پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالشرکت رین (Rain) مجوز خدمات ارز دیجیتال در بازار جهانی ابوظبی را دریافت کرد
شرکت رین (Rain) مجوز خدمات ارز دیجیتال در بازار جهانی ابوظبی را دریافت کرد عکس

شرکت رین (Rain) مجوز خدمات ارز دیجیتال در بازار جهانی ابوظبی را دریافت کرد

July 26, 2023
222
0

نهاد اصلی قانون‌گذاری خدمات مالی بازار جهانی ابوظبی (ADGM) به شرکت رین (Rain) مجوز لازم برای ارائه خدمات ارز دیجیتال را در این مرکز مالی بین‌المللی اعطا کرد. این نهاد قانون‌گذار قبلا در نوامبر ۲۰۲۲ مجوز مشابهی را برای صرافی بایننس صادر کرده بود.

در اطلاعیه‌ای که روز سه‌شنبه منتشر شد، شرکت رین اعلام کرد که با دریافت این مجوز این امکان را دارد که از طریق پلتفرم خود به برخی از مشتریان نهادی و خرده‌فروشی امارات متحده عربی اجازه خرید و فروش، دادوستد و نگهداری ارزهای دیجیتال را بدهد. جوزف دالاگو، مدیر عامل رین اظهار داشت که این شرکت تجاری به منظور تسهیل خدمات خود با یک بانک محلی همکاری می‌کند. در همین حال تمام خدمات این شرکت بین‌المللی تحت‌نظارت یک نهاد قانون‌گذار محلی و چارچوب قانونی است که از مشتریان حمایت می‌کند.

دالاگو در ادامه افزود: «این یک تلاش پنج ساله است، چرا که ما یکی از اولین صرافی‌هایی بودیم که در سال ۲۰۱۸ از بازار جهانی ابوظبی (زمانی این مرکز چارچوب دارایی‌های دیجیتال خود را منتشر می‌کرد) در مورد مجوز پرس‌وجو کرده بودیم.»

پلتفرم رین به برخی از مشتریان نهادی و خرده‌فروشی امارات متحده عربی اجازه خرید و فروش، دادوستد و نگهداری ارزهای دیجیتال را می‌دهد

شرکت رین با نام کامل رین تریدینگ لیمیتد (Rain Trading Limited)(Rain ADGM) اولین شرکتی است که مجوز خدمات مالی (FSP) را از سوی بازار جهانی ابوظبی دریافت می‌‌کند تا بتواند یک پلتفرم کارگزاری و نگهداری دارایی‌های دیجیتال راه‌اندازی کند. قبلا در نوامبر ۲۰۲۲ صرافی بایننس مجوز مشابهی را دریافت کرده بود. چراغ سبز ناظران مالی ابوظبی به این صرافی بزرگ در اوج بحران بازار ارزهای دیجیتال و ورشکستگی چندین شرکت کریپتو از جمله صرافی اف تی ایکس (FTX) داده شد. چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل و بنیانگذار صرافی بایننس در زمان صدور این مجور در هفته مالی ابوظبی حضور داشت.

بنا به آنچه در وب‌سایت شرکت رین ذکر شده، این پلتفرم عمدتا خدمات ارز دیجیتال را در سراسر منطقه خاورمیانه و ترکیه ارائه می‌دهد و دفتر مرکزی آن نیز در کشور بحرین قرار دارد. هرچند بازار جهانی ابوظبی و نهاد قانون‌گذار اصلی خدمات مالی این بازار جهانی برای شرکت‌های رین و بایننس مجوز صادر کرده، اما دو ماه قبل سازمان تنظیم مقررات دارایی مجازی دبی به مدیران شرکت‌ ارز دیجیتال اوپن اکسچنچ (Open Exchange) اخطار داد و مجوز دیگر شرکت خدمات ارز دیجیتال، بیت‌‌اوسیس (BitOasis) نیز همین چند روز قبل به حالت تعلیق درآمد.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.

منابع:cointelegraph