریت ایندکس (Hashrate Index) نشان می‌دهد که نرخ هش ۷ روز ه و ۳ روزه بیت کوین در آخر هفته (روزهای شنبه و یکشنبه هفته جاری) به بالاترین سطح خود رسیده است. این موضوع نشان می‌دهد که استخراج‌کنندگان در کشور آمریکا و سایر نواحی جهان به سختی مشغول فعالیت در این حوزه هستند. مشخصا، میانگین نرخ هش ۷ روزه بیت کوین در روز ۸ جولای به ۴۰۱ و ۳ روزه نیز به ۴۴۴ اگزاهش در ثانیه (EH/s) رسید که نشانگر یک افزایش ۱۸ درصدی است.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

هش ریت (Hash Rate) چیست؟ نحوه محاسبه نرخ هش و تاثیرات آن

بر خلاف بلاکچین‌های مبتنی بر اثبات سهام (PoS) همچون اتریوم که در آن شبکه به وسیله فعالیت سهام به اجامع دست می‌یابد، دفتر کل توزیع بیت کوین و سایر زنجیره‌های اثبات کار (PoW) برای اینکه امنیت شبکه برقرار شود به حضور و فعالیت استخراج‌کنندگان متکی است.
از این رو، هش ‌ریت یا نرخ هش استخراج بیت کوین یک معیار امنیت مهم به حساب می‌آید. قدرت هش، محاسبات بالا در شبکه امنیت و همین‌طور انعطاف‌پذیری بالاتر در مقابل حمله‌ها را فراهم می‌کند. تا لحظه تهیه این خبر، اطلاعات مؤسسه وای چارتز (Ycharts) نشان می‌دهد که نرخ هش شبکه بیت کوین جهانی روی عدد ۴۲۵٫۴۸ میلیون تراهش در ثانیه (TH/s) ایستاده است.

در همین حال، با توجه به توزیع جغرافیایی فعالیت‌های استخراج بیت ‌کوین، کشور آمریکا همچنان جایگاه نخست استخراج بیت کوین در جهان را به خود اختصاص داده است. این کشور هم‌اکنون ۳۵٫۴ درصد از نرخ هش بیت کوین جهانی را در به خود اختصاص داده است. در رتبه‌های بعدی کشورهای قزاقستان با ۱۸٫۱ درصد و روسیه با ۱۱٫۲۳ درصد قرار دارند.

همانطور که هفته گذشته در پارسیان کریپتو گزارش داده شد، کشور امارات متحده عربی نیز در سال‌های اخیر تلاش زیادی داشته تا خود را به عنوان یکی از قدرت‌های بزرگ صنعت استخراج بیت کوین مطرح کند. این کشور هم‌اکنون نزدیک به ۴ درصد از فعالیت جهانی این صنعت را به خود اختصاص داده است که رقم چشمگیری است.

منابع:crypto