پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالسم بنکمن فرید به اتهامات تازه‌ای متهم شد
سم بنکمن فرید به اتهامات تازه‌ای متهم شد عکس

سم بنکمن فرید به اتهامات تازه‌ای متهم شد

February 26, 2023
19
0

بنیانگذار صرافی ورشکسته‌ی اف‌تی‌ایکس با اتهامات تازه‌ای مرتبط به کمک‌های سیاسی غیرقانونی متهم شده است. اسناد جدیدی که در اختیار دادگاه قرار گرفته نشان می‌دهد، سم بنکمن فرید، مدیرعامل و بنیانگذار سابق شرکت مبادلات ارزهای دیجیتال اف‌تی‌ایکس بیش از ۳۰۰ کمک مالی غیرقانونی به کمپین‌های انتخاباتی انجام داده و به این ترتیب، اتهامات جدیدی بر علیه او مطرح شدند.

مقامات می‌گویند، بنکمن فرید قبلا هم به اتهام کلاهبرداری از مشتریان و سوءاستفاده از میلیاردها دلار سپرده‌های آنها تحت پیگیرد قانونی قرار داشت، با کمک‌های مالی محدودیت مشارکت در کمپین انتخاباتی را دور زده است. سم بنکمن فرید و دو مدیر صرافی اف‌تی‌ایکس مجموعا میلیون‌ها دلار از جمله کمک‌های مالی سخت‌بها را به نامزدهای فدرال دو حزب سیاسی بزرگ آمریکا اهدا کرده‌اند.

درباره هک‌های‌ بزرگ تاریخ کریپتو؛ 8 سرقت میلیون دلاری تاریخ کریپتو بیش‌تر بخوانید.

با توجه به پرونده‌های دادگاه، کمک‌های مالی سیاسی بنکمن فرید را می‌توان در حسابرسی‌های آلمدا ریسرچ، شاخه‌ی تجاری صرافی اف‌تی‌ایکس دنبال کرد. سم بنکمن فرید متهم است که میلیاردها دلار از سرمایه‌ی مشتریان را به صورت غیرقانونی به آلمدا وام داده است و بعدا از این پول برای کمک‌های سیاسی استفاده کرده است.

متهم با وجود اطلاع از قوانین مالی کمپین برای پنهان کردن منبع واقعی وجوه با سایرین موافقت کرد که وجوه را به حساب‌های بانکی به نام حامیان منتقل کند و بعدا به سرعت از حساب‌های بانکی آن افراد به کمپین‌های سیاسی منتقل کند.

سم بنکمن فرید در ماه‌های اخیر در حبس خانگی به سر برده است

 

صرافی اف‌تی‌ایکس برای اولین بار در ماه نوامبر ۲۰۲۲ پس از سقوط دارایی‌های خود و اجبار به توقف سپرده‌گذاری و برداشت‌ وجوه مشتریان اعلام ورشکستگی کرد. سم بنکمن فرید هم‌اکنون برای اتهامات مختلفی که به او وارد شده به قید وثیقه آزاد است. انتظار می‌رود متهم در ماه‌های آتی محاکمه شود. در صورتی که بنکمن فرید به اتهاماتی که به او وارد شده محکوم شود ممکن است با بیش از ۱۰۰ سال زندان روبرو شود.

در کنار این اتهامات سازمان‌های فدرالی مانند کمیسیون بورس و اوراق بهادار و کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالای ایالات متحده نیز به میلیاردر ورشکسته اتهاماتی وارد کرده‌اند. با این حال، پرونده‌ی این اتهامات تا زمان پایان محاکمه‌ی جنایی سم بنکمن فرید به حالت تعلیق باقی مانده است.

منابع:dailyhodl