پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالصرافی کراکن یک پلت‌فرم ارز دیجیتال هلندی خریداری می‌کند
صرافی کراکن یک پلت‌فرم ارز دیجیتال هلندی خریداری می‌کند عکس

صرافی کراکن یک پلت‌فرم ارز دیجیتال هلندی خریداری می‌کند

October 7, 2023
75
1

صرافی کراکن (Kraken) که قصد گسترش فعالیت‌های خود در سراسر قاره اروپا را دارد، می‌خواهد یک صرافی هلندی به نام کوین میستر بی.وی. (Coin Meester B.V.) را خریداری کند. صرافی کوین میستر بی.وی. که از سال ۲۰۱۷ شروع به کار کرده، یکی از قدیمی‌ترین کسب‌وکارهای حوزه ارزهای دیجیتال دارای مجوز رسمی از دولت هلند است.

کوین میستر بی.وی. خدماتی همچون خرید، فروش و سپرده‌گذاری‌ ارزهای دیجیتال را برای مشتریان خود فراهم می‌کند. صرافی کراکن می‌تواند با خرید این پلت‌فرم کریپتو رسما وارد بازار بزرگ کشور هلند شود و گام مؤثری برای گسترش تجارت خود در اروپا بردارد.

دیوید ریپلی، مدیرعامل کراکن نیز پیش از اینکه قرارداد تصاحب کوین میستر بی.وی. نهایی شود در بیانیه‌ای اظهار داشت:

هلند یکی از پیشرفته‌ترین اقتصادهای جهان است. در این کشور فرهنگ نوآوری و پذیرش ارزهای دیجیتال کاملا جا افتاده است. همین امر باعث می‌شود که به یک بازار مهم برای طرح توسعه اروپایی ما تبدیل شود. خرید کوین میستر بی.وی. به کراکن کمک می‌کند که موقعیت ایدئالی در کشور هلند پیدا کند و مشتریان این صرافی نیز بتوانند از یک محصول به مراتب نیرومندتر استفاده کنند.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

صرافی کراکن به‌زودی بانک ارز دیجیتال راه‌اندازی می‌کند

برنامه کراکن برای ورود به بازار اروپا پس از آن اتفاق افتاد که اتحادیه اروپا چارچوب نظارتی خود، قانون بازار دارایی‌های دیجیتال یا میکا (MiCA) را معرفی کرد. این چارچوب مورد استقبال صنعت ارز دیجیتال قرار گرفته است؛ چرا که به بزرگان صنعت کریپتو امکان سرمایه‌گذاری در منطقه را داده و در مقابل مصرف‌کنندگان نیز به محصولات کریپتویی مختلف دسترسی خواهند داشت.

میچل زندویکن، بنیان‌گذار و مدیر عامل صرافی کوین میستر بی.وی. نیز افزود:

ما کوین میستر بی.وی. را برای در دسترس قرار دادن ارزهای دیجیتال برای همه مردم راه‌اندازی کردیم. کراکن پیشگام این حوزه با سابقه‌ای بیش از یک دهه است که به کارگزار عالی کسب‌وکار ما در آینده بدل می‌شود. مشتریان ما به وسیله سرمایه‌گذاری و نوآوری مستمر کراکن به هرآنچه ارزهای دیجیتال عرضه می‌کنند دسترسی خواهند داشت.

طرفین معامله کاملا با هم به توافق رسیده‌اند و هم‌اکنون برای انجام معامله تنها منتظر تأیید اداره بازارهای مالی هلند (AFM) هستند. جزئیات مالی این معامله نیز همچنان اعلام نشده است.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Crypto.News