پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالصرافی بایننس پلتفرم قانونی خود در قزاقستان را راه‌اندازی کرد
صرافی بایننس پلتفرم قانونی خود در قزاقستان را راه‌اندازی کرد عکس

صرافی بایننس پلتفرم قانونی خود در قزاقستان را راه‌اندازی کرد

June 22, 2023
17
0

صرافی بایننس که بزرگ‌تریین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان به لحاظ حجم معاملات است، ماه‌ها پس از دریافت مجوز از سازمان خدمات مالی بین‌المللی آستانه (AFSA) در کشور قزاقستان فعالیت قانونی یک پلتفرم دارایی‌های دیجیتال خود را در این کشور راه‌اندازی می‌کند. این مجوز همچنین نشان می‌دهد که پلتفرم بایننس کاملا با استانداردهای امنیتی کشور قزاقستان مطابقت دارد. صرافی بایننس با اخذ مجوز جدید مجاز به ارائه خدماتی از جمله مبادله و تبدیل ارزهای دیجیتال، واریز و برداشت ارزهای فیات و همین‌طور نگهداری دارایی‌های دیجیتال است. بایننس اعلام کرد که در آینده خدمات این پلتفرم را گسترش می‌دهد.

چانگ پنگ ژائو، مدیر اجرایی بایننس قبلا در اکتبر ۲۰۲۲ دیداری را با قاسم جومارت توقایف، رئیس‌جمهور قزاقستان انجام داده بود. در این دیدار صرافی بایننس و دولت قزاقستان یک یادداشت تفاهم برای کمک به تقویت نوآوری‌ دیجیتال امضا کردند.

در همین رابطه بخوانید:

بایننس آمریکا و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به توافق اولیه رسیدند

درخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای مسدود شدن دارایی‌های صرافی بایننس آمریکا رد شد

آست توریسوف، معاون وزیر توسعه دیجیتال، نوآوری و صنایع هوافضا قزاقستان در این رابطه گفت: «طی سال گذشته قانونگذاران در قزاقستان گام‌های مهمی در جهت توسعه صنعت ارز دیجیتال برداشتند. صرافی بایننس چارچوب‌ قانونی و یک سیاست کلی برای قانونی کردن ارزهای دیجیتال و همچنین اجرای طرح‌های آموزشی مختلف از جمله برای دولت و سازمان‌های مجری قانون و قانونگذاران را فراهم خواهد کرد.»

علاوه بر توریسوف رهبران صنایع مختلف در قزاقستان از راه‌اندازی پلتفرم جدید بایننس به عنوان یک نقطه شروع برای پیشرفت‌های بیش‌تر در آینده استقبال کرده‌اند.

صرافی بایننس در ماه اخیر با مشکلات عدیده‌ای دست و پنجه نرم کرده است. این صرافی هم‌اکنون درگیر دو پرونده نظارتی از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) و کمیسیون معاملاتی معاملات آتی (CFTC) در کشور آمریکا است. در چنین شرایطی که بایننس زیرتیغِ مقام‌های نظارتی آمریکا است، راه‌اندازی پلتفرم جدید این صرافی در قزاقستان می‌تواند یک برد بزرگ باشد، به خصوص که بایننس مجبور به تعطیل کردن شعبه‌های صرافی‌اش در قبرس و بریتانیا شده بود.

منابع:coingape