پارسیان کریپتو
خانهاخباران اف تینهنگ NFT با فروش 1010 NFT بزرگ‌ترین فروش توکن تا به‌حال را رقم زد
نهنگ NFT با فروش 1010 NFT بزرگ‌ترین فروش توکن تا به‌حال را رقم زد عکس

نهنگ NFT با فروش 1010 NFT بزرگ‌ترین فروش توکن تا به‌حال را رقم زد

February 27, 2023
69
0

طبق اطلاعاتی که نانسن (Nansen)، مؤسسه تجزیه و تحلیل بلاکچین به دست آورده، جفری هوانگ ملقب به Machi Big Brother، نهنگ NFT در عرض دو روز 1010 توکن معادل 11680 اتریوم به ارزش 18٫6 میلیون دلار را به فروش رسانده است. بر اساس تحلیل‌های اندرو تورمن از تکنسین‌های مؤسسه نانسن، از آنجایی که قرار است بازار ان‌اف‌تی بلور (Blur) به زودی دومین ایردراپ (توزیع رایگان توکن) خود را انجام دهد، این رویداد احتمالا فعالیت کاذبی برای به دست آوردن توکن‌های هرچه بیشتر توسط این نهنگ NFT است.

اندرو تورمن در چند توئیت به این موضوع اشاره کرد و گفت که احتمالا این نهنگ NFT با این فروش بزرگ‌ترین فروش ناگهانی ان‌اف‌تی (دامپ) تاکنون را ثبت کرده باشد. Machi در رویداد اخیر 90 توکن Bored Ape Yacht Club 191 Mutant Ape Yacht Club و همین‌طور 308 توکن Otherdeed را به همراه صدها توکن دیگر به فروش رساند.

می‌توانید با خواندن مقاله «نکته طلایی پامپ و دامپ که شما را ثروتمند می‌کند» اطلاعات بیشتری در مورد این دو اصطلاح مهم دنیای کریپتو به دست آورید.

نکته جالب در مورد رویداد فروش اخیر آنکه Machi نهنگ NFT اندکی بعد 991 توکن را بازخرید کرد. تورمن عقیده دارد که این می‌تواند یک بازی برای کسب سود بیشتر باشد. در همین حال، سناریوی این نهنگ NFT ممکن است سودهای هنگفت از ایردراپ بازار بلور و شاید هم دستکاری بازار باشد.

بر اساس گزارش‌ها، Machi نهنگ NFT از بزرگ‌ترین دریافت‌کننده‌های ایردراپ بازار بلور است. بازار بلور مدتی قبل توانست جای اوپن‌سی را به لحاظ حجم معاملات در بین پلتفرم‌های ان‌اف‌تی تصاحب کند. حدود دو هفته قبل بود که بازار بلور اولین دور از ایردراپ‌های خود را به جامعه‌ی کاربرانش انجام داد. میزان توکن‌هایی که در این ایردراپ‌ها به هرکدام از مشارکت‌کنندگان جامعه داده می‌شود به میزان تعامل کاربر و فعالیت معاملاتی مبتنی بر اتریوم او بستگی دارد.

چند روز بعد مشخص شد که این نهنگ NFT از اولین دور ایردراپ بلور حدود 1٫8 میلیون توکن بلور به دست آورده است. این نهنگ مدتی بعد همه‌ی این توکن‌ها را به مبلغ 1٫3 میلیون دلار نقد کرد.

اکنون به نظر می‌رسد که Machi نهنگ NFT تصمیم دارد با بالا بردن میزان فعالیت‌های معاملاتی خود در بازار ان‌اف‌تی توکن‌های جدیدی را از ایردارپ بلور به دست بیاورد. احتمالا شاهد فعالیت مشابه سایر نهنگ‌ها نیز در بازار خواهیم بود.

فعالیت‌های Machi نهنگ NFT ظاهرا بسیاری از معامله‌گران ان‌اف‌تی را دلسرد کرده است. مجموعه‌ای که این نهنگ اخیرا فروخت شاهد افت قیمت بوده است. در واقع بر اساس داده‌های موجود توکن‌های BAYC، MAYC و Otherdeed به ترتیب افت قیمت 7.77 درصدی، 9.2 درصدی و 8.16 درصدی را در تنها یک روز گذشته داشته‌اند.

تورمن نیز در یک توئیت به همین موضوع اشاره کرد و عنوان کرد که فعالیت یک نفر نهنگ NFT برای به دست آوردن ایردراپ کل بازار را خراب کرده است. توکن بلور که حالا 0٫79 دلار ارزش دارد، تنها در 7 روز گذشته شاهد افت ارزش 17٫7درصدی بوده است. بازار بلور گفته است که به زودی توکن‌هایی به ارزش 300 میلیون دلار را در دومین دور ایردراپ خود بین اعضای جامعه‌اش توزیع خواهد کرد.

منابع:techstory