پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالوکلای دو کوان قبل از سقوط اکوسیستم ترا 7 میلیون دلار دریافت کردند
وکلای دو کوان قبل از سقوط اکوسیستم ترا 7 میلیون دلار دریافت کردند عکس

وکلای دو کوان قبل از سقوط اکوسیستم ترا 7 میلیون دلار دریافت کردند

April 16, 2023
11
0

 

دادستان‌های کره جنوبی تأیید کردند که دو کوان، مدیرعامل شرکت ترافورم لبز (Terraform Labs) مبلغ ۹ میلیارد وون (۷ میلیون دلار) را به کیم اند چانگ، یک شرکت حقوقی مهم در کره جنوبی پرداخت کرده است. این پرداخت دقیقا قبل از سقوط اکوسیستم ترا انجام گرفته بود. دادستان‌ها تصمیم کوان برای ارسال میلیون‌ها دلار به یک شرکت حقوقی را کاملا تعمدی دانسته‌اند. چنانچه شبکه تلویزیونی KBS News  گزارش می‌دهد، مقامات کره جنوبی عقیده دارند که او ظاهرا از قبل از سقوط‌ قریب‌الوقوع و مشکلات قانونی پس از آن اطلاع داشته است.

در حالی که دادستان‌ها سعی دارند در مورد قصد دو کوان برای پیش‌پرداخت به این شرکت حقوقی بیش‌تر بدانند، عقیده دارند که اطلاعات تازه می‌تواند به پرونده کلاهبرداری او کمک کند. علاوه بر این، وکلای شرکت کیم اند چانگ به کشور مونته‌نگرو سفر کردند تا با هان چانگ جون، مدیر ارشد مالی سابق ترافورم و دو کوان ملاقات کنند. دو کوان ماه گذشته پس از اینکه تلاش کرده بود با پاسپورت جعلی کاستاریکایی از فرودگاه پودگوریتسا به دبی سفر کند، دستگیر شده بود. پس از دستگیری او هم مقامات قانونی در کشور آمریکا و هم کره جنوبی به دنبال استرداد او هستند. با این حال، دادگاه همچنان تصمیم نهایی را نگرفته و کوان در مونته‌نگرو در بازداشت به سر می‌برد.

اخبار کریپتوکارنسی را از پارسیان ان.اف.تی بخوانید:

دو کوان پیش از دستگیری تمام دارایی‌های خود را به بیت‌کوین تبدیل کرده بود

دو کوان، عامل سقوط اکوسیستم بلاک‌چین ترا در مونته‌نگرو دستگیر شد

قبلا روز 7 آوریل (۱۷ فروردین) فاش شده بود که دادستان‌های کره جنوبی به دو کوان مظنون هستند که وجوه غیرقانونی ترا را به بیت‌کوین تبدیل کرده است. از این رو، دادستان‌های کره جنوبی از صرافی بایننس درخواست کردند که جلوی تمام برداشت‌هایی که به کوان ارتباط دارد را بگیرند در مجموع، دادستان‌ها 414٫5 میلیارد وون (314٫2 میلیون دلار) از دارایی‌های غیرقانونی مرتبط با کوان ، یکی از بنیان‌گذاران شرکت ترافورم لبز و همکارانش را شناسایی کردند. طبق گزارش‌ها از این مبلغ، حدود 91٫4 میلیارد وون (69 میلیون دلار) مستقیما به خود کوان تعلق دارد.

یک سخنگوی صرافی بایننس در همین رابطه به کوین‌تلگراف گفت: «ما به مقامات دادگاه کره جنوبی کمکی که از ما درخواست کرده بودند را دادیم. ولی چون تحقیقات همچنان در جریان است، نمی‌توانیم هیچ اظهارنظری در این مورد کنیم.»

منابع:cointelegraph.