پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالخوش‌بینی ادامه‌دار سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال؛ تعداد آدرس‌های بیت‌کوین دارای ۱ بیت‌کوین یا بیش‌تر بار دیگر رکورد زد
خوش‌بینی ادامه‌دار سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال؛ تعداد آدرس‌های بیت‌کوین دارای ۱ بیت‌کوین یا بیش‌تر بار دیگر رکورد زد عکس

خوش‌بینی ادامه‌دار سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال؛ تعداد آدرس‌های بیت‌کوین دارای ۱ بیت‌کوین یا بیش‌تر بار دیگر رکورد زد

July 16, 2023
147
0

آخرین داده‌های گلس‌نود (Glassnode)، پلتفرم تحلیل بلاکچین نشان می‌دهد که تعداد کیف‌پول‌های بیت‌کوینی با ۱ یا بیش از ۱ بیت‌کوین حالا به بالاترین سطح خود رسیده که خوش‌بینی سرمایه‌گذاران بازار ارز دیجیتال را نشان می‌دهد.

تصمیم دادگاه که ارز دیجیتال ریپل را دیگر در دسته‌ اوراق بهادار طبقه‌بندی نمی‌کند، واکنش‌های مثبتی از سوی فعالان بازار به همراه داشت. رأی دادگاه در مورد رپیل اساسا نشان داد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تا حدی از موضع قبلی خود عقب‌نشینی کرده است. براد گارلینگ‌هاوس، مدیرعامل شرکت ریپل‌لبز از این ‌رأی تمجید کرد و تأکید داشت که احتمالا سایر توکن‌های فعال در آمریکا از این امر تأثیر مثبت بپذیرند. همین‌طور هم شده و حالا شاهد هستیم که پیروزی ریپل در نبرد حقوقی برابر کمیسیون منجر به رشد قیمت آلت‌کوین‌ها شده است.

نمودار قیمت رمزارز ریپل. منبع: کوین‌گکو

رمزارز ریپل نماد XRP پس از رشد قیمت چشمگیر حالا یک افت کوتاه‌مدت را تجربه می‌کند. هم‌اکنون این توکن ۰.۷۲۸۵ دلار معامله‌ می‌شود. قیمت ریپل در هفته جاری یک رشد قیمت ۵۴.۰۲ درصدی داشت. با وجود ۵۳ میلیارد توکن ریپل در گردش، ارزش بازار این رمزارز ۳۸.۲ میلیارد دلار است. شاخص قدرت نسبی (RSI) این ارز دیجیتال نیز روی عدد ۸۳.۸۴ ایستاده که نشان از یک احساس صعودی قوی دارد. سطح حمایت بحرانی نیز ۰.۵۷ دلار است و در صورتی که قیمت این رمزارز در ناحیه مقاومت بین ۰.۹۵ تا ۱ دلاری بسته شود، راه برای افزایش بیش‌تر قیمت این توکن نیز هموارتر می‌شود.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

تعداد آدرس‌های صاحب ۱ بیت کوین یا بیشتر به ۱ میلیون رسید

رمزارز اتریوم با نمادETH ، اکنون یک عقب‌نشینی قیمت جزئی داشته و حالا قیمت این ارز دیجیتال به ۱۹۳۷ دلار کاهش پیدا کرده است. اتریوم طی هفته گذشته شاهد یک افزایش قیمت ۴.۱۲ درصدی بود که باعث اعتماد سرمایه‌گذاران شد. اتریوم در حال حاضر با ارزش بازار ۲۳۲.۶ میلیارد دلار و ۱۲۰ میلیون سکه دیجیتال در گردش به تثبیت جایگاه خود در بازار ادامه می‌دهد.

شاخص قدرت نسبی اتریوم در بازه هفتگی روی عدد ۶۰.۲۶ قرار دارد که نشانگر یک روند کاملا مثبت است. اتریوم در سطح ۲ هزار دلار با مقاومت روبرو است، اما در صورت شکست احتمالی این سطح می‌تواند به قیمت ۲۱۰۰ تا ۲۲۰۰ دلار نیز برسد.

نمودار قیمت رمزارز اتریوم. منبع: کوین‌گکو

پس از پیروزی هیجان‌انگیز ریپل در دادگاه، گلس‌نود اطلاعات تازه‌ای منتشر کرد. با توجه به معیارهای بیت‌کوین، این ارز دیجیتال حالا به نمایش اصول بنیادین قویِ خود ادامه می‌دهد. تعداد آدرس‌های دارای ۱ بیت‌کوین یا بیش‌تر حالا به بالاترین حد خود، ۱،۰۰۹،۶۷۰ آدرس رسیده که از بالاترین سطح قبلی که در ماه خرداد اعلام شد نیز پیشی گرفته است. علاوه بر این، مقدار بیت‌کوین‌های نگه‌داشته‌ یا گمشده به اوج ۵ ساله‌ی خود، ۷،۷۷۵،۶۷۵،۷۶۶ رسیده است که نشان از افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران دارد که در بلندمدت سکه‌های‌ دیجیتال خود را نگه داشته‌اند.

از سوی دیگر، وضعیت اتریوم نشان از احساسات مثبت بازار دارد، چرا که میزان عرضه فعال در یک تا دو سال گذشته به پایین‌ترین حد یک ماهه ۱۹،۹۹۲،۹۴۴،۴۳۰ رسیده که نشان از کاهش فشار فروش و حمایت بالقوه قیمت دارد. این داده‌ها خوش‌بینی را در بازار ارزهای دیجیتال نشان می‌دهد، چرا که بیت‌کوین و اتریوم معیارهای درون‌زنجیره‌ای مطلوبی را نشان می‌دهند.

نمودار قیمت رمزارز بیت‌کوین. منبع: کوین‌گکو

پس از اعلام رأی پیروزی ریپل، قیمت بیت‌کوین به بالای ۳۱،۸۰۰ دلار رسید و پس از آن با یک افت قیمت جزئی به ۳۰،۳۴۹ دلار رسید. در زمان تهیه این خبر نیز بیت‌کوین یک اصلاح قیمت جزئی را تجربه می‌کند. با این حال، با ارزش بازار ۵۸۹.۶ میلیارد دلاری و ۱۹ میلیون سکه در گردش، پادشاه ارزهای دیجیتال همچنان سلطه‌ بی‌چون‌وچرایی بر بازار ارزهای دیجیتال دارد.

شاخص قدرت نسبی بیت‌کوین در بازه هفتگی روی ۶۶.۳۴ قرار گرفته که چشم‌انداز امیدوارکننده‌ای را نشان می‌دهد. سطح حمایت ۳۰ هزار دلاری است و در صورتی که زیر این سطح بسته شود، قیمت بیت‌کوین می‌تواند تا ۲۶ هزار دلار نیز کاهش پیدا کند. از سوی دیگر، با شکستن سطح مقاومت بین ۳۱۰۰۰ تا ۳۱،۵۰۰ دلار، قیمت بیت‌کوین می‌تواند تا ۴۰ هزار دلار نیز بالا برود.

منابع:crypto