پارسیان کریپتو
خانه
شیبا ورس چیست؟ معرفی پروژه متاورسی Shibaverse + توکن verse عکس

شیبا ورس چیست؟ معرفی پروژه متاورسی Shibaverse + توکن verse

March 2, 2024
0
0

شیبا ورس یکی از تکنولوژی‌های مدرن و به روز در صنعت بلاکچین است که میتواند افراد را با رویاهایی که در سر دارند روبه رو کرده و به واسطه تلفیق شیبا اینو و Shibaverse آنها را به جایگاهی که دوست دارند سوق دهد. متاورس شیبا جزء جدیدترین و کارآمدترین فناوری‌ها در صنعت واقعیت مجازی است.

شیبا ورس چیست؟

شیباورس چیست

در دنیای امروز که میتوان هر اتفاق و رویداد را در فضای مجازی به بهترین شکل ممکن تصور کرد، متاورس و فناوری‌های متعلق به آن گره گشا بوده و بسیار کاربردی میباشند. با معرفی فناوری متاورس در بلاکچین و شبکه‌های مربوط به این تکنولوژی، زندگی افراد وارد فاز جدیدی از دنیای دیجیتال شده که میتواند به نفع آنها باشد. به عنوان مثال؛ با استفاده از فناوری متاورس، دسترسی به علایق همگان بسیار راحت‌تر و سریع‌تر از قبل خواهد شد.

به طوری که برای شرکت در یک فعالیت جذاب مانند کنسرت، سینما و انواع رویدادها و جلسات، افراد میتوانند به واسطه ابزارهای مختلفی که برای این منظور تعبیه شده خود را در همان مکان دلخواه‌شان مشاهده و تصور نمایند و لذت بودن در آن محفل را تجربه کنند بدون اینکه قدم از قدم بردارند.

با این حساب، پروژه‌های وابسته به متاورس با سرعت هر چه تمام تر در حال تکمیل شدن هستند تا زندگی را برای انسانِ امروز که طالب راحتی و آسایش است، جذاب‌تر و هیجان انگیزتر نمایند. یکی از این پروژه‌های محبوب، شیبا ورس (Shibaverse) نام دارد. در این پروژه، پلتفرم‌های توزیع شده و غیرمتمرکزی طراحی شده تا همه عملیات در فناوری بلاکچین انجام شوند.

به این صورت که با استفاده از این فناوری، از کسب و کار گرفته تا انواع سرگرمی‌ها مانند بازی تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. املاک مجازی، توکن‌های غیر مثلی، بازی‌های کسب درآمد و به طور خلاصه واقعیت مجازی (VR) میتوانند از قابلیت‌های متاورس شیبا نهایت بهره را داشته باشند.

به عبارتی با استفاده از این خدمات، دارایی‌ها و توکن‌های غیر مثلی که در دست افراد است امکان تبدیل شدن به نوع متاورسی خود را داشته و قابل استفاده در این بستر خواهند بود. علاوه بر اینها با جدی گرفتن Shibaverse میتوان محیط‌های آموزشی و رویدادهای کاربردی متفاوتی هم در این پلتفرم اجرا کرد.

عنوان مرتبطی که به توکن شیبا ورس داده شده ورس verse میباشد و بر اساس استاندارد ERC-20 عمل میکند که متعلق به بلاکچین اتریوم است. بنابراین افراد با استفاده از ورس میتوانند اقدام به خرید انواع املاک، حیوانات، توکن‌های غیر مثلی و لندهای دیجیتالی خود کنند.

پروژه جامعه محور و همه پسند ورس، کار خود را در سال 2021  شروع کرد. همین شرایط باعث شد تا این پروژه خوش شانس در دوره بحران کرونا هم بتواند راه صعود و پیشرفت خود را داشته باشد و افراد را در نقاط مختلف جهان به هم وصل نماید.

در خصوص پروژه شیبا verse میتوان به این نتیجه رسید که این فناوری مانند یک آکادمیِ کاربردی، سعی در آموزش افراد هم دارد. علاوه بر این، فرصت‌های کاری مختلف که با شیبا اینو و فناوری‌های آن در ارتباط است را میتوان در چنین پلتفرمی جستجو کرد.

بیشتر بخوانید : شیبا اینو چیست را اینجا مطالعه کنید

اگر دقیق‌تر به قضیه نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که با استفاده از این تکنولوژی، ارز دیجیتال شیبا اینو هم سرپا خواهد ماند و خواهد توانست قابلیت‌های متعددی از خود ارائه دهد. البته این موضوع بدین معنا نیست که Shibaverse همان شیبا اینو است.

شیبا ورس یک پروژه نوپا است که تحت حمایت شیبا اینو به فعالیت خود ادامه میدهد و برای ورود به آن از آدرس https://shibaverse.io می توانید استفاده کنید . همانطور که ذکر شد آموزش به کاربران فعال در حوزه بازی‌های  P2E یا Play to Earn باعث خواهد شد تا آنها با آگاهی و تخصص کافی، درآمد بیشتری نسبت به قبل داشته باشند. همین موضوع سبب رضایت بالای کاربران نیز خواهد شد.

نحوه کار شیبا ورس

نحوه کار شیبا ورس

همانطور که تا اینجای محتوا متوجه شدیم، شیبا ورس یک دنیای کاملا متفاوت از جهان واقعی است که البته اِلِمان‌ها و اجسام موجود در دنیای واقعی را به شکلی جذاب‌تر به دنیای مجازی و دیجیتالی وارد کرده است. شیبا سیتی Shibacity همان بستر جذاب برای این پروژه است که باعث میشود اجسام و واقعیت‌های دنیای حقیقی در آن نمود هیجان انگیزتری داشته باشند.

منطقه جنسیس یا همان پایه و اساس معماری در یک منطقه مرکز شیبا ورس میباشد. در این مکان مجازی، بخش‌های مختلفی مانند شیباریوم و شیباسواب هم هستند که ارتباط بین افراد را سازماندهی میکنند. طراحی و ساختار مدرن این شهر دقیقا همانند یک ساختار شهری واقعی در دنیای حقیقی میباشد.

به این دلیل به محض ورود به شهر، همان حسِ بودن در یک شهر واقعی به شما دست خواهد داد. کاربران در این پلتفرم میتوانند انواع خانه‌هایی را که آرزوی ساخت آن در دنیای حقیقی را داشتند بدون دردسر در این بستر بسازند. سپس از همین پلتفرم، به کسب درآمد بپردازند.

افراد تمایل دارند تا نحوه معامله Shibaverse را بدانند. پس ما در اینجا توضیح مختصری در خصوص خرید و فروش آن ارائه میدهیم. انتخاب صرافی معتبر به منظور پشتیبانی از متاورس اولین کاری است که افراد باید انجام دهند. بعد از انتخاب صرافی و ثبت نام در آن، باید به میزان مشخصی از ارز دیجیتال بیت کوین خریداری نمایید.

انتقال بیت کوین به صرافی آلت کوین مرحله مهم بعدی است که باید مورد توجه قرار دهید. بعد از واریز بیت کوین در صرافی جدید، امکان معامله VERSE وجود خواهد داشت.

ویژگی‌های shibaverse

با توجه به قابلیت‌ها و مزایای ارائه شده در خصوص فناوری متاورس شیبا میتوان به این نتیجه رسید که این تکنولوژی محبوبیت بالایی در بین کاربران آن دارد. حال اگر موافق باشید به معرفی برخی ویژگی‌های کاربردی‌تر آن بپردازیم.

همانطور که پیش‌تر هم ذکر شد، یکی از ویژگی‌های شیبا verse درآمد ناشی از بازی‌های عرضه شده در آن است. این خصیصه به عنوان ترندترین و جذابترین ویژگی در این پلتفرم است.

مورد هیجان انگیز بعدی در این راستا، بهره گیری از جزئیات و فناوری‌های واقعیت مجازی  VR است که میتواند ساختار و معماری موجود در دنیای حقیقی را به گونه‌ای جذاب و در یک بستر کاملا غیر واقعی در اختیار کاربران قرار دهد.

جریان اقتصاد در هر کجای جهان که باشد نیازمند بسترهای عظیم و هزینه بر است. اما با استفاده از ویژگی‌های shibaverse میتوان این جریان سودمند را به صرفه‌تر کرد. انواع فروشگاه دیجیتال، معاملات مالی مختلف، فرصت‌ها و مهارت‌های کسب و کار به صورت آزاد و … در این پلتفرم قابل انجام است.

از ویژگی‌های متمایز دیگر در Shibaverse آموزش و ارائه مهارت‌ها برای افزایش درآمد خواهد بود که به نظر میرسد این مورد از ویژگی‌های جذاب در این فناوری است. چرا که در حالت عادی و در دنیای واقعی افراد بدون آموزش وارد کسب و کاری میشوند اما در چنین پلتفرم مجازی، امکان آموزش و کسب درآمد وجود دارد. این مورد به نفع کودکان و بزرگسالان خواهد بود.

توکن‌های غیر مثلی نسل دو، توسعه پذیر هستند و اشکال تازه‌تری از ان اف تی‌ها را ارائه میدهند. این توکن‌ها، پویایی قابل توجهی هم دارند. با این حساب، استفاده از توکن‌های NFT 2.0 در این پروژه، شگفت انگیز و کاربردی خواهند بود.

به عبارتی با در اختیار داشتن این نوع از توکن در شیبا ورس امکان شرکت در انواع رویدادها و جلسات مختلف دنیا وجود دارد. شرکت در دوره های آموزشی هم با استفاده از این توکن‌های غیر مثلی کاربردی‌تر خواهد بود.

علاوه بر این؛ توکن NFT 2.0 با قابلیت منحصر به فرد بودن خود، قدرت و ارزش بالاتری برای استفاده در Shibaverse داشته و شانس بیشتری هم برای دریافت پاداش در اختیار کاربران قرار میدهد.

اهداف پروژه متاورسی شیبا

اهداف پروژه متاورسی شیبا

سرگرمی به همراه کسب درآمد و رشد نسل‌های مختلف از افراد جزء مهمترین اهداف پروژه متاورس شیبا به شمار میروند. به واسطه معرفی و عرضه پروژه‌هایی مانند شیبا اینو و شیبا verse، همچنین شیبا سواب، شیبانت و شیاریوم بسترهای سرگرمی و کسب درآمد به صورت همزمان باعث شده تا شغل و مهارت‌ها کسل کننده نباشند. بیان احساسات، شخصیت، نوع سلیقه و زندگی در چنین پلتفرم‌هایی کاملا آزادانه و دلنشین خواهد بود.

مورد بعدی که با عنوان رشد نسل‌ها بود این امکان را برای افراد فراهم میکند که در کنار بازی که انجام میدهند کمک مالی مطلوبی هم به خانواده خود برسانند. این مورد میتواند در کنار تب و تاب بچگی و بازیگوشی‌های مربوط به آن درآمدزایی قابل توجهی هم عاید آنها کرده و از این طریق رشد آینده نگرانه‌ای داشته باشند.

آموزش و رشد نسل جدید از طریق چنین تکنولوژی‌هایی، هیجان انگیز و سودمند میشود. این افراد علاوه بر کسب درآمد از طریق بازی میتوانند راهنمایی‌های کارآمدی هم دریافت کنند. این مورد میتواند امنیت و کیفیت کاربران را هم تامین کند چرا که بدون خطا پیش خواهند رفت.

پروژه متاورس شیبا برای اینکه ثابت کند در هر زمان حامی مناسبی برای شیبا اینو است تصمیم گرفته تا چند درصد از توکن‌های غیر مثلی را برن نماید. الگوریتم Proof of Burn به منظور سوزاندن برخی از توکن‌ها مورد استفاده قرار میگیرد تا آن بلاکچین ارزش و اعتبار خود را حفظ کند. این نوع همکاری منصفانه میتواند به نفع هر دو پلتفرم شیبا اینو و Shibaverse باشد.

توکن شیبا ورس یا ورس (verse) چیست؟

توکن شیبا ورس یا ورس (verse) چیست؟

در پاسخ به این سوال که توکن شیبا ورس یا ورس (verse) چیست؟ میتوان گفت؛ ورس VERSE یک توکن بومی و اختصاصی برای این پروژه است. اگر نگاهی به وایت پیپر ورس بیاندازیم متوجه خواهیم شد که کل عرضه این توکن مختص جامعه کاربران است.

به عبارتی این توکن عرضه اولیه نداشته و بیش از 80 درصد از ورس در گردش میباشد. همه عملیات انجام گرفته در شیبا verse شامل خرید زمین مجازی، انجام بازی، معامله ساختمان و هر پروسه‌ دیگر نیازمند استفاده از توکن‌های ورس میباشد.

بیشتر بخوانید : بهترین ارزهای متاورس کدام اند؟

به طور خلاصه کاربران به واسطه در اختیار داشتن شیباهایی از جنس مختلف میتوانند دارنده توله شیباها شوند که در حالت کلی با عنوان NFT یگانه و منحصر به فرد خواهد بود. همین پروسه باروری و خرید و فروش ادامه پیدا کرده و صاحبان شیبا ورس درآمد مطلوبی از این راه به دست میاورند.

سخن پایانی

در این قسمت از مقالات آماده شده توسط تیم پارسیان کریپتو به موضوع شیبا ورس پرداختیم. اگر محتوا را به دقت مطالعه کرده باشید میدانید که شیبا ورس یه پروژه با تکنولوژیس متاورس است رهبری آن را صنعت شیبا اینو به دست گرفته و مهمترین هدف در این پلتفرم، ترکیب شیبا ورس و شیبا اینو برای ترسیم یک آینده بهتر است.

سوالات متداول

شیبا ورس چیست؟

شیبا ورس ShibaVerse پروژه‌ای در قالب متاورس است که قصد دارد واقعیت مجازی VR، بازی‌های کسب درآمد، توکن‌های غیر مثلی و سایت‌های آژانس دیجیتالی را به کاربردی‌ترین شکل ممکن ارائه کند.

چگونه می توان از شیبا ورس کسب درآمد کرد؟

افراد فعال در بستر شیبا ورس میتوانند به واسطه معامله در حوزه زمین و یا انجام بازی‌های PLAY TO LEARN اقدام به کسب درآمد در این حوزه کنند.

توکن بومی شیبا ورس چه نام دارد ؟

ورس VERSE  توکن مخصوص برای شیبا ورس Shibaverse است که در قالب اتریوم و بر اساس استاندارد ERC-20 آماده شده است.

درباره نویسنده

الهام زارع

ثبت نظر جدید

0/200

[object Object] عکس

بررسی ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی؛ هر آنچه باید درباره رمزارز AXS بدانید!

جهان فناوری با ظهور ارزهای دیجیتال و بازی‌های غیرمتمرکز، شاهد تحولات شگرفی بوده است. یکی از پیشگامان این حوزه، ارز اکسی اینفینیتی (AXS) است که با بازی آنلاین محبوب Axie Infinity گره خورده است. این ارز دیجیتال نه تنها به بازیکنان امکان کسب درآمد...

May 15, 2024
0
0
[object Object] عکس

ارز دیجیتال مانا (MANA)؛ هر آنچه باید درباره ارز دیجیتال جذاب Decentraland بدانید!

دنیای رمزارزها همواره در حال تحول و پیشرفت است و پروژه‌های جدید و نوآورانه‌ای به طور مداوم در این حوزه معرفی می‌شوند. یکی از این پروژه‌های جذاب ارز دیجیتال مانا و اکوسیستم متاورس دسنترالند است. MANA رمزارزی است که در پلتفرم غیرمتمرکز دسنترالند به...

May 8, 2024
0
0
[object Object] عکس

معرفی بازی ایلوویوم + توکن ILV و کسب درآمد از بازی متاورسی Illuvium

بازی ایلوویوم (Illuvium) یکی از جدیدترین بازی‌های متاورسی و بلاکچینی است که به شدت در بین گیمرها به محبوبیت دست یافته است. این بازی با تِم جهان‌باز و عناصری از بازی‌ها نقش‌آفرینی به‌ همراه گیم‌پلی جذاب و سرگرم‌کننده توانسته حرف‌های زیادی بر گفتن...

April 21, 2024
0
0
[object Object] عکس

معرفی ارز دیجیتال سندباکس؛ تجربه دنیای متاورس با رمزارز SAND

سندباکس یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین است که با بهره‌گیری از فناوری NFT، به کاربران امکان می‌دهد تا دارایی‌های دیجیتال خود را بسازند، مالک آن باشند و حتی از آن کسب درآمد کنند. در قلب این اکوسیستم جذاب، ارز دیجیتال «سند» (SAND) قرار دارد که به عنوان...

April 21, 2024
0
0