پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالارز دیجیتال فلوکی اینو، تنها میم ‌کوین سبز بازار
ارز دیجیتال فلوکی اینو، تنها میم ‌کوین سبز بازار عکس

ارز دیجیتال فلوکی اینو، تنها میم ‌کوین سبز بازار

October 14, 2023
65
0

در حالی که بازار میم کوین‌ها کاملا راکد است، ارز دیجیتال فلوکی اینو (Floki Inu)، میم‌کوینی که از سگ ایلان ماسک الهام‌ گرفته بود، همچنان به رشد قیمت خود ادامه می‌دهد. این میم کوین در ۲۴ ساعت اخیر ۷ درصد و در ۳۰ روز گذشته نیز ۱۶ درصد رشد قیمت داشته است.

این میم کوین تا حد زیادی به ثروتمندترین مرد جهان، ‌ایلان ماسک ارتباط دارد، چرا که از روی نام سگ او فلوکی نام‌گذاری شده است ماجرای رمزارز فلوکی به توییتی از ایلان ماسک برمی‌گردد. ماسک در جون سال ۲۰۲۱ گفته بود صاحب توله سگی از نژاد شیبا اینو است که می‌خواهد نامش را فلوکی بگذارد.

تنها اندکی پس از این توییت، یک برنامه‌نویس ناشناس فلوکی اینو را ساخت. حدود دو هفته بعد تیمی از هواداران و علاقه‌مندان ارز دیجیتال وارد عمل شدند و ارز دیجیتال فلوکی اینو را عرضه کردند. ارز دیجیتال فلوکی اینو ابتدا به صورت یک میم کوین شروع به کار کرد، اما حالا یک پروزه جذاب وب ۳ به حساب می‌آید که دارای دیفای، NFT و متاورس است.

ماسک همواره با تحرکات خود روی قیمت میم کوین‌هایی مانند دوج کوین و شیبا اینو تأثیرگذار بوده است، این موضوع در مورد فلوکی اینو نیز صدق می‌کند. ماسک در یک مورد با توییت خود باعث افزایش قیمت ۴۰ درصدی این میم کوین شده بود.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

با کوتاه شدن دست ایلان ماسک از دوج کوین، چه بلایی سر میم کوین اول بازار می‌آید؟

میم کوین چیست؟ بررسی میم کوین های آینده دار و انفجاری

میم‌کوین‌ها خاصیتی سودگرانه‌ دارند و معمولا بر اساس میم‌ها (جک‌ها و شوخی‌های اینترنتی) ساخته می‌شوند. نمونه‌های مشهورتر این دسته از رمزارزها شامل دوج کوین، شیبا اینو، پپه کوین و سایرین است. با این حال، اکثر ارزهای دیجیتال به دلیل وضعیت راکد بازار روند نزولی داشته‌اند. میم کوین‌های برتر بازار از جمله دوج کوین و شیبا اینو هر دو تقریبا در یک هفته اخیر ۵ درصد افت قیمت داشته‌اند.

با این حال، یکی از این توکن‌ها که در میان ۱۰ توکن برتر بازار قرار می‌گیرد، همچنان به روند صعودی خود ادامه می‌دهد. میم کوین فلوکی اینو با علامت اختصاری FLOKI، در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۷ درصد و در ۳۰ روز گذشته ۱۶ درصد افزایش یافته است.

همان‌طور که انتظار می‌رفت توییت‌های ماسک در افزایش قیمت این میم کوین اثرگذار بوده‌اند. در یک مورد ماسک پستی در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) با عکسی از سگش منتشر کرد. او در این عکس تیشرتی با علامت CEO بر تن فلوکی کرده و او را به عنوان مدیرعامل جدید شرکت ایکس معرفی کرده بود. اندکی بعد از این پست قیمت فلوکی ۴۰ درصد افزایش داشت.

ارز دیجیتال فلوکی اینو هم‌اکنون در بازار با قیمت ۰.۰۰۰۰۱۸۰۸ دلار معامله می‌شود. ارزش بازار این میم کوین نیز ۱۷۱.۲۳ میلیون دلار است.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:CryptoPotato