پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالهک ۲۰۰ میلیون دلاری شبکه میکسین؛ واریز و برداشت به حالت تعلیق درآمد
هک ۲۰۰ میلیون دلاری شبکه میکسین؛ واریز و برداشت به حالت تعلیق درآمد عکس

هک ۲۰۰ میلیون دلاری شبکه میکسین؛ واریز و برداشت به حالت تعلیق درآمد

September 25, 2023
27
0

شبکه میکسین (Mixin Network)، یک پروتکل دیفای از هنگ کنگ ضمن تأیید حمله هکری اخیر که منجر به از دست رفتن بیش از ۲۰۰ میلیون دلار شد، اعلام کرد که کلیه خدمات واریز و برداشت را موقتا به حالت تعلیق درمی‌آورد. پیش‌تر شرکت امنیت بلاک‌چین اسلومیست (SlowMist) گزارش این حمله هکری را مخابره کرده بود.

طبق بیانیه‌ای که تیم پروتکل میکسین منتشر کرد، هکرها در حمله اخیر پایگاه داده خدمات ابری این پروتکل دیفای را در بامداد شنبه (اول مهر) هدف قرار داده بودند. این رخنه‌ امنیتی باعث شد تا ارزهای دیجیتال شبکه اصلی به سرقت برود. تمام دارایی‌هایی که به سرقت رفته‌اند حدود ۲۰۰ میلیون دلار تخمین زده می‌شوند.

شبکه میکسین ارائه‌دهنده کیف پول دیجیتال است که هم‌اکنون از ۴۸ شبکه بلاک‌چین عمومی پشتیبانی می‌کند. ارزش خالص دارایی این پروتکل بیش از ۱ میلیارد دلار است.

تیم پروتکل میکسین پس از این حمله هکری مجبور به توقف موقتی خدمات واریز و برداشت شد. این شرکت هنگ‌ کنگی اعلام کرد که این خدمات پس از بررسی کامل مشکلات امنیتی و رفع آسیب‌پذیری‌ها دوباره به حالت عادی بازخواهند گشت. در همین حال، تعلیق موقت خدمات روی انتقال ارزهای دیجیتال در شبکه اصلی اثری نمی‌گذارد.

فنگ ژیاندونگ، بنیان‌گذار شبکه میکسین صبح امروز بیانیه‌ای را به صورت ویدئویی برای مشتریان شرکت به زبان چینی ماندارینی خواند. این شرکت همچنین خلاصه‌ای از این محتوا را به زبان انگلیسی منتشر کرد. در بخشی از بیانیه تیم پروتکل میکسین آمده است:

ما تمام تلاش خود را را خواهیم کرد تا ضرر و زیان‌ها را به حداقل برسانیم. از این موضوع عمیقا معذرت‌خواهی می‌کنیم.

منتقدان عنوان کرده‌اند، آسیب‌پذیری امنیتی شبکه میکسین از اتکای این پروتکل به یک پایگاه‌ داده متمرکز نشأت می‌گیرد، علی‌رغم اینکه خود پلت‌فرم غیرمتمرکز است. پس از انتشار اخبار حمله هکری به پروتکل میکسین، توکن بومی این شبکه، میکسین (XIN) فشار فروش شدیدی را تجربه کرد. در حال حاضر قیمت ارز دیجیتال میکسین ۱۹۲.۴۶ دلار است. ارزش بازار توکن میکسین نیز ۱۱۵ میلیون دلار است.

آخرین حمله هکری به فهرست بلندبالای نقض‌های امنیتی در حوزه ارزهای دیجیتال می‌افزاید. در آخرین مورد، هفته قبل هکرها از قابلیت جدید همگام‌سازی ابری نرم‌افزار گوگل آتنتیکیتور نهایت استفاده را بردند و از مشتریان ریتول (Retool) سوءاستفاده کردند. شرکت توسعه نرم‌افزاری ریتول برای مشتریان مختلفی از جمله مؤسسه مالی فورتس تراست (Fortress Trust) خدمات ابری فراهم می‌کند.

در این حمله هکری ۲۷ نفر از کارمندان فورتس تراست هدف قرار گرفتند. کل مبلغی که هکرها از این حمله به دست آوردند، حدود ۱۵ میلیون دلار تخمین زده می‌شود. در یک حمله هکری مشابه پروتکل اگزکتلی (Exactly) نیز هک شد و هکرها ۴۳۰۰ اتریوم (به ارزش حدود ۶.۷ میلیون دلار) را به سرقت بردند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Crypto.News