پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالهیجان ETF بار دیگر قیمت بیت کوین را به کانال ۳۷ هزار دلاری رساند
هیجان ETF بار دیگر قیمت بیت کوین را به کانال ۳۷ هزار دلاری رساند عکس

هیجان ETF بار دیگر قیمت بیت کوین را به کانال ۳۷ هزار دلاری رساند

November 9, 2023
990
0

قیمت بیت کوین امروز به محدوده ۳۷ هزار دلاری قدم گذاشت، اتفاقی که باعث شد پادشاه ارزهای دیجیتال به بالاترین سطح قیمت در ۱۸ ماه اخیر برسد. افزایش قیمت غیرمنتظره بیت‌کوین به نظر فعالان بازار را هم غافلگیر کرده است.

داده‌های پلت‌فرم‌های کوین‌تلگراف مارکت و تریدینگ ویو نشان می‌دهد که جفت معاملاتی بیت‌کوین/ دلار آمریکا امروز در بازار ایالات متحده از مرز ۳۶ هزار دلار عبور کرد. قیمت این جفت معاملاتی در صرافی بیت استمپ (Bitstamp) در معاملات روزانه به ۳۶،۸۶۴ دلار رسید که بالاترین سطح قیمت آن از اوایل می سال ۲۰۲۲ تا به امروز بود.

پیش از این برخی از تحلیل‌گران نسبت به کاهش مداوم سطح نقدینگی موجود در بازار بیت‌کوین ابراز نگرانی کرده بودند. به همین دلیل برخی تصور می‌کردند که قیمت بیت کوین بار دیگر به کانال ۳۴ هزار دلاری برگردد. اما این اتفاق رخ نداد و در ساعات معاملات بازار آمریکا بیت‌کوین دوباره وارد روند صعودی شد.

جیمز ون استراتن، محقق و تحلیل‌گر از شرکت تحقیقاتی کریپتواسلیت (CryptoSlate) در گزارش جدید خود عنوان کرد:

از نمای دورتر این‌طور به نظر می‌رسد که این روند بالاترین روند صعودی است که در بازار بیت‌کوین آمریکا از اوایل ۲۰۲۲ مشاهده شده است. آخرین مرتبه چنین روند صعودی در اکتبر ۲۰۲۱ در آسیا دیده شده بود.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

به باور تحلیل‌گران، قیمت بیت کوین رکوردهای تازه‌ای را جابه‌جا می‌کند

پیش‌بینی تحلیل‌گران: قیمت بیت ‌کوین به زودی به ۷۰ هزار دلار می‌رسد

این تحلیل‌گر با اشاره به داده‌های شرکت تجزیه و تحلیل بلاک‌چین گلس نود (Glassnode) عنوان کرد که معامله‌گران آمریکایی مسئول سطح حمایتی اخیر هستند.

ویلیام کلمنته، تحلیل‌گر ارز دیجیتال نیز با اشاره به همین موضوع اظهار داشت:

آمریکایی‌ها این صعود را به دوش می‌کشند.

برخی دیگر از کارشناسان و تحلیل‌گران روند صعودی اخیر بیت‌کوین را بی ارتباط به تأیید احتمالی صندوق معامله بورسی (ETF) بیت کوین نمی‌دانند. موضوعی که از مدت‌ها قبل باعث بحث و گمانه‌زنی‌های فراوانی شده و حتی یک‌بار رسانه‌ها به اشتباه از تأیید نخستین ETFهای نقدی بیت‌کوین خبر دادند.

در همین حال، به عقیده کارشناسان انتظار نمی‌رود که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکلا (SEC) دست‌کم تا پیش از ژانویه ۲۰۲۴ تصمیم نهایی خود را در خصوص هرکدام از ETFهای نقدی بیت‌کوین اعلام کند. امروز ۹ نوامبر (۱۸ آبان) نیز به باور تحلیل‌گران آغاز دوره‌ای از انتظارها برای تأیید اولین درخواست‌ها بود.

جیمز سیفارت، تحلیل‌گر ETF در شرکت تحقیقاتی بلومبرگ اینتلیجنس با اشاره به همین موضوع در گزارش خود خاطر نشان کرد:

ما هنوز به احتمال ۹۰ درصدی تأیید ETF نقدی بیت‌کوین تا تاریخ ۱۰ ژانویه (۲۰ دی ۱۴۰۲) باور داریم. اما اگر این اتفاق زودتر رخ دهد، وارد پنجره‌ زمانی می‌شویم که موجی از تأییدیه‌ها برای تمام درخواست‌دهندگان فعلی ممکن انجام بگیرد.

تحلیل‌گر مسائل مالی شرکت تحقیقاتی تد تاکس ماکرو (Ted Talks Macro) نیز با سیفارت هم‌نظر است. او در این خصوص نوشت:

تردیدی نیست که بیت‌ کوین جوری معامله می‌شود که انگار هر لحظه ممکن است تصمیم [برای تأیید] ETF از راه برسد.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Cointelegraph