پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالصرافی بایننس ۳ ارز دیجیتال سروم، سونم و دی‌اف‌آی‌ مانی را از فهرست معاملات خود برداشت
صرافی بایننس ۳ ارز دیجیتال سروم، سونم و دی‌اف‌آی‌ مانی را از فهرست معاملات خود برداشت عکس

صرافی بایننس ۳ ارز دیجیتال سروم، سونم و دی‌اف‌آی‌ مانی را از فهرست معاملات خود برداشت

August 20, 2023
47
0

صرافی بایننس اعلام کرد که ۳ ارز دیجیتال سروم (SRM)، سونم (SNM) و دی‌اف‌آی مانی (YFII) را به دلیل برآورده نکردن معیارهای کیفی از فهرست معاملات خود حذف خواهد کرد. بایننس در ابتدا تمام سپرده‌های معاملات جفت ارز مربوط به این توکن‌ها را متوقف می‌کند. توقف معاملات این جفت ارزها از روز ۲۲ آگوست (۳۱ مرداد) آغاز می‌شود. پس از آن تمام خدمات مرتبط به این رمزارزها نیز در صرافی حذف می‌شوند.

در حالی که خدمات سپرده‌گذاری این ۳ ارز دیجیتال از روزهای آینده متوقف می‌شود، اما بایننس به مشتریان خود تا روز ۲۲ نوامبر (۱ آذر) برای برداشت ارزهای دیجیتال خود مهلت داده است. صرافی بایننس پس از این تاریخ تمام ارزهای دیجیتالی که از فهرست معاملات خود حذف کرده را به استیبل کوین تبدیل می‌کند. صرافی قبل از این کار نیز اطلاعیه‌ جداگانه‌ای را برای مشتریان خود منتشر می‌کند. مبلغ به دست‌آمده از تبدیل سپرده‌ها نیز به کیف پول مشتریان بایننس واریز می‌شود.

بایننس در مورد دلیل حذف این ارزهای دیجیتال در بیانیه‌ای رسمی تأکید کرد که این رمزارزها نتوانسته‌اند در آخرین ارزیابی‌ها با استانداردهای بالای کیفی این صرافی مطابقت داشته باشند. بایننس در کنار سایر صرافی‌ها به‌صورت مرتب ارزهای دیجیتال موجود در فهرست معاملات خود را ارزیابی می‌کند تا از ارائه بالاترین استانداردهای کیفی در بازار کریپتو مطمئن شود. صرافی بایننس در ارزیابی‌های کیفیت خود معمولا جنبه‌های مختلف هر ارز دیجیتال از تعهد توسعه‌دهندگان، حجم معاملات، قدرت شبکه، نقدینگی،‌ ارتباط عمومی و توسعه مداوم را بررسی مي‌کند. ۳ ارز دیجیتال سروم، سونم و دی‌اف‌آی مانی اصلا نتوانستند با استانداردهای کیفی بالای بایننس مطابقت داشته باشند.

چنین اقداماتی در بازار کریپتو خصوصا از سوی صرافی با قدرت بایننس روی احساسات بازار تأثیر عمیقی می‌گذارد. تقریبا بلافاصله پس از انتشار این خبر هر ۳ ارز دیجیتال به شدت افت قیمت داشتند و در نمودارهای قیمت به سرعت وارد حالت قرمز شدند. قیمت ارز دیجیتال سروم تنها لحظاتی پیش از اعلام این خبر در محدوده ۰.۰۷۱ دلاری در رفت‌وآمد بود. اما پس از انتشار خبر با یک افت قیمت ۲۲ درصدی، قیمت رمزارز سروم به ۰.۰۵۵ دلار رسید. ارز دیجیتال سونم نیز با یک افت شدید ۸۲ درصدی از قیمت ۰.۲ دلار به ۰.۰۵ دلار رسید.

رمزارز دی‌اف‌آی مانی نیز بیش‌ترین ضرر را متحمل شد و ۲۱ درصد از ارزش خود را از دست داد. قیمت این توکن از ۷۲۵ دلار به ۵۷۴ دلار رسید. علاوه بر افت شدید قیمت، هر ۳ رمزارز با کاهش شدید حجم معاملات مواجه شدند. حجم معاملات دی‌اف‌آی مانی حدود ۵۸۴ درصد، سونم ۲۴۹۹ درصد و سروم ۴۵۵ درصد افزایش پیدا کرد. این افزایش حجم معاملات به وضوح نشان می‌دهد که معامله‌گران به سرعت مشغول تخلیه این ارزهای دیجیتال هستند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:CryptoTicker