پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالبایننس آمریکا سپرده‌گذاری و انجام معاملات با دلار آمریکا را به حالت تعلیق درآورد
بایننس آمریکا سپرده‌گذاری و انجام معاملات با دلار آمریکا را به حالت تعلیق درآورد عکس

بایننس آمریکا سپرده‌گذاری و انجام معاملات با دلار آمریکا را به حالت تعلیق درآورد

June 10, 2023
14
0

بایننس آمریکا (Binance.US)، شعبه آمریکایی صرافی بایننس در اطلاعیه‌ای رسمی از به تعلیق درآوردن سپرده‌گذاری و انجام معاملات با دلار آمریکا خبر داده است. بایننس آمریکا همچنین اعلام کرد به دنبال اینکه همکاری این صرافی از تاریخ ۱۳ جون (۲۳ خرداد) با شرکای بانکی قطع می‌شود، کانال‌های برداشت‌ ارز فیات این صرافی نیز متوقف خواهند شد.

در اطلاعیه‌ بایننس آمریکا آمده است که این تصمیم به دنبال اقدامات بسیار تهاجمی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) انجام گرفته است. کمیسیون بورس آمریکا هفته گذشته به صورت رسمی از صرافی بایننس و بنیانگذار و مدیر عامل این صرافی، چانگ پنگ ژائو و شعبه آمریکایی شکایت کرد. این نهاد مستقل دولتی آمریکا بایننس و بنیانگذارش را به ۱۳ اتهام مجزا از جمله نقض قوانین اوراق بهادار در این کشور متهم کرده است.

تازه‌ترین اخبار دنیای ارزهای دیجیتال را از پارسیان کریپتو دنبال کنید:

شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از صرافی بایننس و چانگ پنگ ژائو

اقدامات‌ اخیر کمیسیون بورس و اوراق بهادار باعث اتحاد صنعت کریپتو می‌شود

بایننس آمریکا دلیل تصمیم خود برای به تعلیق درآوردن سپرده‌گذاری و انجام معاملات با دلار آمریکا را محفاظت از مشتریان و پلتفرم خود عنوان کرده است. به این ترتیب بایننس آمریکا از این به بعد تنها قصد دارد با ارزهای دیجیتال کار کند و هیچ فعالیتی در حوزه ارزهای فیات نداشته باشد. با این حال، این صرافی تأکید دارد که نسبت ۱ به ۱ برای دارایی‌های مشتریان را همچنان رعایت خواهد کرد.

شعبه آمریکای صرافی بایننس در اطلاعیه خود به مشتریان اعلام کرده که ممکن است به دلیل افزایش تقاضاها و تعطیلی بانک‌ها در پردازش درخواست‌های مشتریان دچار اختلال شود. بایننس آمریکا همچنین اعلام کرد که با وجود به تعلیق درآوردن سپرده‌گذاری و انجام معاملات با دلار آمریکا آماده ارائه‌ی خدمات معامله‌ ارز دیجیتال (Trade)، سپرده‌گذاری (Staking) و واریز و برداشت ارزهای دیجیتال طبق روال عادی خواهد بود.

از روز جمعه ۹ جون (۱۹) واریز دلار در این صرافی متوقف شده و جفت ارزهای معاملاتی نیز از هفته آینده کاملا از فهرست صرافی برداشته می‌شوند. با این حال، بایننس آمریکا همچنان از جفت‌های معاملاتی تتر پشتیبانی می‌کند. شعبه آمریکای صرافی بایننس همچنین گفته است که ممکن است سپرده‌های دلار باقیمانده در این صرافی را به یک استیبل کوین تبدیل کند تا امکان برداشت آنچین (On Chain) وجود داشته باشد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا سه‌شنبه هفته گذشته طی یک درخواست اضطراری از دادگاه فدرال واشینگتن درخواست کرده بود دارایی‌های پلتفرم بایننس آمریکا را مسدود کند و ارزهای فیات و ارزهای دیجیتال مشتریان را به کشور بازگرداند. ساعاتی پس از این خبر صرافی بایننس به مشتریان خود اطمینان داد که هیچ خطری دارایی‌های آنها را تهدید نمی‌کند. این صرافی همچنین صراحتا اعلام کرد که تمام واریز و برداشت‌ها نیز بدون مشکل ادامه خواهد داشت.

منابع:cointelegraph