پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالنهنگ‌ها پس از همکاری موفق سوئیفت با چین‌لینک میلیون‌ها توکن لینک (LINK) انباشت کرده‌اند
نهنگ‌ها پس از همکاری موفق سوئیفت با چین‌لینک میلیون‌ها توکن لینک (LINK) انباشت کرده‌اند عکس

نهنگ‌ها پس از همکاری موفق سوئیفت با چین‌لینک میلیون‌ها توکن لینک (LINK) انباشت کرده‌اند

September 10, 2023
3
0

تحلیل‌گران ارز دیجیتال در تازه‌ترین بررسی‌های خود اعلام کرده‌اند که پس از همکاری موفق بین چین‌لینک (Chainlink) و شبکه سوئیفت (Swift)، نهنگ‌های چین ‌لینک میلیون‌ها توکن لینک (LINK) در حساب‌های کیف پول خود انباشت کرده‌اند.

علی مارتینز (Ali Martinez)، تحلیل‌گر برجسته بازار ارز دیجیتال با بررسی داده‌های پلت‌فرم سانتیمنت (Santiment) اعلام کرد که نهنگ‌های چین لینک تنها در ۱۰ روز گذشته بیش از ۴ میلیون توکن لینک به ارزش ۲۴ میلیون دلار خریداری کرده‌اند.

۱۰ روز قبل، در تاریخ ۳۱ آگوست (۹ شهریور) اخباری از همکاری بین شرکت چین لینک و شبکه بین‌بانکی سوئیفت منتشر شد. این دو نهاد در همکاری خود یک آزمایش بلاک‌چین را با موفقیت پشت‌سر گذاشتند. در این همکاری چین‌لینک و سوئیفت مکانیسم اثبات مفهوم مشترکی را آزمایش کردند که به بانک‌های بین‌المللی امکان انتقال ارزهای دیجیتال در تمام بلاک‌چین‌ها را می‌داد. با این سیستم جدید انتقال توکن‌ها در تقریبا تمام محیط‌های بلاک‌چینی امکان‌پذیر می‌شود. در همین حال، به گفته چین‌لینک، با این سیستم مؤسسات مالی بدون هزینه‌های بالا و مشکلات توسعه می‌توانند از بلاک‌چین استفاده کنند.

پلت‌فرم تجزیه و تحلیل سانتیمنت پس از آزمایش موفقیت‌آمیز پنج‌شنبه هفته قبل مشاهده کرد که کوسه‌های چین لینک (دارندگان ۱۰ هزار تا ۱۰۰ هزار توکن لینک) وارد مرحله انباشت ارز دیجیتال لینک شده‌اند. پلت‌فرم سانتیمنت افزایش تعداد آدرس‌ها را نیز نشان داد و اعلام کرد که هم‌اکنون بیش از ۳،۱۲۷ کیف پول دارای ۱۰ هزار تا۱۰۰ هزار توکن لینک وجود دارد که بالاترین میزان از تاریخ ۳ دسامبر ۲۰۲۲ تا به امروز است.

در رابطه با پروژه چین لینک بیش‌تر بخوانید:

چین‌لینک چیست؟ ارز دیجیتال Chainlink و ۱ میلیارد LINK آن + آینده

در همین حال، در مدت تنها ۳ روز در مجموع ۹.۶ میلیون دلار توکن لینک یا حدود ۰.۱۵۴ درصد از کل عرضه این ارز دیجیتال به دست کوسه‌ها خریداری شده است. به جز خریداری توکن‌های لینک در زمان گزارش پلت‌فرم سانتیمنت، گزارش شده است که ۹۸ کیف پول جدید به این دسته از مالکان چین لینک اضافه شده است.

سرگئی نظروف، بنیان‌گذار چین‌لینک قبلا اعلام کرده بود که از همکاری با شبکه سوئیفت به شدت هیجان‌زده شده است. نظروف در پست روز جمعه خود در توییتر (ایکس) گفته بود:

زیرساخت‌های متعدد بازار و بزرگ‌ترین موسسات مالی اکنون آشکارا به ارزش توکن‌سازی پی‌ برده‌اند. ما حالا به یک نقطه عطف مهم در پذیرش بلاک‌چین در بازارهای سرمایه‌ نزدیک شده‌ایم. نقطه عطف مهم بعدی امور مالی شبکه داخل زنجیره (On-Chain) است که چین‌لینک حکم دروازه‌ آن را دارد.

ارز دیجیتال لینک در ۲۴ ساعت گذشته با ۲.۲۷ درصد افت به قیمت ۶.۱۱ دلار رسیده است. نهنگ‌ها یا دارندگان بزرگ ارز دیجیتال این دوره‌های افت برای خرید ارز دیجیتال با قیمت کف بازار استفاده می‌کنند. در همین حال، تحلیل‌گران عقیده دارند که ممکن است ارز دیجیتال لینک به دلیل مشاهده شدن صلیب مرگ (Death Cross) در نمودارهای روزانه‌اش وارد دوره نزولی شود. صلیب مرگ زمانی به وجود می‌آید که میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) یک ارز دیجیتال پایین‌تر از میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه آن قرار بگیرد. این امر اکثر اوقات به معنای به وقوع پیوستن یک دوره افت قیمت است.

در سایر موارد صلیب مرگ قیمت چین لینک افت شدیدی را تجربه کرده بود. در آخرین مورد صلیب مرگ که ماه خرداد به وقوع پیوست، قیمت ارز دیجیتال لینک به ۴.۸۳ دلار رسید. پس از آن، حدود یک ماه بعد، به قیمت ۸.۴۵ دلار رسید.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:U.Today