پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالرابرت اف کندی جونیور، نامزد ریاست ‌جمهوری آمریکا می‌خواهد مالیات بیت کوین را بردارد
رابرت اف کندی جونیور، نامزد ریاست ‌جمهوری آمریکا می‌خواهد مالیات بیت کوین را بردارد عکس

رابرت اف کندی جونیور، نامزد ریاست ‌جمهوری آمریکا می‌خواهد مالیات بیت کوین را بردارد

July 19, 2023
87
0

رابرت اف کندی جونیور، نامزد حزب دموکرات انتخابات ریاست‌ جمهوری کشور آمریکا در تازه‌ترین اظهارات خود امروز در جمع هوادارانش اعلام کرد که می‌خواهد به‌ تدریج از دلار آمریکا با بیت کوین حمایت کند و در مرحله بعدی مالیات بیت کوین را نیز بردارد. طبق قوانین فعلی در آمریکا معامله‌گران تا ۳۷ درصد مالیات بر سود برای سرمایه‌های کوتاه مدت و درآمد ارز دیجیتال و بین ۰ تا ۲۰ درصد نیز برای سرمایه‌های بلند مدت مالیات پرداخت می‌کنند.

ظاهرا در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۴ آمریکا، نامزدها تلاش زیادی دارند که حمایت فعالان صنعت کریپتو را به دست بیاورند. این حمایت به خصوص در زمانی فضای ارزهای دیجیتال با وجود نظارت‌های شدید و همین‌طور مداخله برخی نهادهای دولتی همراه است، می‌تواند امیدهای زیادی را به این جامعه تزریق کند.

رابرت اف کندی جونیور، نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌ جمهوری کشور آمریکا در گفته‌های خود از چندین سیاست متمرکز بر بیت کوین از جمله حمایت تدریجی از دلار آمریکا با بیت کوین و همین‌طور معاف شدن سود بیت کوین از مالیات بر عایدی صحبت کرد. او در این‌باره اظهار داشت: «طرح‌ام این است که خیلی خیلی کوچک شروع کنم، شاید ۱ درصد از اسکناس‌های صادر شده از سوی اسناد خزانه را با پول سخت، طلا، نقره یا بیت‌کوین حمایت کنم.»

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

چرا ران دسنتیس، نامزد ریاست جمهوری آمریکا با ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) مخالف است؟

رابرت اف کندی جونیور در ادامه افزود که تصمیم دارد این تخصیص را به تدریج و بسته به نتایج مراحل اول افزایش دهد. خود رابرت اف کندی جونیور قبلا حدود ۱۰۰ هزار تا ۲۵۰ هزار دلار روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده و بارها اعلام کرده که نسبت به جامعه بیت کوین کاملا متعهد است. او همچنین قصد دارد به سیاست‌ها و برنامه‌های دولت بایدن مانند برنامه‌های او برای ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) نیز خاتمه دهد.

حال به نظر می‌رسد که بیت کوین و حوزه کریپتو در انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا نقش پراهمیتی خواهد داشت. پس از اظهارات جدید رابرت اف کندی جونیور، قیمت بیت کوین فورا از محدوده زیر ۳۰ هزار خود یک جهش ۱ درصدی را تجربه کرد به ۳۰،۱۰۲ دلار رسید. در همین حال، پایین‌ترین و بالاترین قیمت بیت‌ کوین در ۲۴ ساعت اخیر به ترتیب ۲۹،۵۵۶ دلار و ۳۰،۱۸۴ دلار است. علاوه بر این، حجم معاملات در ۲۴ ساعت گذشته ۵ درصد افزایش داشته که نشان از علاقه معامله‌گران دارد.

منابع:coingape