پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالصرافی بایننس در نبرد حقوقی برعلیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به ریپل می‌پیوندد
صرافی بایننس در نبرد حقوقی برعلیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به ریپل می‌پیوندد عکس

صرافی بایننس در نبرد حقوقی برعلیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به ریپل می‌پیوندد

June 25, 2023
9
0

در تازه‌ترین تحولات پیرامون دعوای حقوقی بین کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) و صرافی بایننس، وکلای این صرافی بین‌المللی با متهم کردن این نهاد مستقل دولتی به رفتارهای غیراخلاقی یک موضع کاملا تهاجمی را در پیش گرفتند. با این حرکت جدید، صرافی بایننس به ریپل، یکی دیگر از کسب‌وکارهای بزرگ صنعت کریپتو ملحق شد.

شرکت ریپل از مدت‌ها قبل درگیر یک نبرد حقوقی طاقت‌فرسا با کمیسیون بورس و ارواق بهادار است. همین اواخر بود که سرانجام «اسناد هینمن» از حالت محرمانه خارج شوند تا پرونده ریپل در آستانه‌ خاتمه قرار گیرد. با این حال، براد گارلینگهاوس، مدیرعامل ریپل با استناد به گفته‌های ویلیام هینمن، مدیر مالی سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار گفت که نبرد حقوقی بزرگ‌تری برای صنعت کریپتو در راه است و کسب‌وکارهای این صنعت باید برای هرچه‌ شفاف‌تر کردن قوانین این حوزه مبارزه کنند. اسناد هینمن که شامل برخی ایمیل‌ها حاوی مکالمات خصوصی کارکنان کمیسیون است نشان می‌دهند، هینمن در سخنرانی مشهور سال ۲۰۱۸ با دریافت میلیون‌ها دلار بر علیه گروه خاصی صحبت کرده است.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

در آستانه خاتمه پرونده ریپل، براد گارلینگهاوس مدیر عامل شرکت ریپل از کارشکنی‌های کمیسیون بورس و اوراق بهادار گفت

بایننس آمریکا و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به توافق اولیه رسیدند

جیمز مورفی، وکیل و کارشناس حقوقی درخواست اخیر وکلای صرافی بایننس را یک نقطه‌ عطف مهم در این پرونده دانست. بایننس ادعا می‌کند کمیسیون بورس و اوراق بهادار با اظهارات نادرست خارج از دادگاه، قوانین دادگاه را زیرپا گذاشته است. وکلای این صرافی گفته‌اند که کمیسیون با این کار مخصوصا به مشتریان بایننس آمریکا (شعبه‌ی آمریکای این صرافی) آسیب رسانده و سعی کرده هیئت‌منصفه را تحت‌تأثیر قرار دهد.

یکی از ادله‌های مهم وکلای بایننس بیانیه رسمی گمراه‌کننده‌ای است که کمیسیون پس از دستور توافق بین طرفین صادر کرد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار در این بیانیه ادعا کرد که توانسته یک دستور موقت از دادگاه دریافت کند و بلافاصله چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل و بنیان‌گذار صرافی را به سوءاستفاده از اموال مشتریان متهم کرد. با این حال، بایننس این اتهامات را کاملا رد می‌کند و می‌گوید که کمیسیون در جریان دادرسی هیچ مدرک مشخصی برای پشتیبانی از ادعاهای خود ارائه نداده است.

اتهام رفتارهای غیراخلاقی را یکی از رؤسای سابق بخش اجرایی کمیسیون بورس و اوراق بهادار مطرح کرده است. ویلیام مک‌لوکاس که قبلا رئیس سابق بخش اجرایی این نهاد مستقل دولتی بوده، در حال حاضر به عنوان وکیل و مشاور پرونده با صرافی بایننس همکاری می‌کند.
مورفی عقیده دارد با توجه به جدیت اتهام‌ها و اینکه از سوی چنین متخصصان حقوقی محترمی مطرح شده‌اند، احتمالا باید شاهد موجی از شوک در کمیسیون بورس و اوراق بهادار باشیم. این کارشناس حقوقی پیش‌بینی می‌کند کمیسیون بورس و اوراق بهادار پاسخ شایسته‌ای با نیروی برابری در آستین دارد.

منابع:u.today