پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالتقاضای وکلای سم بنکمن فرید برای داروی افسردگی در زندان؛ واکنش‌ جامعه کریپتو: او در زندان دوام نمی‌آورد
تقاضای وکلای سم بنکمن فرید برای داروی افسردگی در زندان؛ واکنش‌ جامعه کریپتو: او در زندان دوام نمی‌آورد عکس

تقاضای وکلای سم بنکمن فرید برای داروی افسردگی در زندان؛ واکنش‌ جامعه کریپتو: او در زندان دوام نمی‌آورد

August 15, 2023
100
0

وکلای سم بنکمن فرید، مدیرعامل سابق صرافی اف تی ایکس (FTX) برای موکل خود درخواست داروهای افسردگی و اختلال بیش‌فعالی کم‌توجهی کرده‌اند. بنکمن فرید پس از حکم روز جمعه قاضی لوئیس کاپلان دوباره بازداشت شد. قاضی لوئیس کاپلان از دادگاه منطقه‌ای ناحیه منهتن نیویورک در جلسه روز جمعه‌ دادگاه وثیقه بنکمن فرید را لغو کرد.

قاضی کاپلان علت لغو وثیقه مدیرعامل و بنیانگذار صرافی اف تی ایکس را «عبور از خط [قرمز‌ها]» و چندین تلاش برای «نفوذ و تخریب شاهدان پرونده» عنوان کرده بود. با این حکم بنکمن فرید تا زمان دادگاه ۲ اکتبر (۲۰ مهر) در زندان به سر خواهد برد.

پس از این حکم، سم بنکمن فرید جلوی دیدگاه والدینش با دست‌بند به بازداشتگاه متروپولیتن در بروکلین منتقل شد. این بازداشتگاه به دلیل وضعیت آشفته‌اش از جمله کمبود نیروی انسانی، قطع مداوم برق و حتی پیدا شدن حشرات در غذای زندانیان به شدت بدنام است. در همین حال، بنا به گزارش‌ها وضعیت جسمی و روحی بنکمن فرید نیز چندان برای حبس در چنین زندان بدنامی مساعد نیست.

وکلای بنکمن فرید از مقامات درخواست کرده‌اند که حتما روزانه به متهم یک پَچ پوستی سلژیلین ساخت شرکت امسام (Emsam) برای درمان افسردگی و همین‌طور سه یا چهار دُز داروی آدرال برای درمان اختلال کم‌توجهی بیش‌فعالی (ADHD) داده شود. طبق نسخه‌‌های پزشکی سم بنکمن فرید برای مدت ۵ سال از داروی افسردگی و ۳ سال از داروی آدرال استفاده می‌کند.

وکلای بنکمن فرید با استناد به نامه‌ای از روانپزشک او نوشتند:

بدون این داروها علائم افسردگی و اختلال کم‌توجهی بیش‌فعالی آقای بنکمن فرید عود می‌کند. این امر بر روی توانایی او برای دفاع از خود در دادگاه اثر می‌گذارد.

در حالی که بنکمن فرید هم‌اکنون با وضعیت آشفته‌ای دست‌وپنجه نرم می‌کند، ماجرای حبس او سوژه کاربران و فعالان حوزه کریپتو شده است. برخی از کاربران نوشتند که مدیرعامل و بنیانگذار صرافی ورشکسته اف‌تی‌ایکس در زندان دوام نمی‌آورد. آدام کوکران، تحلیل‌گر حوزه ارزهای دیجیتال که مشارکت زیادی در رمزارز اتریوم دارد، در پستی نوشت، بنکمن فرید در بازداشتگاه متروپولیتن «به‌هم ‌می‌ریزد.»

تیفانی فونگ، استراتژیست و محقق معتبر دنیای ارز دیجیتال که قبلا با مصاحبه‌ای در ابتدای هیاهوی سم بنکمن فرید مشهور شد، با کوکران موافق است. فونگ عقیده دارد که مدیرعامل سابق اف‌تی‌ایکس اصلا برای زندان ساخته نشده است. بیلی مارکوس، یکی از بنیانگذاران دوج کوین به شوخی گفت که بنکمن فرید حتی در زندان نیز دست به یک کلاهبرداری پانزی می‌زند. مارک متیوز، تاجر و تحلیل‌گر بازار ارزهای دیجیتال نیز عقیده دارد که بنکمن فرید نمی‌تواند خیلی با شرایط زندان و حبس کنار بیاید.

های‌یلدهری (HighYieldHarry) که به دلیل سرمایه‌گذاری‌ها و استراتژی‌های پرسودش شهرت دارد، با انتشار ویدئوی کمدی به سبک انیمیشن ساوت ‌پارک با حبس خانگی لوکس بنکمن فرید شوخی کرد. به باور های‌یلدهری، دسترسی او به اینترنت و چت با مدیران سابق شرکت در حبس خانگی مسخره است و احتمالا زندان او نیز به همین میزان لوکس و مجلل باشد.

مدیرعامل سابق صرافی ورشکسته اف تی ایکس در دادگاه ۲ اکتبر به اتهام کلاهبرداری از سرمایه‌گذاران و برداشت غیرقانونی میلیاردها دلار از سپرده‌های مشتریان صرافی محاکمه می‌شود. بنکمن فرید که در دوران شکوه صرافی اف تی ایکس ثروتی بالغ بر ۲۶ میلیارد دلار جمع‌آوری کرده بود، پس از دستگیری با یک وثیقه ۲۵۰ میلیون دلاری در حبس خانگی در املاک شخصی والدینش در شهر پالتو آلتو، کالیفرنیا به سر می‌برد.

طبق مفاد وثیقه، بنکمن فرید در دوران حبس خانگی به تلفن همراه هوشمند دسترسی نداشت، بلکه باید از یک تلفن تاشوی معمولی استفاده می‌کرد. لپتاپ بنیانگذار سابق اف‌تی‌ایکس نیز تنها به چند وب‌سایت مجاز از جمله وب‌سایت‌های خبری و پلت‌فرم کورت‌لیسنر (برای تحقیقات حقوقی)‌ دسترسی داشت.