پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالنهنگ ارز دیجیتال پپه در ۳ روز ۱.۳ تریلیون توکن جمع کرد
نهنگ ارز دیجیتال پپه در ۳ روز ۱.۳ تریلیون توکن جمع کرد عکس

نهنگ ارز دیجیتال پپه در ۳ روز ۱.۳ تریلیون توکن جمع کرد

August 11, 2023
174
0

حرکت حجم‌ زیادی رمزارز چنانچه معمول است، باعث به راه‌ افتادن موج‌هایی در بازار می‌شود. فعالیت‌های مرموزی که اخیرا پیرامون ارز دیجیتال پپه با نام اختصاری PEPE انجام گرفته، ممکن است یکی از این تحرکات نهنگ‌های بازار باشد. تحرکات این نهنگ باعث تعجب بسیاری از سرمایه‌گذاران شده است. نهنگ موردنظر اخیرا در مدت بسیار کوتاهی حدود ۱.۲۹ تریلیون توکن پپه را به خزانه‌ خود اضافه کرده است. این نهنگ این سرمایه حدودا ۱.۶۱ میلیون دلاری را تنها در یک بازه زمانی ۳ روزه خریداری کرده است.

نهنگ ارز دیجیتال پپه در آخرین معامله خود ۴۸۶ میلیارد رمزارز پپه دیگر را از پلت‌فرم وینترمیوت تریدینگ (Wintermute Trading) خریداری کرد. این مقدار توکن پپه هم‌اکنون نزدیک به ۶۰۴ هزار دلار ارزش دارد. چنین خرید‌فروش‌های چشمگیری با این شتاب بالا طبیعتا باعث گمانه‌زنی‌ و بحث‌های موشکافانه‌ی کاربران ارزهای دیجیتال می‌شوند.

یکی از اولین نگرانی‌های کاربران امکان انجام معاملات نهانی (Insider Trading) است. معاملات نهانی که از بازار بورس و سهام وارد حوزه ارزهای دیجیتال شده، معمولا توسط افرادی که اطلاعات کلیدی و مهم غیرعلنی در رابطه با یک پروژه ارز دیجیتال در اختیار دارند انجام می‌شود.

در حالی که تحرکات نهنگ‌ها در بازار ارزهای دیجیتال چندان غیرمعمول نیست، اما آنچه باعث شده زنگ‌های خطر برای سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان به میم کوین پپه به صدا بیاید،‌ الگوی کاملا غیرعادی معامله‌های اخیر نهنگ موردنظر است. این نهنگ با شتاب زیادی بین فروش حجم بالایی توکن و خریداری مجدد این ارزهای دیجیتال در رفت‌وآمد است. ظاهر امر یک سرمایه‌گذار عمیقا مردد را نشان می‌دهد که هنوز نمی‌داند باید تمام دارایی‌های دیجیتال خود را بفروشد یا اینکه برعکس بیش‌تر بخرد؟!

رفتارهایی از این دست می‌تواند باعث دستکاری احساسات بازار شود و روی سرمایه‌گذاران دیگر نیز تأثیر بگذارد. اما علی‌رغم این تحرکات عجیب، ارز دیجیتال پپه همچنان از سطح مقاومت میانگین متحرک نمایی (EMA) ۲۱ روزه‌ خود عبور نکرده است. این مقاومت بسیار قوی است و برای شکستن و عبور از آن احتمالا به بیش از چند تراکنش بزرگ احتیاج باشد. پپه برای عبور از سد مقاومتی قوی باید از چندین مانع مهم عبور کند. یکی از این موانع حجم معاملات است. هم‌اکنون حجم معاملات پپه به پایین‌ترین میزان در چند هفته اخیر رسیده است. همین امر نیز غلبه بر این سطح مقاومت قوی را سخت‌تر می‌کند.

بر اساس اطلاعات پلت‌فرم کوین‌مارکت‌کپ، قیمت پپه در ۲۴ ساعت اخیر و هفته گذشته به ترتیب رشد قیمت ۱.۷ و ۳ درصدی را تجربه کرده است. ارز دیجیتال پپه هم‌اکنون ۰.۰۰۰۰۰۱۲۵۴ دلار در بازار معامله می‌شود. حجم معاملات ارز دیجیتال پپه نیز بیش از ۴۹۱ میلیون دلار است. در همین حال، فعالیت شبکه پپه نیز با بالا رفتن تعداد آدرس‌های فعال روزانه افزایش چشمگیری داشته است. اما همچنان وضعیت حجم معاملات این میم کوین جای نگرانی دارد. با وجود افزایش قیمت، حجم معاملات این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت اخیر بیش از ۵۳ درصد پایین آمده است.

با وجودی که الگوی معاملاتی غیرعادی نهنگ پپه ابهامات زیادی را به وجود آورده، اما مگر اینکه شاهد افزایش حجم معاملات این میم‌ کوین قورباغه‌ای باشیم، در غیر این صورت بعید است که پپه جهش چشمگیری در قیمت خود داشته باشد.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:AMBCryptoU.Today