پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالبا هک کیف‌پول‌های اتمیک ولت، میلیون‌ها دلار از کاربران ربوده شد
با هک کیف‌پول‌های اتمیک ولت، میلیون‌ها دلار از کاربران ربوده شد عکس

با هک کیف‌پول‌های اتمیک ولت، میلیون‌ها دلار از کاربران ربوده شد

June 4, 2023
58
0

گزارش‌های مختلف از هک دسته‌جمعی کیف‌پول‌های اتمیک ولت (Atomic Wallet) خبر می‌دهد. اتمیک ولت یک کیف پول غیرحضانتی است که از طیف وسیعی از رمزارزها پشتیبانی می‌کند. در نتیجه‌ی رخنه‌ی امنیتی اخیر بسیاری از کاربران دارایی‌های دیجیتال خود را از دست داده‌اند. در برخی گزارش‌ها عنوان شده که تمام دارایی‌های کریپتوی کاربران از کیف پول آنها به سرقت رفته است.

اولین خبرها از حملات هکری اخیر در توئیتر منتشر شد. ظاهرا برخی از کاربران ناراحت پس از به سرقت رفتن ارزهای دیجیتال خود به حساب کاربری اتمیک ولت در توئیتر مراجعه کردند و از تیم توسعه‌دهنده این کیف پول خواستار توضیحات شفافی در مورد وضعیت ارزهای به سرقت رفته خودشان شدند.

تیم کیف پول اتمیک ولت روز ۳ جون (۱۳ خرداد) در توئیتر توضیحاتی را به کاربران داد و عنوان کرد در حال دنبال کردن وضعیت کیف‌پول‌های هک‌شده است. تیم اتمیک ولت همچنین عنوان کرد که به محض به دست آوردن اطلاعات بیش‌تر کاربران را مطلع خواهد کرد.

اخبار دنیای کریپتو را از پارسیان کریپتو دنبال کنید:

هکرها با ربودن دیسکورد آربیتر فایننس، تبلیغ ایردراپ جعلی منتشر کردند

حملات فیشینگ در حوزه ارزهای دیجیتال ظرف یک سال ۴۰ درصد افزایش یافته است

تیم اتمیک ولت در این رابطه در توئیتر خود عنوان کرد: «گزارش‌هایی از به خطر افتادن کیف‌پول‌ها به ما رسیده است. ما تمام تلاش خود را برای بررسی و تجزیه و تحلیل وضعیت انجام می‌دهیم. در صورتی که اطلاعات بیشتری در اختیارمان قرار گیرد، آن را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.»

تعداد زیادی از کاربران به این توئیت پاسخ دادند و عنوان کردند که یک هکر تمام دارایی‌های آنها را از اپلیکیشن کیف پول پاک کرده است. همچنان روش دقیق این حمله هکری مشخص نشده است. زک‌ایکس‌بی‌تی (ZachXBT)، محقق بلاکچین از افراد آسیب‌دیده درخواست کرده تمام هَش‌های تراکنش‌ به سرقت رفته را با او به اشتراک بگذارند. بنا به گزارش‌های اولیه‌ زک‌ایکس‌بی‌تی حدود ۱۴ میلیون دلار از ارزهای دیجیتال را پیگیری و تأیید کرد. اما مجموع دارایی‌های به سرقت رفته حدود ۳۵ میلیون دلار تخمین زده می‌شود.

مجموع ارزهای دیجیتال به سرقت‌رفته از کیف‌پول‌های اتمیک ولت در حمله هکری اخیر حدود ۳۵ میلیون دلار تخمین زده می‌شود

در نتیجه حمله هکری اخیر بیش از ۱۰۰ آدرس به خطر افتادند و در مجموعه دارایی‌های دیجیتال مختلفی از اکسپلوررهای بلاکچین بیت کوین، اتریوم، ترون، بی‌اس‌سی، کاردانو و سایرین به سرقت رفته است. حمله‌های هکری اخیر روزهای ۲ و ۳ جون رخ داده‌اند. بیش‌ترین ضرر را از سرقت هکری اخیر فردی با ۷٫۹۵ میلیون دلار یواس‌دی‌تی (USDT) در اکسپلورر ترون تجربه کرده است. همچنین تا این لحظه زک‌ایکس‌بی‌تی مجموع ۵ ضرر بزرگ رخنه‌ی امنیتی اخیر را ۱۷ میلیون دلار محاسبه کرده است.

در همین حال، زک‌ایکس‌بی‌تی از بازیابی موفقیت‌آمیز ۱ میلیون دلار از دارایی‌های به سرقت‌رفته خبر داده است. این محقق بلاکچین به کاربران متضرر اطمینان داد در صورت به دست آوردن جزئیات بیش‌تر آنها را مطلع کند. در همین حال، در بخش نظرات توئیتر فعل و انفعالات جدیدی رخ داد و ظاهرا برخی از افراد سودجو با انتشار لینک‌های فیشینگ به دنبال سوءاستفاده از قربانیان ناآگاه بودند. زک‌ایکس‌بی‌تی با انتشار هشداری از کاربران خواست با نهایت احتیاط با چنین توئیت‌هایی برخورد کنند.

در یک حمله فیشینگ هکرها از طریق وب‌سایت‌های جعلی و کانال‌های ارتباطی که شبیه به شرکت‌های رسمی و معتبر هستند کاربران ناآگاه را فریب می‌دهند. هکرها در مرحله بعد از کاربران می‌خواهند که اطلاعات شخصی مهم خود از جمله کلیدهای خصوصی (کیف‌ پول‌های کریپتو) را در اختیارشان قرار دهند. به این طریق، هکرها می‌توانند به کیف‌ پول‌ها و دارایی‌های دیجیتال افراد فریب‌خورده دسترسی غیرمجاز پیدا کنند.

منابع:crypto