پارسیان کریپتو
خانهاخبارمتاورسچت بات ChatGPT به تحقق متاورس سرعت بخشیده است
چت بات ChatGPT به تحقق متاورس سرعت بخشیده است عکس

چت بات ChatGPT به تحقق متاورس سرعت بخشیده است

February 19, 2023
41
0

اخیرا کنفرانس و نمایشگاه متاورس در شهر کونشان، استان جیانگ سو در شرق چین برگزار شود. این کنفرانس میزبان رهبران صنعت متاورس بود که اعلام کردند، چت بات ChatGPT می‌تواند تحقق متاورس شتاب دهد. سخنرانان کنفرانس صنعت متاورس 2023 (IMIC) در این رابطه گفتند که چت بات ChatGPT نسخه ساده‌ای از یک متاورس مبتنی بر زبان است، چرا که جامعه‌ مجازی برای گفتگو و چت ایجاد می‌کند.

در کنفرانس اخیر محققان، کارشناسان و مدیرانی از شرکت‌های اینترنتی کشور چین از جمله بایدو (Baidu) حضور داشتند. شرکت بایدو که عمده خدماتش جستجوی اینترنتی است، تصمیم دارد تا ماه آینده خدمات مشابه چت بات ChatGPT را راه‌اندازی کند.

به گفته لو جون، مدیر اجرایی کمیته صنعت متاورس چین، توسعه‌ی چت بات ChatGPT می‌تواند چندین مانع جدی متاورس را برطرف کند. لو در بخش دیگری گفت که چت بات ChatGPT متاورس را حداقل ۱۰ سال به جلو برده است. به باور او، سال 2030 سال متاورس خواهد بود و تا آن زمان این دنیای مجازی در همه‌جا حضور خواهد داشت.

می‌توانید در این مقاله «متاورس (metaverse)؛ دریچه ای برای تحقق رویای بشریت» بیش‌تر در مورد دنیای شگفت‌انگیز متاورس بخوانید.

شرکت بایدو در خلال کنفرانس صنعت متاورس ۲۰۲۳ اعلام کرد که ابزار مشابه چت بات ChatGPT این شرکت موسوم به ارنی بات (Ernie Bot) قرار است به زودی به روزرسانی شود. سرویس ارنی بات بایدو آزمایش‌های داخلی خود را تا ماه آینده تکمیل می‌کند.

چت بات ChatGPT اخیرا سروصدای زیادی را در دنیای فناوری به پا کرده و بسیاری از غول‌های جستجوی اینترنتی به شدت به دنبال استفاده از خدمات این چت‌بات مبتنی بر هوش مصنوعی هستند. چت بات ChatGPT با جواب دادن به سواالات عملکردی شبیه به یک انسان باهوش را از خود نشان می‌دهد. مایکروسافت قبلا در سال 2019 سرمایه‌گذاری ۱ میلیارد دلاری در شرکت اوپن‌ ای‌آی (Open AI) سازنده‌ی چت بات ChatGPT انجام داده بود و حالا اولین گام‌های جدی خود برای راه‌اندازی موتور جستجوی بینگ با استفاده از این ابزار هوش مصنوعی را برداشته است.

حالا رغیب مایکروسافت، گوگل این فناوری هوش مصنوعی را رقیب جدی برای تجارت جستجوی اینترنتی خود می‌داند و به روند توسعه‌ی فناوری هوش مصنوعی خود سرعت بخشیده است. در همین حال، ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل وضعیت کد قرمز در خصوص هوش مصنوعی اختصاصی گوگل اعلام کرده و احتمال می‌رود این شرکت در ماه می (خرداد)، از فناوری مشابه خود رونمایی کند.

زو یونگ مینگ، معاون شرکت آی‌چی‌یی (iQiyi) ، سرویس اشتراک ویدئوی چینی نیز ادعا کرد که چت بات ChatGPT  به تحقق متاورس سرعت خواهد بخشید. این شرکت نیز اخیرا ویژگی برای نقش‌آفرینی کاربرانش در فضای متاورس در دسترس قرار داده است. گزارش‌ها حاکی از آن است که تا سال 2025 تولید صنعتی متاورس در شهر کونشان به 100 میلیارد یوان (14٫7 میلیارد دلار) برسد. به این ترتیب، به همراه شانگهای، اولین شهر کشور چین که متاورس را در برنامه‌ توسعه بلندمدت خود قرار داده، توسعه مضاعفی در این حوزه رخ خواهد داد.

منابع:shine