پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالصرافی کریپتو دات کام (Crypto.com) موفق به کسب مجوز فعالیت در کشور هلند شد
صرافی کریپتو دات کام (Crypto.com) موفق به کسب مجوز فعالیت در کشور هلند شد عکس

صرافی کریپتو دات کام (Crypto.com) موفق به کسب مجوز فعالیت در کشور هلند شد

July 29, 2023
383
0

صرافی کریپتو دات کام (Crypto.com) توانست مجوز فعالیت در کشور هلند را از بانک مرکزی این کشور دریافت کند. با توجه به اینکه قبلا بایننس بازار هلند را ترک کرده بود، حالا عرصه برای فعالیت کریپتو. کام مهیاتر شد. این صرافی روز گذشته رسما مجوز فعالیت در کشور هلند را دریافت کرد.

کریپتو. کام در حالی موفق به دریافت مجوز فعالیت در کشور هلند می‌شود که پیش‌تر همتای مشهورترش، صرافی بایننس نتوانسته بود مجوز مقامات هلندی را دریافت کند. ظاهرا سیاست‌های صرافی بایننس در زمینه مبارزه با پولشویی برای قانون‌گذاران هلندی چندان قانع‌کننده نبودند. در نتیجه این صرافی بزرگ موفق به دریافت مجوزهای موردنیاز در این کشور نشد و مجبور به ترک بازار هلند شد.

این صرافی بعد از اینکه با بانک مرکزی هلند به توافق نرسید، تمام فعالیت‌های خود را به مرور در این کشور متوقف کرد و از کاربران هلندی خود درخواست کرد تا نهایتا ۱۷ جولای (۲۶ تیر) دارایی‌های خود را از این پلتفرم برداشت کنند. در مقابل، صرافی کریپتو. کام توانست مقامات هلندی را در مورد قوانین پیشگیری از پولشویی و تأمین مالی ترورسیم متقاعد کند. به این ترتیب، در شرایطی که رقیب قَدر این صرافی حالا بازار هلند را ترک کرده، صرافی کریپتو دات کام چشم‌انداز تازه‌ای را در قالب بازار بسیار جذاب ارزهای دیجیتال هلند پیش‌روی خود می‌بیند.

 

اگر علاقمندید در مورد ارز دیجیتال بیشتر بدانید، مقاله ارز دیجیتال بیت کوین را مطالعه کنید.

 

کریس مارزالک، مدیرعامل صرافی کریپتو. کام، الک، در این خصوص گفت: «همکاری کریپتو دات کام با قانون‌گذاران جهت پیش‌برد مسئولانه‌ی صنعت ارزهای دیجیتال و بلاکچین بسیار مهم است.»

آقای مارزالک در ادامه تأکید داشت که «دریافت مجوز بانک مرکزی هلند یک نقطه عطف مهم» برای این صرافی است و این صرافی قطعا «به تعهد خود برای رعایت قوانین این نهاد» پایبند خواهد بود.

 

در مورد معاملات futures ارز دیجیتال، اطلاعات موجود در مقاله معاملات فیوچرز کمک زیادی می کند.

 

صرافی سنگاپوری Crypto.com اخیرا توانسته مجوزهای بین‌المللی مختلفی را از سرتاسر جهان به دست بیاورد. این صرافی قبلا توانسته بود مجوزهای لازم را از مؤسسه پرداختی اصلی (MPI) سنگاپور و همین‌طور مرجع راهبردی بازار مالی فرانسه (AMF) را به دست بیاورد. این تأییدیه‌ها به اعتبار صرافی در سطح جهانی کمک زیادی کرده‌اند.

صرافی بایننس، بزرگ‌ترین صرافی جهان همین چند ماه قبل نتوانست مجوزهای مربوط به ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های مجازی (VASP) در کشور هلند را دریافت کند. در حالی که این صرافی قبلا توانسته بود استانداردهای اتحادیه اروپا در کشورهای فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، لهستان، سوئد و لیتوانی را برآورده کند، اما در کمال‌حیرت سیاست‌های این صرافی برای متقاعد کردن مقامات هلندی کفایت نکردند.

 

اگر علاقمندید راجع به آموزش ماینینگ ارز دیجیتال بیشتر بدانید، مقاله استخراج ارز دیجیتال را مطالعه نمایید.

 

بر اساس شاخص‌های مؤسسه دائو کریپتو (Dua Crypto) کشور هلند کنجکاوترین مردم اروپا درباره ارزهای دیجیتال را در اختیار دارد. بیش از ۲ میلیون جستجوی ماهانه در اینترنت در مورد ارزهای دیجیتال در این کشور ۱۷ میلیونی قطعا نشان از علاقه‌ بالای شهروندان هلندی به صنعت کریپتو دارد. در حال حاضر بدون حضور صرافس بایننس در کشور هلند، کریپتو. کام می‌تواند در این کشور یک بازار بسیار با پتانسیل و جذاب را در اختیار داشته باشد.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:cryptoslate