پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالهمکاری بایننس با پلیس تایلند برای توقیف ۲۷۷ میلیون دلار اموال مسروقه
همکاری بایننس با پلیس تایلند برای توقیف ۲۷۷ میلیون دلار اموال مسروقه عکس

همکاری بایننس با پلیس تایلند برای توقیف ۲۷۷ میلیون دلار اموال مسروقه

October 4, 2023
26
0

بایننس، بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال در جهان اخیرا به پلیس تایلند در سرکوب یک شبکه کلاهبرداری ارز دیجیتال کمک کرد. تیم تحقیقات بایننس در این عملیات به اداره تحقیقات جرایم سایبری (CCIB) پلیس سلطنتی تایلند کمک کرد تا مجرمان پشت‌پرده این شبکه کلاهبرداری را دستگیر کند.

با تحقیقات مشترک بایننس، وزارت امنیت میهن آمریکا (HSI) و اداره تحقیقات جرایم سایبری، ۵ نفر از اعضای اصلی این گروه کلاهبرداری دستگیر شدند. حدود ۱۰ میلیارد بات تایلند (۲۷۷ میلیون دلار آمریکا) نیز توقیف شد.

اموالی که توقیف شدند شامل خودروهای لوکس، منزل،‌ زمین و کالاهای گران‌قیمت دیگر می‌شدند. پس از اعلام دستگیری اعضای این شبکه کلاهبرداری، بیش از ۳۲۰۰ نفر شاکی به اداره پلیس تایلند مراجعه کردند و خواستار بازگرداندن اموال مسروقه خود شدند.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

خداحافظی صرافی بایننس از بازار روسیه

صرافی بایننس ۳ میلیون دلار بایننس کوین (BNB) بین زلزله‌زدگان مراکشی توزیع می‌کند

صرافی بایننس از کریستیانو رونالدو آزمون دروغ سنج گرفته است

سرهنگ تاناتوس کانگرامبوتر، بازرس پشتیبانی سایبری در اداره تحقیقات جرایم سایبری تایلند در این رابطه در بیانیه‌ای گفت:

ما از کمک قابل‌توجه بایننس در متلاشی کردن این گروه کلاهبرداری تشکر می‌کنیم. افزایش کلاهبرداری‌های ارز دیجیتال در سال‌های اخیر صدها میلیون [دلار] به تایلند خسارت وارد کرده است. اما تبادل سریع اطلاعات با شرکای ما مهم از جمله تیم تحقیقات بایننس باعث شد که مجرمان با موفقیت دستگیر شوند.

اتفاقات اخیر در تایلند به شدت برای بازگرداندن وجهه‌ی مثبت به صرافی بایننس مفید خواهند بود، چرا که این صرافی در گذشته همواره متهم به این می‌شد که از سرمایه‌گذاران حمایت کافی نمی‌کند. با این حال، برخی از کسب‌وکارهای بازار ارز دیجیتال مانند شرکت سرمایه‌گذاری پارادایم (Paradigm) در دعوای حقوقی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) از بایننس حمایت کرده‌اند. شرکت سریکل (Circle)، ناشر استیبل کوین یو اس دی کوین (USDC) نیز به همین ترتیب با حمایت از بایننس اعلام کرد که استیبل کوین‌ها نباید مشمول قوانین نظارتی مشابه با اوراق بهادار سنتی باشند.

صرافی بایننس در عملیات اخیر نقش مهمی در کشف و دستگیری اعضای شبکه کلاهبرداری بین‌المللی ایفا کرد. در این عملیات مظنونانی از ۳۰ محل مختلف در استان‌های بانکوک، ساموت پراکان و اودون تانی با همکاری بیش از ۲۰۰ مأمور پلیس دستگیر شدند. بایننس نه تنها اطلاعات مهمی در اختیار اداره پلیس تایلند قرار داد، بلکه محققی را به تایلند اعزام کرد تا به صدور حکم دستگیری مجرمان کمک کند.

صرافی بایننس و چانگ پنگ ژائو، مدیر عامل این شرکت در چند ماه گذشته فشارهای شدیدی را تحمل کرده‌اند. در تازه‌ترین مورد، گروهی از سرمایه‌گذاران صرافی ورشکسته اف تی ایکس (FTX) از او و صرافی بایننس شکایت کرده‌اند. شاکیان پرونده مدعی هستند که مدیرعامل بایننس با توییت‌های خود نه تنها به صرافی اف تی ایکس آسیب رسانده‌، بلکه حتی نقش مهمی در ورشکستگی شرکت داشته‌اند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:CoinGape