پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالبایدن زنگ خطر را برای معامله‌ گران ارزهای دیجیتال به صدا درآورد
بایدن زنگ خطر را برای معامله‌ گران ارزهای دیجیتال به صدا درآورد عکس

بایدن زنگ خطر را برای معامله‌ گران ارزهای دیجیتال به صدا درآورد

May 23, 2023
7
0

معامله گران ارزهای دیجیتال با سیاست‌های جو بایدن ممکن است شرایط دشواری در ماه‌های آینده سپری کنند. جو بایدن که در نشست گروه هفت شرکت کرده بود روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری پیشنهاد جمهوری‌خواهان را غیرقابل‌قبول دانست. رئیس‌جمهور آمریکا در این مورد گفت که نمی‌تواند توافق‌نامه‌ای را بپذیرد که «بر تقلب‌های مالیاتی افراد ثروتمند و معامله ‌گران ارزهای دیجیتال سرپوش می‌گذارد.»

اشاره جو بایدن حمایت‌هایی است که قرار است از معامله‌ گران ارزهای دیجیتال برای برداشت بدون مالیات شود. هم‌کنون در کاخ سفید و نمایندگان حزب جمهوری‌خواه این بحث وجود دارد که مکانیسم تراکنش‌های ارزهای دیجیتال مسدود شود.

برداشت بدون مالیات ارزهای دیجیتال روشی است که برخی از سرمایه‌گذاران برای پائین آوردن بدهی‌های مالیاتی خود استفاده می‌کنند. در این استراژی سرمایه‌گذاران یک ارز دیجیتال را با ضرر می‌فروشند تا سود سرمایه‌گذاری خود را جبران کنند. برای ادعای ضرر، دارایی‌ها باید به فروش برسند و درآمد به دست آمدن از نیز باید برای خرید دارایی مشابهی در ۳۰ روز قبل یا بعد از فروش به کار رود.

حالا رئیس‌جمهور آمریکا هر گونه توافقی که از معامله ‌گران ارزهای دیجیتال در مقابل تعهدات مالیاتی محافظت می‌کند را کاملا رد کرد و گفت که باید سیاست‌های مالی منصفانه‌ای در دستور کار قرار گیرد. او همچنین درخواست کرد که نمایندگان دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه در مورد مذاکرات بودجه با هم توافق کنند. صحبت‌های اخیر بایدن در اجلال سران گروه هفت که در هیروشیمای ژاپن برگزار شد کاملا تغییر مقررات آمریکا در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال را نشان می‌دهد. این سخت‌گیری‌ها می‌توان زنگ خطر را برای معامله گران ارزهای دیجیتال به صدا در بیارد.

همچنین کاخ سفید همزمان با خاتمه دادن به برداشت بدون مالیات برای ارزهای دیجیتال می‌خواهد طرح مشابهی را به تصویب برساند. طی این طرح پیشنهادی سرمایه‌گذاران از به تأخیر انداختن مالیات بر مبادلات املاک و مستغلات منع خواهند شد. هر دوی این تغییرات می‌تواند حدود ۴۰ میلیارد دلار به درآمد مالیاتی دولت آمریکا بیفزاید.

با این حال، گفته می‌شود که نمایندگان جمهوری‌خواه با این طرح مخالف هستند. کوین مک‌کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا سیاست‌های بایدن را زیر سوال برد و گفت که افزیش بدهی دولت آمریکا مشکل هزینه‌هاست نه مشکل درآمدها. نمایندگان جمهوری‌خواه تصمیم دارند که کسری بودجه دولت را کاهش 4.8 تریلیون دلاری در هزینه‌ها جمع کنند.

بازارهای ارز دیجیتال مدت‌هاست که در حاشیه‌ی مقررات مالی رشد کرده‌اند. ماهیت غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال نسبت باعث شده تا برتری قابل‌ملاحظه‌ای به امور مالی سنتی داشته باشند. اما حالا با سخت‌گیری‌های دولت بایدن به نظر می‌رسد که ارزهای دیجیتال بیشتر قرار است به جای فناوری نوپا نقش یک ماشین ثروت‌ساز را داشته باشند که لازم است بر آن نظارت کافی انجام گیرد.

منابع:cointelegraph