پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالبیش از ۳٫۶۰۰ دستگاه خودپرداز بیت‌کوین از دسترس خارج شدند
بیش از ۳٫۶۰۰ دستگاه خودپرداز بیت‌کوین از دسترس خارج شدند عکس

بیش از ۳٫۶۰۰ دستگاه خودپرداز بیت‌کوین از دسترس خارج شدند

April 2, 2023
10
0

گزارش‌ها از آفلاین شدن 3٫627 دستگاه خودپرداز ارزهای دیجیتال در ماه گذشته میلادی، مارس 2023 خبر می‌دهد. به این ترتیب، ماه مارس صاحب رکورد سیر نزولی کاهش دستگاه خودپرداز بیت‌کوین شد. برخلاف روند رو به رشد پذیرش جهانی بیت‌کوین، ظاهرا شاهد کاهش دستگاه‌های خودپرداز فیزیکی هستیم. تنها در ماه مارس 3٫627 دستگاه خودپرداز بیت‌کوین از شبکه کنار گذاشته شدند تا مجموع دستگاه‌های خودپرداز به 33٫727 کاهش پیدا کند.

دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین (BTM)، در حقیقت کیوسک‌هایی هستند که مشتریان می‌توانند در آن‌ها بیت‌کوین خریداری کنند یا اینکه ارز دیجیتال خود را به فروش برسانند. از زمان آغاز به کار اولین دستگاه خودپرداز بیت‌کوین در تاریخ ۲۹ اکتبر ۲۰۱۳ تا به حال، روند نصب و حذف ماهانه‌ی این دستگاه‌ها همواره مثبت بوده، به این معنی که مجموع دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین در سراسر جهان پیوسته رو به افزایش بودند. با این حال، طبق اطلاعات شرکت تحقیقاتی کوین ای‌تی‌ام رادار (Coin ATM Radar)، این روند حالا معکوس شده است.

اخبار کریپتوکارنسی را از پارسیان ان.اف.تی بخوانید:

مسترکارت با همکاری استیبلز امکان خرید با استیبل‌کوین‌ها را فراهم می‌کند

ضرر و زیان‌ هنگفت نهنگ‌های ارز دیجیتال درپی سقوط بانک سیلیکون ولی

آیا رشد قیمت بیت‌کوین تله گاو نر است؟

قبلا در بین ماه‌های سپتامبر 2022 و مارس 2023 نیز شاهد یک دوره‌ی چهار ماهه‌ی سیر نزولی کاهش دستگاه‌های خودپرداز ارز دیجیتال بودیم. با این حال، با کاهش 3٫627 دستگاه خودپرداز بیت‌کوین در ماه گذشته، این ماه بیش‌ترین کاهش ماهیانه را ثبت کرد.

اهمیت این سیر نزولی زمانی بیشتر به نظر می‌رسد که متوجه شویم، بیش‌ترین تعداد دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین که تا به حال نصب شدند مربوط به ماه ژانویه ۲۰۲۱ با تعداد ۲٫۰۴۸ دستگاه بود. اما نکته مثبت اینکه ماه آوریل به دوره سه ماهه سیر نزولی نصب خودپردازهای ارز دیجیتال پایان داد. در اول آوریل ۳۷ دستگاه خودپرداز نصب شد.

در حال حاضر شرکت‌های جنرال بایتز (General Bytes)، بیت‌اکسس (BitAccess) و جنیسس کوین (Genesis Coin) پیشتازان بازار دستگاه‌های خودپرداز ارز دیجیتال به حساب می‌آیند. شرکت جنرال بایتز ماه گذشته دچار یک حادثه‌ امنیتی شد که باعث دسترسی هکرها به کیف پول‌های داغ مشتریان این شرکت شد. جنرال بایتز بلافاصله پس از این حادثه اعلام کرد که خسارت‌ها را جبران خواهد کرد.

ماه مارس ۲۰۲۳ با کاهش 3٫627 دستگاه خودپرداز بیت‌کوین، بیش‌ترین کاهش ماهیانه را ثبت کرد

این نقض فنی باعث شد تا اکثر اپراتورهای دستگاه‌های خودپرداز ارز دیجیتال در آمریکا مجبور به تعطیلی موقت شوند. هکرها توانستند در جریان این حمله ۵۶٫۲۸ بیت‌کوین به ارزش تقریبی ۱٫۵ میلیون دلار را از حدود ۱۵ تا ۲۰ دستگاه خودپرداز بیت‌کوین به سرقت ببرند.

جنرال بایتز دقایقی پس از این حادثه امنیتی در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ما از تمام مشتریان خود می‌خواهیم برای حفاظت از وجوه و اطلاعات شخصی خود اقدام فوری را پیش بگیرند. همین‌طور دستورالعمل امنیتی ما را به دقت بخوانند.» جنرال بایتز همچنین در ادامه این بیانیه‌ گفت که برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز هکرها اقدامات جدی را انجام داده است.

منابع:cointelegraph