پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالکره جنوبی با لایحه جدید ارز‌های دیجیتال کره شمالی را بلوکه می‌کند
کره جنوبی با لایحه جدید ارز‌های دیجیتال کره شمالی را بلوکه می‌کند عکس

کره جنوبی با لایحه جدید ارز‌های دیجیتال کره شمالی را بلوکه می‌کند

September 6, 2023
20
0

دولت کره جنوبی رسما اعلام کرد که مشغول تدوین لایحه‌ جدیدی است که هدف آن بلوکه کردن تمام استفاده‌های ارز دیجیتال و دارایی‌های کریپتوی همسایه شمالی این کشور است. خبر تصویب این لایحه روز دوشنبه افشا شد. روزنامه جوآنگ‌دیلی چاپ سئول روز دوشنبه از تهیه پیش‌نویس نهایی این لایحه خبر داد.

سازمان اطلاعاتی ملی کره جنوبی قبلا در نوامبر ۲۰۲۲ (آبان ۱۴۰۱) به دستور مستقیم رئيس‌جمهور این لایحه را تهیه کرد. یون سوک یون، رئیس جمهور کره جنوبی بعدا خواستار بازنگری‌هایی در این لایحه شد. نهایتا این لایحه پس از طی کردن یک دوره ۱۰ ماهه‌ی مذاکره و رایزنی با تعدادی از نهادهای دولتی کره جنوبی آماده تصویب شد. رئیس جمهور کره جنوبی تصویب این لایحه را با هدف در پیش‌گرفتن «اقداماتی عملی برای تقویب امنیت ملی» دستور داده بود. با تصویب این قانون کره جنوبی می‌خواهد تمام ارزهای دیجیتال و دارایی‌های کریپتوی کره شمالی را ردیابی و بلوکه کند.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

گروه هکری APT43 کره شمالی از سرویس‌های ابری برای سرقت و پولشویی استفاده می‌کند

هکرهای کره‌ شمالی بیش از ۱۰۰ میلیون دلار ارز دیجیتال از کاربران اتمیک ولت سرقت کرده‌اند

انتظار می‌رود این قانون تحریم دیگری از سوی دولت کره جنوبی بر علیه پیونگ یانگ باشد. در گزارش اخیر روزنامه جوآنگ‌دیلی یک مقام دولتی اعلام کرد که چارچوب امنیت سایبری کره جنوبی نیاز ترمیم فوری دارد. یکی دیگر از مقام‌های دولتی کره جنوبی گفت:
-این لایحه شامل برنامه‌هایی برای ردیابی و بی‌اثر کردن سکه‌های دیجیتال و سایر دارایی‌های دیجیتالی که کره شمالی با حملات هکری به دست آورده می‌شود.

در حال حاضر دولت کره شمالی با تحریم‌های اقتصادی فلج‌کننده‌ای از سوی قدرت‌های غربی و متحدانش دست به گریبان است. به همین دلیل این کشور از مدت‌ها قبل چشم به سرقت ارزهای دیجیتال و درآمدهای غیرقانونی دیگر داشته است. این کشور آسیایی بارها از سوی دولت‌ها و نهادهای بین‌المللی به حمایت مالی از گروه‌های هکری متهم شده است. در واقع، تصور عمده بر این است که پیونگ یانک با حمایت مالی و پرورش هکرهای حرفه‌ای بودجه لازم برای بسیاری از برنامه‌های تسلیحاتی خود را فراهم می‌کند.

در سال‌های اخیر دولت آمریکا، نقش کره شمالی در بسیاری از حملات هکری و رخنه‌های امنیتی را افشا کرده است. برای مثال، هکرهای کره شمالی در یک حمله هکری به پل بلاک‌چین رونین بیش از ۶۰۰ میلیون دلار ارز دیجیتال را به سرقت بردند. پلت‌فرم چینالیسیس (Chainalysis)که فعالیت‌های بلاک‌چین را دنبال می‌کند، برآورد می‌کند، هکرهای کره شمالی در پنج سال اخیر بیش از ۳ میلیارد دلار ارز دیجیتال به سرقت برده‌اند.

سازمان اطلاعاتی ملی کره جنوبی نیز گزارش می‌دهد، فقط در سال ۲۰۲۲، هکرهای کره شمالی ۱.۲ میلیارد دلار بیت کوین و اتریوم سرقت کرده‌اند. یک گزارش دیگر نیز در دست است که عنوان می‌کند هکرهای تحت حمایت پیونگ یانک از سال ۲۰۱۷ تا به‌حال با دستبرد به کسب‌وکارهای کشور آمریکا حدود ۴۹۷ میلیون ارز دیجیتال به دست آورده‌اند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.