پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالسود باز قراردادهای آتی بیت کوین به سطح نوامبر ۲۰۲۱ رسید
سود باز قراردادهای آتی بیت کوین به سطح نوامبر ۲۰۲۱ رسید عکس

سود باز قراردادهای آتی بیت کوین به سطح نوامبر ۲۰۲۱ رسید

February 20, 2024
0
0

سود باز قراردادهای آتی (Futures) بیت کوین در صرافی‌ها پس از رشد قیمت اخیر بیت کوین به بالاترین سطح سالانه خود رسید. هم‌اکنون مجموع سود باز قراردادهای آتی بیت کوین به رقم ۲۲.۹ میلیارد دلار رسیده است. این عدد بالاترین میزان از زمان نوامبر ۲۰۲۱ تا به امروز است. در آن زمان قیمت بیت کوین به رکورد ۶۹ هزار دلار، ‌بالاترین قیمت خود دست یافت.

رسیدن سود باز قراردادهای آتی بیت کوین در صرافی‌ها از افزایش فعالیت‌های معاملاتی با محوریت بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بازار خبر می‌دهد. وب‌سایت کوین‌گلس در گزارش جدید خود عنوان کرد، مجموع سود باز قراردادهای آتی بیت کوین در روز دوشنبه به ۲۲.۹ میلیارد دلار رسید. این میزان بالاترین رقم از زمان سه‌ماهه پایانی سال ۲۰۲۱ تا به امروز است. در آن زمان میزان سود باز قراردادهای آتی بیت کوین به حدود ۲۴ میلیارد دلار رسیده بود.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

حرص و طمع معامله‌گران به اوج رسید؛‌ منتظر اصلاح قیمت بیت کوین باشیم؟

سود باز قراردادهای آتی بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۲۴ بیش از ۳۰ درصد رشد کرده است. رشد سود باز با افزایش قیمت بیت کوین به ۵۲،۳۰۰ دلار هم‌راستا بوده است. قیمت بیت کوین در این مدت، از ابتدای سال ۲۰۲۴ تا به امروز بیش از ۲۳ درصد رشد کرده است. قیمت بیت کوین هم‌اکنون به سطحی رسیده که پیش از این برای آخرین بار در دسامبر ۲۰۲۱ مشاهده شده بود.

<< قیمت مولتی ورس ایکس را در اینجا مشاهده کنید >>

در همین حال، مجموع سود باز قراردادهای آتی اتریوم هم به ۱۰.۵ میلیارد دلار رسیده است. سود باز قراردادهای آتی اتریوم هم در این مدت از ابتدای ۲۰۲۴ تا به امروز بیش از ۵۰ درصد رشد داشته است. قیمت ارز دیجیتال اتریوم هم‌اکنون کمی بیش از ۲،۹۰۰ دلار است. اتریوم با این قیمت رشد ۲۷ درصدی از ابتدای سال نوی میلادی تا به امروز داشته است.

سود باز (Open Interest) شاخصی است که در آن ارزش کلِ قراردادهای آتی محاسبه می‌شوند. این موقعیت‌ها را معامله‌گران و سرمایه‌گذاران در بازار مشتقات باز کرده‌اند، اما همچنان فعال هستند و بسته یا منقضی نشده‌اند. تحلیل‌گران بازار از سود باز در کنار سایر معیارها برای سنجیدن قدرت روند بازار استفاده می‌کنند. افزایش سود باز معمولا از ورود معامله‌گران جدید به بازار خبر می‌دهد. در همین حال، رشد این شاخص از ادامه روند فعلی در بازار خبر می‌دهد.

طی چند ماه گذشته، تأیید صندوق‌های معامله بورسی بیت ‌کوین (ETF) که شرکت‌هایی مانند بلک راک و فیدلیتی عرضه کرده‌اند، تا حدی زیادی احساسات مثبت را به بازار تزریق کرده است. ETFهای بیت کوین در یک بازه زمانی نسبتا کوتاه موفق شدند که بیش از ۴ میلیارد دلار سرمایه را جذب کنند. این موضوع به خوبی از علاقه سرمایه‌گذاران به بازار مشتقات ارز دیجیتال خبر می‌دهد.

منابع:The Block