پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالمیلیاردها توکن شیبا اینو در آگوست سوزانده شدند؛ توکن‌سوزی ماهانه شیب دو برابر شده است
میلیاردها توکن شیبا اینو در آگوست سوزانده شدند؛ توکن‌سوزی ماهانه شیب دو برابر شده است عکس

میلیاردها توکن شیبا اینو در آگوست سوزانده شدند؛ توکن‌سوزی ماهانه شیب دو برابر شده است

September 2, 2023
10
0

ارتش ارز دیجیتال شیبا اینو (Shiba Inu) با علامت اختصاری SHIB پیشرفت چشمگیری در سوزاندن توکن‌های شیبا اینو داشته‌اند. گزارش‌ها خبر از افزایش دو برابری توکن‌سوزی در ماه آگوست نسبت به ماه قبل از آن می‌دهد. در این ماه حدود ۶ میلیارد توکن شیبا اینو سوزانده شدند.

مکانیسیم توکن‌سوزی شیبا اینو که در آن مقادیر قابل‌توجهی از این ارز دیجیتال از گردش خارج می‌شود، به باور حامیان و توسعه‌دهندگان این میم کوین باعث افزایش تقاضا و ارزش آن می‌شود. پلت‌فرم شیبابرن (Shibburn) که توکن‌سوزی‌ها این میم کوین را ردیابی می‌کند، در پست جدید خود در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر) اعلام کرد که در ماه آگوست مقدار ۵.۷ میلیارد توکن شیبا اینو در قالب مجموعا ۷۶۳ تراکنش به کیف پول‌های مُرده انتقال یافته‌ است.

در همین حال، برای مقایسه وقتی که ماه آگوست شروع شده بود، این پلت‌فرم مقدار توکن‌های سوخته در ماه جولای را ۲.۰۹ میلیارد ذکر کرده بود. حال داده‌های پلت‌فرم شیبابرن نشان می‌دهد که در ماه آگوست، مجموع توکن‌های از گردش خارج شده شیبا اینو دو برابر شده است. تعداد تراکنش‌ها به کیف پول‌های مُرده نیز به همین ترتیب دو برابر شده و از تعداد ۴۱۲ به ۷۶۳ تراکنش رسیده است.

در خصوص افزایش سوزاندن توکن‌های شیبا اینو در ۲۴ ساعت اخیر نیز باید گفت که ظاهرا مقدار توکن‌سوزی نسبت به آنچه در ماه آگوست ملاحظه شده بود بالا نیست. جامعه شیبا اینو از صبح دیروز، اول سپتامبر موفق به منهدم کردن ۲۵.۱ میلیون توکن شیبا اینو شده است. این عدد در واقع حدود ۷۴ درصد مقدار توکنی است که روز پنج‌شنبه سوزانده شده بود. در واقع، ارتش شیبا اینو روز پنج‌شنبه موفق شده بود حدود ۱۰۰ میلیون توکن شیبا اینو را بسوزاند.

هم‌اکنون که راه‌کار لایه ۲ شیباریوم شروع به کار کرده، انتظار جامعه شیبا اینو این است که تعداد توکن‌سوزی‌ها بسیار بیش‌تر از قبل شده باشد. با توجه به اینکه تمام تراکنش‌های انجام‌گرفته در شبکه اصلی شیباریوم کاملا از مکانیسم توکن‌سوزی حمایت می‌کنند، انتظار این است که تریلیون‌ها توکن شیبا اینو به‌صورت ماهانه و حتی هفتگی سوزانده شوند. بخشی از کارمزد تراکنش‌ها در شبکه شیباریوم با توکن بون (BONE) پرداخت می‌شود، این مقدار به توکن شیبا اینو تبدیل شده و سپس به کیف پول‌های مُرده انتقال می‌یابد.

بنا به داده‌های پلت‌فرم شیباریوم‌اسکن اکسپلورر، از روز پنج‌شنبه تعداد کل تراکنش‌ها از ۵۹۹ هزار به ۷۱۸ هزار رسیده است. این نشان می‌دهد که تعداد تراکنش‌ها تقریبا یک‌شبه به میزان ۱۱۸ هزار تراکنش افزایش داشته است. در مورد تعداد کیف ‌پول‌های متصل به شیباریوم، این رقم از دیروز یک‌ونیم برابر رشد کرده است. روز پنج‌شنبه تعداد تراکنش‌ها ۴۳۱ هزار بود که دیروز به ۶۶۳ هزار رسید. بنابراین، می‌توان گفت که شبکه شیباریوم ماه سپتامبر را با یک نکته مثبت آغاز کرده است.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:U.Today