پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتال۲۵ درصد مردم هند روی شیبا اینو سرمایه‌گذاری کرده‌اند
۲۵ درصد مردم هند روی شیبا اینو سرمایه‌گذاری کرده‌اند عکس

۲۵ درصد مردم هند روی شیبا اینو سرمایه‌گذاری کرده‌اند

September 11, 2023
69
0

تازه‌ترین نظرسنجی کانسنسیس نشان می‌دهد که یک‌چهارم مردم هند علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری روی ارز دیجیتال شیبا اینو هستند. اطلاعات سرویس گوگل آنالیتیکس نیز از افزایش چشمگیر جستجوی نام شیبا اینو در هند خبر می‌دهد.

جستجوها در مورد شیبا اینو در هند طی ۹۰ روز اخیر افزایش چشمگیری داشته است. در واقع، اطلاعات سرویس گوگل آنالیتیکس نشان می‌دهد که حجم جستجوهای مربوط به «شیبا اینو کریپتو» اخیرا در این کشور به بالاتر از میانگین رسیده است. این امر نشان‌ می‌دهد که مردم هند به دقت این ارز دیجیتال را تحت‌نظر گرفته‌اند.

ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاران مختلف از سراسر دنیا را به خود جلب می‌کنند، این در حالی است که همچنان در بخش قانونی رویکرد محتاطانه‌تری پیش‌گرفته شده است. اما حامیان ارز دیجیتال به‌شدت به ادغام سیستم‌های مالی سنتی و غیرمتمرکز علاقه‌مند هستند. شرکت کانسنسیس (ConsenSys)، یکی از شرکت‌های پیش‌رو حوزه ارزهای دیجیتال که سازنده کیف پول متامسک است، ‌اخیرا نظرسنجی در همین خصوص انجام داده است. نظرسنجی این شرکت نشان می‌دهد که از هر سه نفر هندی، دو نفر فکر می‌کند که سیستم مالی باید بهبود پیدا کند. حدود سه‌چهارم مردم هند نیز به این باور رسیده‌اند که این کشور زیرساخت فناوری لازم برای چنین تغییر سیستمی را دارد.

در همین‌ رابطه بیش‌تر بخوانید:

نیمی از مردم ترکیه صاحب ارز دیجیتال هستند

۹۹ درصد از نیجریه‌ای‌ها درباره ارز دیجیتال آگاهی دارند و ۹۰ درصد آماده سرمایه‌گذاری هستند

نتایج نظرسنجی کانسنسیس در همین حال نشان داد که ۷۳ از شرکت‌کنندگان به استقلال مالی اهمیت زیادی می‌دهند. ارزهای دیجیتال نسبت به سایر سرمایه‌گذاری‌ها سریع‌تر سرمایه‌گذاران را به ثروت می‌رساند. در عین حال، سرمایه‌گذاران ممکن است به همان سرعت کل دارایی خود را از دست بدهند. بنابراین، آیا هندی‌ها احتیاط کرده‌اند و ترجیح داده‌اند که از ارزهای دیجیتالی مانند شیبا اینو دور بمانند یا اینکه پیوسته در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند؟

نظرسنجی اخیر کانسنسیس که از افراد ۱۸ تا ۶۵ ساله ساکن کشور هند انجام گرفته نشان می‌دهد که از هر ۳ نفر یک نفر در گذشته ارز دیجیتال خریداری کرده، اما در نهایت تمام رمزارزهای خود را فروخته است. ۲۱ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی نیز گفته‌اند که هم‌اکنون ارز دیجیتال دارند. در عین حال، ۴۶ درصد گفته‌اند که هیچ وارد عرصه تجارت یا سرمایه‌گذاری نشده‌اند.

با این وجود، بیش از نیمی از هندی‌ها گفته‌اند که احتمالا در ۱۲ ماه آینده روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند. در همین حال، فقط ۱۲ درصد گفته‌اند که قطعا قصد سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال را ندارد. پاسخ‌دهندگان به نظرسنجی اخیر دلایل مختلفی برای سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال داشته‌اند که اصلی‌ترین آن کنجکاوی بود. پس از آن نیاز به معامله برای بازدهی در بلندمدت و تنوع در سرمایه‌گذاری‌ها از دیگر دلایل برای خرید رمزارز بود.

در میان افرادی که ارز دیجیتال خریداری کرده بودند، محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال به ترتیب بیت کوین، اتریوم، دوج کوین و بایننس کوین بودند. نسبت افرادی (از کل جمعیت) که روی این رمزارزها سرمایه‌گذاری کرده بودند به ترتیب ۶۹ درصد، ۳۸ درصد، ۲۷ درصد و ۲۷ درصد بود. شیبا اینو در این فهرست رتبه پنجم را به خود اختصاص داده بود. تقریبا یک‌چهارم (حدود ۲۳ درصد) مردم هند شیبا اینو خریداری کرده بودند. پس از دومین میم کوین برتر بازار، سایر آلت کوین‌ها مانند سولانا، کاردانو و پولکادات قرار داشتند.

در کشور آمریکا، شیبا اینو به لحاظ محبوبیت در رتبه ششم قرار داشت و تنها ۱۷ درصد از مردم این کشور روی این رمزارز با ارزش بازار ۴.۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرده بودند. در مقابل نتایج نظرسنجی نشان می‌دهد که شیبا اینو در هند محبوبیت بسیار بیش‌تری نسبت به آمریکا دارد. گواه این امر داده‌های گوگل آنالیتیکس است که افزایش فوق‌العاده جستجوهای مرتبط به این میم کوین را نشان می‌دهد.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Watcher Guru