پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالاعضای باند کلاهبرداری ارز دیجیتال پس از سرقت ۶۹۰ میلیارد تومان بازداشت شدند
اعضای باند کلاهبرداری ارز دیجیتال پس از سرقت ۶۹۰ میلیارد تومان بازداشت شدند عکس

اعضای باند کلاهبرداری ارز دیجیتال پس از سرقت ۶۹۰ میلیارد تومان بازداشت شدند

September 4, 2023
128
0

فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی اعلام کرد که ۴ نفر از اعضای یک باند کلاهبرداری در شهرستان خوی دستگیر شده‌اند. اعضای این باند حرفه‌ای تا به حال به کلاهبرداری بیش از ۶۹۰ میلیارد تومان از ۹۰۰ نفر اعتراف کرده‌اند. اعضای این باند حرفه‌ای با ترفند فروش ارز دیجیتال از شهروندان در شهرستان خوی کلاهبرداری کرده‌ بودند.

به گفته سردار علی محمدی به نقل از خبرگزاری ایلنا، شهروندانی از شهرستان‌های تبریز، میاندوآب، بناب، مراغه، خوی، قم، تهران و سایر شهرستان‌ها اخیرا پس از اینکه از آنها کلاهبرداری شده بود، به نیروی انتظامی مراجعه کرده‌اند. پس از این کارآگاهان پلیس آگاهی استان تحقیقاتی را در این خصوص آغاز کردند.

کارآگاهان این نهاد انتظامی پس از بررسی‌های خود و جمع‌آوری اطلاعات و مدارک هؤیت اعضای اصلی این باند کلاهبرداری را شناسایی کردند. متهمان بعدا در شهرستان خوی آذربایجان غربی دستگیر شدند.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

ماجرای کلاهبرداری سکه کربلا چه بود؟

متهمان پس از دستگیری و انتقال به پلیس آگاهی استان و مواجهه با مدارک و مستندات مأموران پلیس به کلاهبرداری بیش از ۶۹۰۰ میلیارد ریال (۶۹۰ میلیارد تومان) از شهروندان استان‌های آذربایجان شرقی و غریی اعتراف کردند. هم‌اکنون پرونده متهمان پس از شناسایی مال‌باختگان به مراجع قضایی تحویل داده شده است.

کلاهبرداران در حوزه ارز دیجیتال در سال‌های اخیر با حربه‌های مختلف برای خالی کردن جیب قربانیان ناآگاه تلاش کرده‌اند. بیش‌تر کلاهبرداران از ناآگاهی و اطلاعات کم افراد با وعده سودهای کلان در کوتاه‌مدت نهایت استفاده را می‌کنند. در تیر ماه امسال فردی در استان اصفهان دستگیر شد که با تبلیغ سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال و سود هنگفت ماهیانه از یک شهروند بیش از ۴ میلیارد تومان کلاهبرداری کرده بود.

اول شهریور نیز یک کلاهبردار ارز دیجیتال در استان تهران دستگیر شد. این فرد با پوشش فعالیت شرکتی در حوزه ساخت‌وساز و سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال در غرب استان تهران به خصوص شهرستان‌های شهریار و ملارد از شهروندان کلاهبرداری کرده بود. این فرد که خود را مدیرعامل یک شرکت معرفی کرده بود، با تبلیغ سرمایه‌گذاری و واگذاری سود حدود ۳۰ میلیارد تومان از ۳۰ نفر کلاهبرداری کرده بود.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:ILNA