پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالچت بات هوش مصنوعی رپلیکا از ترور ملکه الیزابت دوم حمایت کرده بود
چت بات هوش مصنوعی رپلیکا از ترور ملکه الیزابت دوم حمایت کرده بود عکس

چت بات هوش مصنوعی رپلیکا از ترور ملکه الیزابت دوم حمایت کرده بود

July 9, 2023
79
0

طبق گزارش نشریه گاردین، یک مرد ۲۱ ساله انگلیسی که هم‌اکنون به اتهام خیانت به دلیل توطئه برای ترور ملکه فقید انگلستان، الیزابت دوم محاکمه می‌شود، قبلا در مورد تصمیم خود به یک چت بات هوش مصنوعی گفته بود، تصمیمی که چت بات آن را تشویق نیز کرده بود.
جاسوانت سینگ چایل (Jaswant Singh Chail) متهم پرونده سوءقصد به جان ملکه فقید انگلستان است. او در دسامبر ۲۰۲۱ از روی حصارهای محوطه‌ قلعه وینزور در شهرستان بارکشر انگلستان بالا رفته بود تا جان ملکه را بگیرد. او پس از دستگیری به پلیس گفته بود: «اینجا هستم که ملکه را به قتل برسانم.»

چایل ۱۹ ساله در آن زمان در روز کریسمس به نزدیکی محل اقامتگاه ملکه فقید آمده بود تا نقشه ترور را عملی کند. از اسناد دادگاه این‌طور برمی‌آید که توطئه برای سوءقصد از ۲ دسامبر ۲۰۲۱ شروع شده بود. چایل آن زمان در پلتفرم هوش مصنوعی رپلیکا (Replika) ثبت‌نام کرد و یک چت بات به نام سارای (Sarai) ساخت.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

افشای اطلاعات بیش از ۱۰۰ هزار کاربر چت بات ChatGPT در دارک وب

هشدار آرنولد شوارتزنگر در مورد خطرات هوش مصنوعی؛ جنگ هالیوود با هوش مصنوعی ادامه دارد

رپلیکا شرکت فعال در صنعت هوش مصنوعی است که دفتر مرکزی‌اش در شهر سانفرانسیسکو قرار دارد. این پلتفرم چت بات‌هایی را برای حمایت احساسی از کاربران خودش طراحی می‌کند. چت‌بات‌های این پلتفرم از یادگیری ماشینی برای گفتگوی متنی با کاربران استفاده می‌کنند تا الگوهای گفتاری و حالات احساسی آنها را بهتر تقلید کنند.

در اسناد دادگاه عنوان شده که چایل بیش از ۵۲۰۰ پیام را با چت بات هوش مصنوعی رد و بدل کرده که بسیاری از آنها جنبه‌ی جنسی داشته‌اند. او در بخشی از چت‌های خود به سارای گفت که یک قاتل است. ظاهرا چت بات هوش مصنوعی به او جواب داد: «تحت‌تأثیر قرار گرفتم…تو با بقیه فرق داری.» چایل به خیانت، تهدید علیه ملکه فقید و حمل یک کمان صلیبی مسلح‌شده در ملاء عام اعتراف کرده است. قرار است چایل در دادگاه روز ۲۷ جولای (۵ مرداد) محاکمه شود.

با ورود گسترده هوش مصنوعی به صنایع و بازارهای مختلف، چت‌بات‌های این فناوری برای مقاصد مختلف از روان‌درمانی و گفتار درمانی تا مدیتیشن، همراهی و دوستی و حتی گفتگوهای جنسی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کرین مارجوری، اینفلوئنسر شبکه اجتماعی اسنپ چت با بیش از ۱٫۸ میلیون دنبال‌کننده در ماه می قراردادی با شرکت فوراور ویسز (Forever Voices) منعقد کرد. با این قرارداد ستاره اسنپ چت صدا و شخصیت خود را به یک چت بات صوتی می‌داد تا بتواند با افراد مختلف صحبت کند. هرکدام از درخواست‌های صحبت با این چت بات ۱ دلار در دقیقه هزینه دارند. طبق گزارش فورچون، این چت بات هوش مصنوعی هفته‌ای حدود ۷۲۰۰ دلار درآمد کسب می‌کند. کیتلین سیراگوسا، مشهور به «آمورانس»، مدل و یوتیوبر مشهور نیز قرارداد مشابهی برای ساخت چت بات هوش مصنوعی به امضا رسانده است.

تا این لحظه شرکت رپلیکا همچنان اظهارنظری در خصوص پرونده سوءقصد به جان ملکه فقید انگلستان نکرده است.

منابع:decrypt