پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالشرط‌‌بندی ۲ میلیون دلاری مدیر سابق صرافی کوین‌بیس روی قیمت بیت‌کوین
شرط‌‌بندی ۲ میلیون دلاری مدیر سابق صرافی کوین‌بیس روی قیمت بیت‌کوین عکس

شرط‌‌بندی ۲ میلیون دلاری مدیر سابق صرافی کوین‌بیس روی قیمت بیت‌کوین

March 20, 2023
14
0

بالاجی سرینیواسان، مدیر ارشد فناوری سابق صرافی کوین‌بیس (Coinbase) است که پیش‌بینی می‌کند که قیمت بیت‌کوین طی ۹۰ روز آینده به دلیل تورم شدید در کشور آمریکا از ۱ میلیون دلار نیز گذر خواهد کرد. بالاجی سرینیواسان آنقدر از پیش‌بینی‌اش اطمینان دارد که حتی حاضر شده در صورتی که قیمت این ارز دیجیتال تا روز ۱۷ جون (۲۷ خرداد) به ۱ میلیون دلار برسد، مبلغ ۱ میلیون دلار را به برنده شرط پرداخت کند.

ماجرای این شرط‌بندی روز 17 مارس (۲۵ اسفند) شروع شد. در این روز یک کاربر توئیتر با نام مستعار جیمز مِدلاک پیشنهاد کرد، با هرکسی که تصور می‌کند کشور آمریکا قرار نیست با یک اَبرتورم رودرو نشود، ۱ میلیون دلار شرط‌بندی می‌کند. چند ساعت بعد بود که مدیر سابق صرافی کوین‌بیس پیشنهاد شرط‌بندی او را پذیرفت.

با پارسیان ان.اف.تی بیش‌تر در جریان اخبار دنیای کریپتوکارنسی قرار بگیرید:

بیت‌کوین‌های بازار سیاه جاده ابریشم فروخته می‌شوند

امارات بیت‌کوین را برای پرداخت خدمات در منطقه آزاد رأس ‌الخیمه پذیرفت

آیا رشد قیمت بیت‌کوین تله گاو نر است؟

طبق شرایط این شرط‌بندی، اگر قیمت بیت‌کوین تا 17 جون نتواند به 1 میلیون دلار برسد، مدلاک معادل ۱ میلیون دلار، استیبل‌کوین، یواس‌دی‌کوین (USDC) و ۱ واحد بیت‌کوین برنده می‌شود. همین‌‌طور در صورتی که قیمت بیت‌کوین تا این تاریخ به حداقل ۱ میلیون دلار برسد، بالاجی می‌تواند 1 بیت‌کوین و 1 میلیون دلار یواس‌دی کوین را نگه دارد.

سرینیواسان در این‌باره در توئیتر توضیح داد: «تو ۱ بیت‌کوین خریداری می‌کنی و من هم ۱ میلیون دلار یو‌اس دی‌کوین برای‌تان می‌فرستم. این یک شرط‌بندی با ضریب ۴۰ به ۱ است، چون بیت‌کوین الان ۲۶ هزار دلار ارزش دارد. مدت برقراری شرط‌بندی ۹۰ روز است.»

سایر کاربران توئیتر نیز پس از انجام این شرط‌بندی قرارداد هوشمندی با شرایط شرط‌بندی تنظیم کردند. علاوه بر این، بالاجی سرینیواسان فاش کرد که یک میلیون دلار یواس‌دی‌کوین دیگر را نیز باید به شخص دیگری بدهد. او در توئیتر نوشت: «من برای شرط‌بندی 2 میلیون دلار یواس‌دی‌کوین انتقال می‌دهم. چون با مدلاک و یک شخص دیگر [شرط‌بندی] کرده‌ام. فکر کنم همین برای اثبات موضوع کفایت کند. بقیه هم تنها باید بروند و بیت‌کوین خریداری کنند، چون قطعا برای شما بسیار ارزان‌تر از سرمایه‌گذاری روی یک بیت‌کوین برای ۹۰ روز است.»

بالاجی سرینیواسان، مدیر ارشد فناوری سابق صرافی کوین‌بیس

مدلاک و سرینیواسان دیدگاه‌های کاملا متفاوتی نسبت به آینده اقتصاد کشور آمریکا دارند که در روزهای اخیر با سقوط چند بانک مهم دوستدار ارزهای دیجیتال حال و روز خوشی را سپری نمی‌کند. در شرایط فعلی ابهام زیادی پیرامون نظام بانکی آمریکا وجود دارد.. سرینیواسان آشکارا بدبینی خاصی نسبت به وضعیت بانکی آمریکا دارد و تصور می‌کند، یک بحران قریب‌الوقوع می‌تواند باعث کاهش قیمت دلار و در نتیجه ابرتورم شود. همین ابرتورم می‌تواند قیمت بیت‌کوین را به ۱ میلیون برساند. از سوی دیگر، مدلاک چندان به سناریوی ابرتورم در کشور آمریکا اعتقادی ندارد.

قیمت بیت‌کوین در زمان تهیه این خبر به  ۲۸٫۳۵۸ دلار رسیده است. ارزش بازار بیت‌کوین نیز با عبور از ۱۹۴ میلیارد دلار از ابتدای سال تا به امروز رشد ۶۶ درصدی داشته که در اوج ترس از بحران بانکی در جهان حتی عملکرد بهتری نسبت به سهام بانک وال استریت داشته است.

منابع:cointelegraph