پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالسم بنکمن فرید دفاعیه ۲۵۰ صفحه‌ای منتشر کرد
سم بنکمن فرید دفاعیه ۲۵۰ صفحه‌ای منتشر کرد عکس

سم بنکمن فرید دفاعیه ۲۵۰ صفحه‌ای منتشر کرد

September 15, 2023
5
0

سم بنکمن فرید، مدیرعامل و بنیان‌گذار صرافی اف تی ایکس (FTX) یک دفاعیه ۱۵ هزار کلمه‌ای منتشر کرده است. او در این سند طولانی به مسائل و حواشی مختلف درون صرافی ورشکسته پرداخته و در روزهای پیش از برگزاری دادگاه سرنوشت‌ساز از خودش دفاع کرده است.

این سند که از سوی نشریه نیویورک‌ تایمز منتشر شده را تیفانی فونگ، روزنامه‌نگار و اینفلوئنسر حوزه ارزهای دیجیتال در شبکه‌های اجتماعی در اختیار این نشریه قرار داده است. در این سند ۲۵۰ صفحه‌ای آماده است که سم بنکمن فرید در مورد منصوب کردن کارولین الیسون، به سمت مدیرعاملی شرکت آلامدا ریسرچ (Alameda Research)، شرکت خواهر صرافی اف‌تی‌ایکس تردید زیادی داشته است.

بنکمن فرید در این خصوص در دفاعیه خود نوشته است:

[الیسون] دائما از صحبت در خصوص مدیریت ریسک پرهیز می‌کرد. او از شنیدن توصیه‌های من هم طفره می‌رفت تا اینکه دیگر خیلی دیر شده بود. هر بار که با پیشنهادهایی با او تماس می‌گرفتم، باعث می‌شد که او حس بدتری پیدا کند. مطمئن‌ام که [شریک‌زندگی] سابق بودن نیز کمکی به بهتر شدن اوضاع نکرده بود.

سم بنکمن فرید ادعا می‌کند، نگرانی‌های او درباره وضعیت آلامدا ریسرچ در بهار ۲۰۲۲ شدت گرفته بود. در آن زمان، الیسون و بقیه کارمندان شرکت در مورد کسری احتمالی در حساب‌های شرکت صحبت می‌کردند. بنکمن فرید در سند دفاعیه عنوان کرده که «تنها نصفه‌نیمه در امور شرکت دخیل بوده است.»

در رابطه با پرونده سم بنکمن فرید و صرافی اف‌تی‌ایکس بیش‌تر بخوانید:

سم بنکمن فرید عمدا دفتر خاطرات معشوقه سابقش، کارولین الیسون را به رسانه‌ها افشا کرد

اپل با ۵ میلیون دلار حقوق کتاب سم بنکمن فرید را خریداری کرد

قرار وثیقه سم بنکمن فرید لغو شد؛ مدیرعامل سابق اف تی ایکس به زندان افتاد

سم بنکمن فرید در سند ضمن صحبت از مسائل مختلف و بیان دیدگاه‌های شخصی خود از سایر مدیران ارشد صرافی همچون سام ترابوکو نیز انتقاد کرده است. بنکمن فرید نوشت که ترابوکو در مدیریت ریسک بهتر از الیسون بود. با این حال، او در اواخر سال ۲۰۲۱ چندان تلاشی برای انجام امور محوله خود نمی‌کرد. بنیان‌گذار اف تی ایکس ادعا کرد که ترابوکو بیش‌تر «به فکر قرار و مدار عاشقانه گذاشتن با کلی آدم و سفر با قایق به سراسر جهان» بود تا وظایف شغلی‌اش را انجام دهد. سام ترابوکو، مدیر عامل سابق آلامدا ریسرچ یکی از افرادی بود که در پرونده ورشکستگی شرکت اف‌تی‌ایکس تبرئه شد.

افشای دفتر خاطرات کارولین الیسون در اواخر تیر باعث شد تا سم بنکمن فرید به جرم تخریب و بی‌اعتبار کردن شاهدان پرونده دوباره به زندان بیافتد

بنکمن فرید در بخش دیگری از دفاعیه‌اش از شرکت حقوقی سالیوان و کرامول (Sullivan & Cromwell)، مشاور بازسازی صرافی ورشکسته انتقاد کرد و گفت که آنها باعث شدند تا انگشت‌ اتهام در خصوص سوءمدیریت سرمایه‌های مشتریان صرافی به سوی او دراز شود.

سم بنکمن فرید در این‌باره می‌نویسد:

آنها به طرز باورنکردنی این روایت نادرست را پخش کردند… آنها در نقش‌آفرینی فوق‌العاده بودند. این موضوع تأثیر مخربی روی هرآنچه در زندگی برایم مهم بود گذاشت. واقعا به احترام [نقش‌آفرینی بی‌نقص] آنها کلاه از سر برمی‌دارم.

نیویورک تایمز اعلام کرد که سم بنکمن فرید این سند طولانی را در اوایل سال ۲۰۲۳ در اختیار تیفانی فونگ قرار داده است. با این حال، مشخص نیست که خود فونگ چه زمانی این سند را در اختیار این نشریه قرار داده است. به هر حال، تردیدی نیست که مسئولان نیویورک تایمز بهترین زمان را برای انتشار این سند انتخاب کرده‌اند.

بنکمن فرید قرار است روز ۳ اکتبر (۱۱ مهر) در دادگاه منطقه‌ای ناحیه منهتن نیویورک به قضاوت قاضی لوئیس کاپلان حاضر شود. سم بنکمن فرید به کلاهبرداری و سوءمدیریت سرمایه‌‌های مشتریان متهم شده است. روز ۲۱ مرداد وثیقه ۲۵۰ میلیون دلاری او لغو شود. از آن زمان تا به حال، بنکمن فرید در بازداشتگاه متروپولیتن بروکلین که یکی از مخوف‌ترین زندان‌های کشور آمریکا است، به سر می‌برد. در حالی که سایر مدیران شرکت با دادستان‌ها توافق کرده‌ و اتهام‌های وارده را پذیرفته‌اند، اما بنکمن فرید همچنان خود را بی‌گناه می‌داند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Crypto News