پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالروند افت قیمت پپه‌ کوین احتمالا ادامه خواهد داشت
روند افت قیمت پپه‌ کوین احتمالا ادامه خواهد داشت عکس

روند افت قیمت پپه‌ کوین احتمالا ادامه خواهد داشت

September 11, 2023
7
0

تحلیل‌ها و شاخص‌های مختلف از جمله شاخص‌های تکنیکال و بنیادی خبر از ادامه روند افت قیمت پپ کوین (Pepecoin) در ماه سپتامبر می‌دهد. قیمت پپ کوین نسبت به قیمت رکورد خود که در ماه می ۲۰۲۳ (اردیبهشت) به ۰.۰۰۰۰۰۴۴۸ دلار رسید، تقریبا ۸۵ درصد افت کرده است.

پپه در دو هفته گذشته دو نقض امنیتی عمده را پشت سر گذاشت. ابتدا، روز ۲۴ آگوست (۲ شهریور) برخی از اعضای تیم توسعه‌دهنده ۱۶ تریلیون توکن پپه به ارزش ۱۶ میلیون دلار را از کیف پول‌ چندامضایی این پروژه خارج کردند و به صرافی‌ها انتقال دادند تا به فروش برسانند. این موضوع نگرانی‌های زیادی را در بین علاقه‌مندان به این میم‌کوین و سرمایه‌گذاران به وجود آورد. بسیاری از کاربران نگران وقوع یک کلاهبرداری راگ پول (Rug Pull) بودند. همین نگرانی‌ها باعث شد پپه افت قیمت ۳۰ درصدی را تجربه کند.

اتفاق مهم بعدی در اکوسیستم پپه کوین دیروز اتفاق افتاد. دیروز حساب کاربری رسمی پپه در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) خبر داد که کانال رسمی پپه در تلگرام هک شده است. کانال تلگرام پپه به دست کاربری به نام lordkeklol افتاده بود که از آن برای تبلیغ کلاهبرداری، فریب مردم و عرضه ارزهای دیجیتال استفاده کرده بود.

در رابطه با پپه کوین بیش‌تر بخوانید:

سرمایه‌گذار پپه کوین بعد از سود ۱.۶۷ میلیون دلاری، دوباره پپه خرید

نهنگ پپه کوین در اوج نگرانی‌ها از کلاهبرداری راگ پول، ۱ تریلیون توکن خود را فروخت

از زمان انتشار این خبر قیمت پپه بیش از ۱۲ درصد افت کرده است. رخنه‌ها و نقض‌های امنیتی پیاپی تأثیر زیادی روی اعتماد سرمایه‌گذاران این پروژه میم کوین گذاشته است و بسیاری دیگر اعتماد خود را به پپه از دست داده‌اند. شواهد و داده‌های مختلف از فعالیت‌های بلاک‌چین نیز خبر از خروج حجم زیادی از سرمایه‌گذاران از این پروژه دارد.

آدرس‌های دارای ۱۰۰ میلیون تا ۱ میلیارد توکن پپه (خطوط آبی در نمودار پایین) بخش زیادی از توکن‌های در گردش پپه، حدود ۹۶.۵ درصد آن را در اختیار دارند. حال نگرانی‌ها از کلاهبرداری راگ پول باعث شده که میزان دارایی‌های این گروه از سرمایه‌گذاران پپه به‌طرز چشمگیری کاهش پیدا کند.

میزان توزیع پپه کوین بین آدرس‌های حاوی بیش‌تر از هزار توکن. منبع: پلت‌فرم ساینتیمنت

موج جدید خروج نهنگ‌ها از اکوسیستم روی احساسات کلی بازار پپه کوین نیز تأثیر بسیار منفی می‌گذارد. از دیدگاه فنی‌، پپه کوین حالا وارد یک الگوی مثلث نزولی شده است. در این الگو قیمت‌ها به آهستگی افت می‌کنند و فروشندگان نیز قدرت خرید را از خریداران می‌گیرند و فروش بالا می‌رود. به این ترتیب، خط افقی در اتصال نوسان‌ها به سمت پایین میل می‌کند. با توجه به این تحلیل‌های تکنیکال، این خطر وجود دارد که قیمت پپه کوین در ماه سپتامبر به ۰.۰۰۰۰۰۰۶۴ دلار، حدود ۱۲ درصد پایین‌تر از قیمت فعلی برسد.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Cointelegraph