پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالجروم پاول، رئیس فدرال رزرو: ارزهای دیجیتالی مانند بیتکوین جایگاه ماندگار خود را حفظ می‌کنند
جروم پاول، رئیس فدرال رزرو: ارزهای دیجیتالی مانند بیتکوین جایگاه ماندگار خود را حفظ می‌کنند عکس

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو: ارزهای دیجیتالی مانند بیتکوین جایگاه ماندگار خود را حفظ می‌کنند

June 23, 2023
15
0

جروم پاول (Jerome Powell)، رئیس فدرال رزرو آمریکا (Federal Reserve) روز چهارشنبه در جلسه استماع کنگره صحبت کرد و گفت که بانک مرکزی آمریکا باید نقش یک نهاد فدرال قوی را برای نظارت بر استیبل کوین‌ها برعهده داشته باشد. این بخش حجم چشمگیری از کل بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد و از همین رو، قانونگذاران در آمریکا در تلاش برای تصویب قوانینی برای این حوزه هستند.

جروم پاول اظهارات خود در جلسه استماع شش ماهه‌ی کنگره بیان کرد. این جلسه استماع برای رسیدگی به قوانین پولی از سوی کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا به رهبری جمهوری‌خواهان و پاتریک مک‌هنری، رئیس بخش خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا برگزار می‌کرد. فدرال رزرو که همان بانک مرکزی آمریکا است، وظیفه‌ ایجاد نظام پولی و مالی ایمن، انعطاف‌پذیر و با ثبات در آمریکا را برعهده دارد.

پاول در جواب سوالی که مکسین واترز، نماینده حزب دموکرات در کنگره درباره استیبل کوین‌ها، گفت: «باید یک نظارت قوی از سوی [نهادهای] فدرال روی این فناوری -که در آن توکن‌ها به ارزهای مستقلی مانند دلار وصل هستند و توسط شرکت‌های خصوصی عرضه می‌شوند- وجود داشته باشد.»

اخبار ارزهای دیجیتال را در پارسیان کریپتو بخوانید:

بایننس آمریکا و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به توافق اولیه رسیدند

با تغییر نکردن نرخ بهره آمریکا، قیمت بیت کوین برای اولین‌بار در سه‌ماهه‌‌ اخیر از محدوده ۲۵ هزار دلار پائین‌تر رفت

آقای پاول گفت: «ما استیبل کوین‌های پرداختی را نوعی پول می‌دانیم. در همه‌ی اقتصادی پیشرفته منبع اصلی اعتبار پول بانک مرکزی است. ما عقیده داریم که داشتن نقش فدرالِ کاملا قوی [فراتر از قدرت قانونگذاران ایالتی] در اتفاقاتی که در آینده در حوزه استیبل‌ کوین‌ها رخ می‌دهد ضروری است.»

واترز این نگرانی را نیز مطرح کرد که وقتی شرکت‌های صادرکننده استیبل کوین بتوانند توکن‌های خود را مستقیما در ایالت‌ها ثبت کنند، سازمان فدرال رزرو دیگر از توانایی قانونی در این زمینه نخواهد داشت. در حال حاضر در پیش‌نویس لایحه استیبل کوین‌ها این گزینه گنجانده شده است.

پاول اشاره کرد که فدرال رزرو فکر می‌کند نظارت روی این ارزهای دیجیتال با پشتوانه‌ دلار مهم است. آقای پاول در ادامه صحبت‌های افزود، تضعیف نقش فدرال رزرو و اجازه صدور مقادیر زیادی پول خصوصی در سطح ایالتی کاملا اشتباه خواهد بود. جروم پاول در سال ۲۰۲۱ در کنگره گفته بود که استیبل کوین‌ها برخلاف سایر ارزهای دیجیتال می‌توانند بخش ارزشمندی از دنیای پرداخت‌ها باشند. او خاطر نشان کرده بود که استیبل کوین‌ها باید به صورتی قانونمند شوند که نمایانگر دارایی‌های متقابل بازار پول و سپرده‌های بانکی باشند.

از آن زمان چندین لایحه درباره قوانین استیبل کوین‌ها نیمه‌کار رها شده‌اند. اما حالا قانون‌گذاران می‌توانند تغییرات پیشنهادی روی لایحه‌ استیبل کوین‌ها را در ماه جولای (تیر/مرداد) بررسی کنند. مک‌هنری گفت که لایحه فعلی استیبل کوین‌ها پس از اجماع به مجلس سنا پیشنهاد داده می‌شود.

منابع:decrypt