پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالبن آرمسترانگ پس از دستگیری حین پخش زنده یوتیوب، با وثیقه آزاد شد
بن آرمسترانگ پس از دستگیری حین پخش زنده یوتیوب، با وثیقه آزاد شد عکس

بن آرمسترانگ پس از دستگیری حین پخش زنده یوتیوب، با وثیقه آزاد شد

September 27, 2023
4
0

بن آرمسترانگ (Ben Armstrong)، اینفلوئنسر مشهور حوزه ارزهای دیجیتال در ساعات پایانی روز دوشنبه حین اجرای زنده یوتیوب جلوی منزل شریک تجاری سابقش بازداشت شد. بن آرمسترانگ پس از دستگیری به قید وثیقه آزاد شد. اما گفته می‌شود در صورت محکوم شدن، حبس انتظار یوتیوبر و اینفلوئنسر مشهور را می‌کشد.

بن آرمسترانگ که با کانال یوتیوب بیت‌بوی کریپتو (BitBoy Crypto) به شهرت رسید، روز دوشنبه با اتومبیل شخصی خود به اقامتگاه شخصی شریک تجاری‌اش، کارلوس دیاز رفته بود. او که از درون اتومبیلش یک برنامه زنده یوتیوب را اجرا می‌کرد، در حین صحبت‌های خود دیاز را متهم کرد که خودروی لامبورگینی او را دزدیده و بارها او را تهدید به مرگ کرده است. آرمسترانگ حتی دیاز را متهم به رابطه با گروه‌های مافیایی و توطئه برای تصاحب غیرقانونی سهم او از صرافی بیت‌بوی کرد.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

بن آرمسترانگ، یوتیوبری که صرافی اف تی ایکس را تبلیغ می‌کرد به دادگاه احضار شد

رفتار غیرعادی و سروصدای آرمسترانگ باعث شد تا همسایه‌ها با پلیس تماس بگیرند. در دقیقه ۱۹ پخش زنده یوتیوب صدای مأموران پلیس شنیده شد. مأموران از او خواستند تلفن همراه خود را زمین بگذارد. آنها از او در مورد داشتن سلاح گرم نیز سؤال کردند که پاسخ یوتیوبر مشهور مثبت بود. او به مأموران گفت که یک اسلحه در صندلی عقب خودروی شخصی‌اش دارد.

در اتومبیل آرمسترانگ یک زن به نام کیسی که احتمالا کیسی وولف، یکی از بنیان‌گذاران صرافی بیت بوی است نیز حضور داشت. دستگیری آرمسترانگ برای دقایقی بدون تصویر پخش شد و بیش از ۲۵۰۰ نفری که این پخش زنده را تماشا می‌کردند ماجرا را دنبال کردند. کل ویدئوی پخش زنده حدود ۳۷ دقیقه طول کشید.

ماجراهایی که شب دوشنبه اتفاق افتادند، آخرین سلسه رفتارهای بحث‌برانگیز بن آرمسترانگ بودند. اینفلوئنسر مشهور ارز دیجیتال اواخر ماه شهریور از صرافی بیت‌بوی کریپتو اخراج شده بود. این صرافی بعدا اعلام کرد که آرمسترانگ به دلیل سوء‌مصرف مواد مخدر و رفتار نامناسب از شرکت اخراج شده است. بن آرمسترانگ پس از اخراج برای مالکیت نام تجاری بیت‌بوی از شرکای تجاری سابق خود شکایت کرد. اما در این راه ناکام ماند.

آرمسترانگ بعد از دستگیری با انتشار ویدئویی از تمام دنبال‌کنندگانش عذرخواهی کرد. با این حال، رفتار بحث‌برانگیز او در روزهای منتهی به دستگیری اعتبار او را به شدت خدشه‌دار کرده است. همچنان اتهامات آرمسترانگ روشن نشده، اما اتفاقات اخیر نشان از مشکلات بسیار جدی یوتیوبر و بنیان‌گذار بیت‌بوی کریپتو دارد.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.