پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالنظرسنجی صرافی کوکوین: نیمی از مردم ترکیه صاحب ارز دیجیتال هستند
نظرسنجی صرافی کوکوین: نیمی از مردم ترکیه صاحب ارز دیجیتال هستند عکس

نظرسنجی صرافی کوکوین: نیمی از مردم ترکیه صاحب ارز دیجیتال هستند

September 3, 2023
96
0

صرافی کوکوین (KuCoin) در یک گزارش نتایج نظرسنجی خود در کشور ترکیه را اعلام کرد. بر اساس یافته‌های این صرافی، مردم این کشور برای فرار از تورم هرچه بیش‌تر به سمت ارزهای دیجیتال تمایل پیدا کرده‌اند. بر اساس نظرسنجی جدید صرافی کوکوین طی یک سال و نیم اخیر پذیرش ارزهای دیجیتال در ترکیه روند رو به رشدی داشته و از ۴۰ درصد به ۵۲ درصد از کل جمعیت کشور ترکیه افزایش یافته است.

کوکوین که پنجمین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال در جهان محسوب می‌شود، یافته‌های خود را از طریق نظرسنجی که از ۵۰۰ نفر از شهروندان ترکیه‌ای انجام داده به دست آورده است. این صرافی یافته‌های این نظرسنجی را در آخرین گزارش خود بررسی کرده است.

یک نماینده از صرافی کوکوین در این رابطه اظهار داشت:

بر اساس یافته‌های ما از ترکیه و گزارش‌های پیشین از سایر کشورها نشان می‌دهد، تعداد و درصد رو به رشد سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال نشانگر علاقه و پذیرش ارزهای دیجیتال به عنوان سپری در مقابل تورم است. در این مورد به‌خصوص ترکیه با تورم بالا، کشوری که نیمی از ارزش لیر، ارز رسمی خود را از دست داده است.

نماینده کوکوین به گزارش‌های مشابه قبلی این صرافی در کشورهای برزیل و نیجریه اشاره کرد که در این کشورها نیز تورم یک مسئله جدی برای مردم است. بر اساس این نظرسنجی، ۵۸ درصد از پاسخ‌دهندگان اعلام کردند که دلیل اصلی آنها برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال «اندوختن ثروت در بلندمدت» است. در همین حال، ۳۷ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی گفتند که دلیل آنها برای سرمایه‌گذاری حفظ ارزش پولشان است.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

با افت مجدد قیمت لیر، قیمت بیت کوین در ترکیه سر به فلک کشید

اما مردم ترکیه بیش‌تر در کدام ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند؟ همان‌طور که قابل انتظار نیز بود، بیت ‌کوین در این رده‌بندی با اختلاف بالا رتبه اول را در اختیار داشت. ۷۱ درصد از سرمایه‌گذاران مالک بیت ‌کوین هستند. در همین حال، ۴۵ درصد اتریوم و سایر استیبل ‌کوین‌ها را خریداری کرده‌اند.

اگرچه مردان همچنان تمایل بیش‌تری به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال دارند، روز به روز به تعداد زنان جوان اضافه می‌شود. ۴۷ درصد از سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال در ترکیه در گروه سنی ۱۸ تا ۳۰ سال را زنان تشکیل می‌دهند. گزارش اخیر صرافی کوکوین نشان می‌دهد که ۵۷ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی با تبلیغات دهان به دهان و توصیه‌های دوستان و خانواده تصمیم به سرمایه‌گذاری گرفته‌اند.

دولت ترکیه هم‌اکنون مشغول آزمایش ارز دیجیتال ملی خود به نام لیر دیجیتال است. مقامات بانک مرکزی این کشور در خرداد ماه اعلام کردند که اولین تراکنش‌‌های آزمایشی لیر دیجیتال را با موفقیت به انجام رسانده‌اند. قرار است که پروژه ارز دیجیتال بانک مرکزی این کشور به مرور به بانک‌ها و شرکت‌های فین‌تک منتخب گسترش یابد.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Decrypt