پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتال۱۱۰ سال زندان در انتظار سم بنکمن فرید؛ بنیان‌گذار اف‌تی‌ایکس می‌خواست ۵ میلیارد دلار به ترامپ بدهد
۱۱۰ سال زندان در انتظار سم بنکمن فرید؛ بنیان‌گذار اف‌تی‌ایکس می‌خواست ۵ میلیارد دلار به ترامپ بدهد عکس

۱۱۰ سال زندان در انتظار سم بنکمن فرید؛ بنیان‌گذار اف‌تی‌ایکس می‌خواست ۵ میلیارد دلار به ترامپ بدهد

October 3, 2023
72
0

بنکمن فرید پس از لغو وثیقه ۲۵۰ میلیون دلاری‌ خود در تاریخ ۲۰ مرداد دوباره بازداشت شد. بنکمن فرید از آن زمان تا به حال در بازداشتگاه متروپولیتن بروکلین، یکی از بدنام‌ترین زندان‌های آمریکا بوده است. او به هفت فقره جرم از جمله کلاهبرداری از سرمایه‌گذاران و برداشت غیرقانونی سپرده‌های مشتریان اف‌تی‌ایکس متهم شده است.

محاکمه سم بنکمن فرید از امروز به قضاوت لوئیس کاپلان در دادگاه منطقه‌ای ناحیه منهتن نیویورک آغاز می‌شود. روند دادرسی پرونده بنکمن فرید حداقل ۲۱ روز تا تاریخ ۹ نوامبر به طول می‌انجامد. گفته می‌شود او احتمالا حداکثر به ۱۱۰ سال زندان محکوم خواهد شد. هرچند هر حکمی که قاضی کاپلان برای او صادر می‌کند، به مراتب از این پایین‌تر خواهد بود. در جای دیگری رسانه‌ها به قول کارشناسان حقوق از حکم حداقل ۲۰ سال حبس برای بنیان‌گذار سابق صرافی اف تی ایکس صحبت به میان آورده‌ بودند.

در یک افشاگری جدید مایکل لوئیس، نویسنده کتاب زندگینامه بنکمن فرید ادعا کرده که ظاهرا بنیان‌گذار اف‌تی‌ایکس حاضر بود برای اینکه دونالد ترامپ نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نشود، به او ۵ میلیارد دلار پرداخت کند. لوئیس برای نوشتن زندگینامه بنکمن فرید ۶ ماه با او همراه بوده و مصاحبه‌های بی‌شماری با بنیان‌گذار و مدیرعامل سابق اف‌تی‌ایکس انجام داده است. لوئیس اخیرا حق مالکیت معنوی کتابش را با قیمت نجومی ۵ میلیون دلار به غول فناوری اپل فروخت.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

هکر صرافی اف تی ایکس ۴.۲ میلیون دلار اتریوم جابه‌جا کرد

روزگار سخت سم بنکمن فرید در زندان

مایکل لوئیس، نویسنده کتاب زندگینامه سم بنکمن فرید با عنوان کامل: «سفر به بی‌انتها: ظهور و سقوط غول سرمایه‌داری جدید (Going Infinite: The Rise and Fall of a New Tycoon)» که از امروز وارد بازار کتاب آمریکا و برخی نقاط اروپا می‌شود، عنوان کرد که کارآفرین ورشکسته دنیای ارزهای دیجیتال واقعا به این موضوع فکر می‌کرد و حتی در مورد قانونی بودن این ایده با مشاورانش صحبت کرده بود.

مایکل لوئیس در مصاحبه اخیر خود با شبکه تلویزیونی CBS اشاره کرد، بنکمن فرید در آن زمان مطمئن نبود که این رقم را واقعا خود ترامپ پیشنهاد داده باشد. با این حال، کارآفرین ورشکسته اصلا نگران رقم نبود، بلکه تنها نمی‌دانست این کار تا چه حد قانونی است.

بر اساس گزیده کتاب که دیروز نشریه واشنگتن‌پست منتشر کرد، سم بنکمن فرید حتی به این نیز فکر می‌کرد که بین ۱۵ تا ۳۰ میلیون دلار به سناتور میچ مک‌کانل، نماینده جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان بپردازد تا در انتخابات مجلس سنا، نامزدهای هوادار ترامپ را شکست دهد. آن‌طور که لوئیس در کتابش نوشته، بنکمن فرید توانسته بود کانال ارتباطی با تیم ترامپ پیدا کند.

جالب اینکه مایکل لوئیس در ادامه افزود که حتی با وجود ورشکستگی صرافی اف تی ایکس، همچنان بنکمن فرید به دنبال انجام این کار بود. چنانچه لوئیس می‌گوید:

اما چرا این اتفاق نیفتاد؟ بسیار خوب، چون او دیگر ۵ میلیارد دلار پول نداشت!

این افشاگری در بدترین زمان ممکن برای بنکمن فرید انجام گرفت. اخیرا قاضی لوئیس کاپلان به دادستان‌ها چراغ سبز نشان داده بود تا در مورد کمک‌های متهم به کارزارهای سیاسی نیز در دادگاه بحث کنند. با توجه به حکم قاضی کاپلان، کمک مالی به کارزارهای سیاسی به اتهام کلاهبرداری بنکمن فرید مرتبط هستند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.