پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالرشد ۵۸ درصدی قیمت ارز دیجیتال وان اینچ (1inch)
رشد ۵۸ درصدی قیمت ارز دیجیتال وان اینچ (1inch) عکس

رشد ۵۸ درصدی قیمت ارز دیجیتال وان اینچ (1inch)

July 17, 2023
88
0

قیمت توکن بومی پلتفرم معاملاتی و اگریگیتور وان اینچ (1inch) بیش از ۵۸ درصد افزایش یافت. با این حال، قیمت توکن وان اینچ دوباره روز دوشنبه کاهش پیدا کرد. حجم معاملات این توکن نیز به ۵۹۷ میلیون دلار رسید که بالاترین سطح از اکتبر سال ۲۰۲۱ است. قیمت توکن وان اینچ برای ساعاتی به ۰.۵۸۱۱ دلار رسیده بود. در حال حاضر، قیمت وان اینچ ۰.۴۲۳۲ دلار است. حجم معاملات روزانه‌ی این توکن نیز ۲۰۸.۸۹ میلیون دلار است.

با توجه به داده‌های وب‌سایت کوین‌گلس (CoinGlass)، همراه با افزایش حجم معاملات، ۳.۳۷ میلیون دلار در پوزیشن‌های فروش اهرمی ارز دیجیتال وان اینج در ۲۴ ساعت اخیر نقد شده است که یک روند صعودی را نشان می‌دهد.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

قیمت میم‌کوین‌های هومر سیمپسون و بیت کوین ۲ سر به فلک کشید؛ ولی آیا این توکن‌ها قابل اعتماد هستند؟

اما اینکه چه عاملی باعث این صعود قیمت و افزایش حجم معاملات توکن وان اینچ شده، همچنان هیچ خبری در دست نیست. با این حال، به نظر می‌رسد که توکن وان اینچ نیز همچون بقیه‌ بازار کریپتو متأثر از اعلام رأی پیروزی ریپل در دادگاه باشد که باعث سبز شدن چراغ‌های بازار در روزهای اخیر شده است.

بازار صعودی که همچنان ادامه دارد و بسیاری از سرمایه‌گذاران کلان و خُرد را مشتاق حضور گسترده‌تر در بازار کریپتو کرده است. قیمت توکن بومی شبکه ریپل (XRP) نیز در یک روز افزایش ۱۰۸ درصدی را تجربه کرد. این این روند صعودی باعث حرکت بیش‌تر آلت‌ توکن‌های دیگر همچون سولانا (SOL)، کاردانو (ADA) و پالیگان (MATIC) نیز شد.

بر اساس داده‌های کوینالیز (Coinalyze)، سود باز (Open Interest) که مقادیر اسمی موقعیت‌های مشتقه باز را اندازه‌گیری می‌کند، در جفت‌های معاملاتی وان اینچ از ۱۴ میلیون دلار به ۱۲۵ میلیون دلار رشد پیدا کرده است. این امر نشان می‌دهد که این افزایش بر اثر بازارهای آتی رخ داده است.

از سوی دیگر، عمق بازار (معیاری که برای ارزیابی نقدینگی بیش از ۲ درصد به کار می‌رود) نیز در مقایسه با حجم معاملات نسبتا پايين باقی‌مانده است. به گزارش وب‌سایت کوین‌مارکت‌کپ، عمیق بازار توکن وان اینچ در صرافی بایننس در سمت خرید هم‌اکنون ۲۲۶،۲۷۲ دلار است.

در همین حال، به نظر می‌رسد که یک سرمایه‌گذار در حال استفاده از این استراتژی تجاری است بر اساس داده‌های لوکانچین (Lookonchain)، پلتفرم نظارت بلاچین، یک سرمایه‌گذار ۷ میلیون توکن وان اینچ به ارزش ۳.۷ میلیون را به صرافی بایننس فرستاده است. قیمت توکن‌ها دقایقی پس از آن ۴.۴ درصد افت کرده است.

منابع:coindesk