پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالبایننس آمریکا برداشت دلار و بیمه‌ سپرده‌ مشتریان را متوقف کرد
بایننس آمریکا برداشت دلار و بیمه‌ سپرده‌ مشتریان را متوقف کرد عکس

بایننس آمریکا برداشت دلار و بیمه‌ سپرده‌ مشتریان را متوقف کرد

October 17, 2023
3
0

بایننس (Binance.US)، شعبه آمریکای بزرگ‌ترین صرافی رمزارز جهان روز گذشته ضمن به‌روزرسانی خدمات خود، امکان برداشت مستقیم دلار را برداشت. در همین حال، شرکت دولتی بیمه سپرده فدرال آمریکا (FDIC) نیز قرار نیست از این به بعد دلارهای موجود در کیف پول‌های کاربران این صرافی را بیمه کند.

بنا به گزارش رسانه‌ها، هم‌اکنون کاربران بایننس آمریکا برای خارج کردن دلار آمریکا از حساب‌های خود، ابتدا باید این وجوه را به استیبل کوین یا ارزهای دیجیتال دیگر تبدیل کرده و سپس برداشت کنند.

شعبه آمریکای بایننس قبلا در ماه خرداد نیز امکان سپرده‌گذاری و واریز دلار آمریکا را موقتا به حالت تعلیق درآورده بود. در آن زمان بایننس آمریکا در اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود که این تصمیم را به دلیل اقدامات بسیار تهاجمی و خصمانه‌ کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) گرفته است. کمیسیون بورس آمریکا اواسط خرداد از صرافی بایننس و بنیان‌گذار و مدیر عامل این صرافی، چانگ پنگ ژائو و شعبه آمریکای صرافی به جرم نقض قوانین اوراق بهادار شکایت کرده بود.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

بایننس آمریکا و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به توافق اولیه رسیدند

بایننس آمریکا سپرده‌گذاری و انجام معاملات با دلار آمریکا را به حالت تعلیق درآورد

علاوه بر این، شعبه آمریکای بایننس به مشتریان خود هشدار داده است که ممکن است شرکای بانکی این صرافی به‌زودی برداشت دلار در این صرافی را متوقف کنند. از زمان شکایت کمیسیون در اواسط خرداد، این نهاد دولتی مستقل همواره نحوه نگهداری سرمایه‌های مشتریان بایننس را زیر سؤال برده و مدعی بود که این صرافی اصلا تمایلی برای همکاری در روندهای قانونی را ندارد.

صرافی بایننس پیش از این در ماه مرداد نیز واریز و برداشت دیگر ارز فیات مهم بازار، یورو را متوقف کرده بود. این صرافی با از دست دادن شریک خود که پرداخت‌های یورو را تسهیل می‌بخشید، همچنان از پیدا کردن جانشین عاجز بوده است. حال، سرمایه‌های دلاری مشتریان بایننس در کیف پول‌هایشان توسط شرکت دولتی بیمه سپرده فدرال بیمه نمی‌شود تا بایننس یک شریک قوی دیگر را در بازار آمریکا از دست بدهد.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:CoinDesk