پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالفوری: غافلگیری مشتریان صرافی Bitbns؛ موجودی کاربران هندی یک‌شبه صفر شد
فوری: غافلگیری مشتریان صرافی Bitbns؛ موجودی کاربران هندی یک‌شبه صفر شد عکس

فوری: غافلگیری مشتریان صرافی Bitbns؛ موجودی کاربران هندی یک‌شبه صفر شد

June 27, 2023
13
0

مشتریان صرافی Bitbns، یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال کشور هند در حالی بیدار شدند که تمام دارایی‌های دیجیتال کیف پول‌های آن ناپدید شده بود. این اتفاق باورنکردنی صبح سه‌شنبه ۲۷ جون اتفاق افتاد تا کاربران هندی را انگشت به دهان بگذارد. بسیاری از کاربران این صرافی هندی بعد از این اتفاق به شبکه‌های اجتماعی هجوم بردند و نسبت به نحوه مدیریت دارایی‌های دیجیتال خود اعتراض کردند.

بسیاری از کاربران صرافی Bitbns با دیدن عدد صفر روی موجودی کیف پول‌های خود به وحشت افتادند. یکی از این کاربران که حدود ۱۲ لک روپیه (تقریبا ۱۶ هزار دلار) را برای مدت طولانی با دقت جمع‌آوری کرده بود در توییتر از این اتفاق دلخراش نوشت. یک کاربر دیگر نیز که وضعیت اسفناک مشابهی را تجربه می‌کرد گفت که تمام ۷٫۵ لک روپیه (حدود ۹۵۰۰ دلار) موجودی‌ کریپتوی او صفر شده است.

در همین رابطه بخوانید:

هکرهای ردیت تقاضای ۴٫۵ میلیون دلار باج و لغو API ‌پولی کردند

هکرهای کره‌ شمالی بیش از ۱۰۰ میلیون دلار ارز دیجیتال از کاربران اتمیک ولت سرقت کرده‌اند

مشتریان صرافی Bitbns انجام تراکنش‌های غیرمجاز را در کیف‌ پول‌های خود گزارش داده‌اند، با این حال، هیچ اثری از مانده روپیه‌ی آنها در کیف پول به چشم نمی‌خورد. برخی از کاربران نیز گفتند علاوه بر صفر شدن موجودی کیف پول‌های آنها، تمام معاملات فیوچرز (Futures) آنها نیز انجام گرفته‌اند.

صرافی Bitbns برای کنترل وضعیت اعلام کرد تا اطلاع ثانونی تمام برداشت‌ها را مسدود می‌کند. با این حال، مشتریان همچنان می‌توانند سپرده‌گذاری انجام دهند. مشتریان بلاتکلیف صرافی هندی که حالا دسترسی به دارایی‌های خود ندارند در شبکه‌های اجتماعی از لزوم نظارت هرچه بیش‌تر بر پلتفرم‌های معاملات ارز دیجیتال صحبت کرده‌اند.

بیانیه صرافی Bitbns

صرافی Bitbns بعد از سروصداهای فراوان بیانیه‌‌ای را در توییتر منتشر کرد. این صرافی اعلام کرد که مشکلات اخیر به دلیل بروز نقص فنی «در هنگام ارتقاء پایگاه داده‌های صرافی رخ داده است.» این صرافی به مشتریان خود اطمینان داد که نهایتا تا عصر سه‌شنبه موجودی کیف پول‌های آنها را به حالت عادی بازگرداند.

حتی پیش از اتفاقات اخیر تردیدهای زیادی در مورد صرافی Bitbns وجود داشت. بسیاری از کاربران هندی این صرافی را کلاهبرداری دانسته و خواستار اعمال قوانین نظارتی بیش‌تر در این حوزه شده بودند. صرافی Bitbns با وجود جایگاه ویژه‌ای که در بازار هند دارد، همچنان با یک بحران اعتماد دست به گریبان است. Bitbns یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های آسیا و هند با حجم معاملات ۲۴ ساعته‌ 13.72 میلیون دلار است.

منابع:cryptofxstreet