پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالفوری: ایلان ماسک اعلام کرد، اکس کورپ (X Corp) هیچ‌وقت ارز دیجیتال عرضه نمی‌کند: قیمت دوج کوین بالا رفت
فوری: ایلان ماسک اعلام کرد، اکس کورپ (X Corp) هیچ‌وقت ارز دیجیتال عرضه نمی‌کند: قیمت دوج کوین بالا رفت عکس

فوری: ایلان ماسک اعلام کرد، اکس کورپ (X Corp) هیچ‌وقت ارز دیجیتال عرضه نمی‌کند: قیمت دوج کوین بالا رفت

August 5, 2023
308
0

ایلان ماسک اعلام کرد که شرکت او، اکس کورپ (X Corp) نمی‌خواهد ارز دیجیتال عرضه کند. در روزهای گذشته دو توکن مشکوک شائبه ارتباط با غول شبکه‌های اجتماعی را تقویت کرده بودند. با اعلام این خبر قیمت ارز دیجیتال دوج کوین بیش از ۲ درصد رشد کرد.

ایلان ماسک امروز در پاسخ به پستی در مورد ارز دیجیتال احتمالی اکس کورپ اعلام کرد که این شرکت برنامه‌ای برای عرضه هیچ توکنی ندارد. کماسک قبلا اعلام کرده بود که قصد دارد شبکه اجتماعی توییتر را به یک اپلیکیشن همه‌کاره تبدیل کند. اولین گام برای این تغییر اساسی، عوض شدن هؤیت سازمانی توییتر به اکس کورپ بود که چند هفته قبل (اوایل مرداد) اتفاق افتاد.

حال، مالک و مدیراجرایی اکس کورپ در پاسخ به پست کاربری به نام دوج دزاینر (DogeDesigner) اعلام کرد که شرکتش اصلا برنامه‌ای برای عرضه رمزارز ندارد. این شخص که گفته می‌شود یک طراح گرافیک برای بنیاد دوج است، امروز در پستی اعلام کرده بود که توکن‌هایی مانند $X و $TWITTER که ادعا کرده بودند به غول شبکه‌های اجتماعی ارتباط دارند، کلاهبرداری هستند.

دوج دزاینر به کاربران حوزه ارزهای دیجیتال در مورد این توکن‌های کلاهبرداری هشدار داد. سپس ایلان ماسک در پاسخ به پست او نوشت: «و ما هیچ‌وقت [عرضه] نمی‌کنیم.»

ایلان ماسک قبلا در مورد ادغام ارزهای دیجیتال در پلتفرم اکس کورپ گفته بود. معامله‌گران و سرمایه‌گذاران کریپتو دو فرض را مطرح کرده بودند، اینکه ایلان ماسک یک ارز دیجیتال جدید عرضه کند یا اینکه از دوج کوین به عنوان ارز دیجیتال پرداختی پلتفرم خود استفاده کند. با این حال، وقتی که لیندا یاکارینو، مدیر ارشد رسانه‌ای به عنوان مدیرعامل جدید شرکت انتخاب شد، فرض ادغام دوج کوین با پلتفرم اکس تا حد زیادی فروکش کرد. با این حال، حالا اظهارنظر جدید ماسک باعث شد تا قیمت دوج کوین رشد پیدا کند.

تنها چند ساعت پس از گفته‌های مدیراجرایی و مالک اکس کورپ قیمت دوج کوین بیش از ۲ درصد رشد پیدا کرد. قیمت ارز دیجیتال دوج کوین در ۲۴ ساعت اخیر ۳ درصد رشد داشته است و هم‌اکنون با قیمت ۰.۰۷۵ دلار معامله می‌شود.

پایین‌ترین و بالاترین قیمت دوج کوین در شبانه‌روز گذشته نیز به ترتیب ۰.۰۷۲۷ و ۰.۰۷۴۷ دلار بوده است. با این حال، حجم معاملات این میم کوین نیز در ۲۴ ساعت اخیر حدود ۱۰ درصد پایین آمده است. مایکل ون دی پوپ، تحلیل‌گر مشهور ارزهای دیجیتال پیش‌بینی کرد که قیمت دوج کوین در هفته‌های آینده رشد داشته باشد و به سمت ۰.۱ دلار برود.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:CoinGape