پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالفوری: با جریان ورودی ۵۰۰ میلیون دلاری، گاوها به چشم‌انداز بیت کوین ۵۰ هزار دلاری چشم دوخته‌اند
فوری: با جریان ورودی ۵۰۰ میلیون دلاری، گاوها به چشم‌انداز بیت کوین ۵۰ هزار دلاری چشم دوخته‌اند عکس

فوری: با جریان ورودی ۵۰۰ میلیون دلاری، گاوها به چشم‌انداز بیت کوین ۵۰ هزار دلاری چشم دوخته‌اند

July 10, 2023
94
0

بر اساس گزارش امروز مؤسسه کوین‌شیرز (CoinShares) محصولات سرمایه‌گذاری دارایی‌های ارز دیجیتال در هفته گذشته یک جریان ورودی (Inflow) ۱۳۶ میلیون دلاری را ثبت کرده است. یک هفته دیگر جریان ورودی بالا نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران نهادی و خرده‌فروش نظر مثبتی به بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال دارند؛ چرا که محصولات سرمایه‌گذاری دارایی‌های ارز دیجیتال پس از ۹ هفته متوالی خروجی (Outflow) حالا شاهد سه هفته ورودی متوالی است.

صندوق‌های دارایی‌های ارز دیجیتال در سه هفته گذشته در مجموع ۴۷۰ میلیون دلار ورودی داشته‌اند. ابتدا ۱۹۹ میلیون دلار ورودی، سپس ۱۲۵ میلیون دلار و هفته گذشته نیز ورودی ۱۳۶ میلیون دلاری رخ داد. با وجود ۹ هفته خروجی متوالی، جریان‌ ورودی سالانه حالا به ۲۳۱ میلیون دلار مثبت رسیده است. موضوعی که حالا گاوها را به رسیدن قیمت بیت کوین به ۵۰ هزار دلار تا پایان سال جاری امیدوار نگه می‌دارد. در فضای کریپتو، گاوها یا به تعبیر بهتر گاوهای نر (Bulls) به سرمایه‌گذارانی گفته می‌شود که اعتقاد دارند قیمت ارز دیجیتال رشد می‌کند. گاوها همواره نماد سرمایه‌گذاری‌های موفق و امیدوار بوده‌اند. همچنین گاوها معمولا ریسک‌پذیر هستند.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

نتایج نظرسنجی بکت: سرمایه‌گذاران باوجود ابهام‌های مقرراتی، همچنان به ارزهای دیجیتال علاقه‌مندند

شکایت سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال اتریوم مکس از فلوید می‌ودر و کیم کارداشیان دوباره به جریان افتاد

در حال حاضر بیت کوین همچنان مورد علاقه سرمایه‌گذاران باقی‌مانده و این هفته ۱۳۳ میلیون دلار ورودی را نسبت به هفته قبل‌تر که ۱۲۳ میلیون دلار بود ثبت کرد. این امر نشان می‌دهد که گاوهای بیت کوین خود را برای سلطه در بازار آماده می‌کنند. علاوه بر این، محصولات کوتاه‌مدت سرمایه‌گذاری بیت کوین باوجود افزایش قیمت اخیر، هفته یازدهم بود با خروجی‌های متوالی و خروجی ۱٫۸ میلیون دلاری این هفته مواجه شده بود.

در کمال حیرت، موجودی‌های خالص بلاکچین بیش‌ترین ورودی ۱۵ میلیون دلاری در یک سال را تجربه کرده است. در همین حال، آلت ‌کوین‌هایی مانند اتریوم، سولانا، ریپل، پالیگان، لایت کوین و آوه نیز شاهد جریان ورودی بوده‌اند. در حالی که ارزهای دیجیتال کازماس و کاردانو شاهد خروجی‌های جزئی بوده‌اند. سرمایه‌گذاران همچنین علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در اتریوم هستند، چرا که جریان ورودی از ۲٫۷ میلیون دلار در هفته گذشته، حالا به ۲٫۹ میلیون دلار رسیده است.

آلمان در هفته گذشته از نظر ورود دارایی‌های ارز دیجیتال از آمریکا پیشی گرفت. پس از این دو کشور، کانادا در رتبه سوم قرار دارد. طبق تجزیه و تحلیل‌های کوین‌گیپ مارکتز (CoinGape Markets)، بیت کوین چشم حالا چشم‌انداز بلند مدت صعودی ۴۸ هزار دلاری را دارد. ممکن است در ابتدا قیمت حدود ۳۸ هزار دلاری را نشان دهد. پس از آن قبل از صعود نهایی به ۵۰ هزار دلار در پایان سال ۲۰۲۳، یک اصلاح قیمت را در حدود ۳۵ هزار دلار تجربه کند.

درخواست‌های ثبت صندوق قابل ملاحظه بیت‌کوین (ETF) غول‌های مالی جهان از جمله بلک راک، فیدلیتی و سایر شرکت‌ها همچنان از بحث‌های داغ فضای ارزهای دیجیتال هستند. در واقع، حالا مؤسسه مالی استاندارد چارترد پیش‌بینی‌ می‌کند که قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۳ به ۵۰ هزار دلار و تا پایان سال ۲۰۲۴ به ۱۲۰ هزار دلار برسد.

منابع:coingape